Κεντρική Διεθνή Ισοφάρισε η Βόννη

Ισοφάρισε η Βόννη

Baberg

Baberg

Με το δεξί ξεκίνησε την προσπάθειά της στα πλέι οφ του γερμανικού πρωταθλήματος η Μπάμπεργκ, καθώς επικράτησε της Λούντβιγκσμπουργκ με 87-79 και έκανε το 1-0 στη σειρά. Η Βόννη επικράτησε με 93-88 της Ουλμ του Ιαν Βουγιούκα, έκανε το μπρέικ και ισοφάρισε τη σειρά σε 1-1.

Η Βόννη κατάφερε να πάρει το διπλό κόντρα στην Ουλμ του Ιαν Βουγιούκα με 93-88, χάρη στο καλό της δεύτερο δεκάλεπτο και έκανε το 1-1 στη σειρά των πλέι οφ. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Τάντας Κλιμαβίτσιους με 16 πόντους ενώ ο Έλληνας σέντερ είχε για την Ουλμ 8 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στα πλέι οφ και η Μπάγερν Μονάχου, που επικράτησε των Σκαϊλάινερς με 83-72 και έκανε το 1-0 στη σειρά. Η ομάδα του Σβέτισλαβ Πέσιτς δυσκολεύτηκε για περίπου 30 λεπτά, αλλά στην τελευταία περίοδο πάτησε το “γκάζι” και με επιμέρους σκορ 29-19 έφτασε στη νίκη.