Κεντρική Διεθνή Ο Μπογκντάνοβιτς έδωσε τη νίκη

Ο Μπογκντάνοβιτς έδωσε τη νίκη

bogdanovic fener

bogdanovic-fener

Με τον Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς να γίνεται ο “ήρωας” της βραδιάς, η Φενέρμπαχτσε πέρασε νικηφόρα από την εξ αναβολής αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Τουρκίας με την Κόνιασπορ, της οποίας επικράτησε 82-80.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού μέχρι και το τέλος της τρίτης περιόδου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως, η Κόνιασπορ, βρήκε τα πατήματά της, έκανε την αντεπίθεση της και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 80-80 6” πριν την λήξη. Στην τελευταία επίθεση ο Μπογκντάνοβιτς πήρε την μπάλα, κέρδισε το φάουλ και δεν αστόχησε από την γραμμή τον ελευθέρων βολών, δίνοντας την νίκη στην “Φενέρ

Πρώτος σκόρερ για την αντίπαλο της Ρεάλ στο Φάιναλ Φορ της Μαδρίτης, βγήκε ο Σαβάς με 19 πόντους. Σημαντικά συνέβαλε ο Νίκος Ζήσης στη νίκη της Φενέρ, καθώς σε 20 λεπτά συμμετοχής πέτυχε 12 πόντους με 4/5 δίπιοντα, 1/4 τρίποντα, 1/1 βολή, 1 Ριμπάουντ και 1 ασίστ.