Κεντρική Διεθνή Το πάθημα έγινε μάθημα

Το πάθημα έγινε μάθημα

Milano Sasari

Milano-Sasari

Το πάθημα φαίνεται πως έγινε μάθημα στο στρατόπεδο της Μιλάνο, καθώς στην πέμπτη αναμέτρηση της ημιτελικής σειράς του ιταλικού πρωταθλήματος, με αντίπαλο τη Σάσαρι, η Αρμάνι επικράτησε της δεύτερης με 95-88 και μείωσε τη σειρά σε 3-2 δίνοντας παράλληλα συνέχεια στο θρίλερ.

Η Μιλάνο δεν πατούσε καλά στο πρώτο ημίχρονο. Αποτέλεσμα αυτού ήταν να πάει στα αποδυτήρια, με σκυμμένο το κεφάλι, καθώς, βρέθηκε να χάνει με 53-41. Στο τρίτο δεκάλεπτο μπήκε πιο δυνατά και έφτασε στο τέλος αυτού να ξεφύγει με 7 πόντους (71-64). Η εμφάνιση της στην τρίτη περίοδο ήταν αυτή που της έδωσε την νίκη.

Πρώτος σκόρερ της Αρμάνι, αναδείχθηκε ο Αλεσάντρο Τζεντίλε, ο οποίος πέτυχε 25 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Σάμιουελς, ο οποίος πέτυχε 24 πόντους. Από την άλλη μεριά ξεχώρισαν  ο Ντέιβιντ Λόγκαν, που πέτυχε 21 πόντους και ο Σόσα που πέτυχε 14 πόντους.