Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός “Μόνο νίκη στο Βελιγράδι”

“Μόνο νίκη στο Βελιγράδι”

slaughter pao

slaughter-pao

Δύσκολο παιχνίδι χαρακτήρισε ο Έι Τζέι Σλότερ την επόμενη αναμέτρηση στο Βελιγράδι με τον Ερυθρό Αστέρα, στις δηλώσεις του μετά την αναμέτρηση με την Άλμπα Βερολίνου και τόνισε πως το μόνο αποτέλεσμα είναι η νίκη εάν θέλουν να προκριθούν στην επόμενη φάση. Παράλληλα αναφέρθηκε στην σημερινή εμφάνιση της Άλμπα, αλλά και στο τρίποντο που έχασε.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

“Ο Μπλουμς μου έδωσε μια καλή πάσα. Ένιωθα καλά. Δεν ήμουν αρκετά τυχερός. Συνήθως ευστοχώ σε αυτά τα σουτ. Κάποιες φορές τα βάζεις, κάποιες τα χάνεις. Σήμερα το έχασα. Η Άλμπα είναι μια πολύ δυνατή και επιθετική ομάδα που έπαιζε στον ίδιο ρυθμό για 40 λεπτά. Για 4-5 λεπτά στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Ρέντινγκ τους έδωσε ώθηση και τους έβαλε ξανά στο ματς με μεγάλα τρίποντα.

Όσον αφορά το ματς με τον Ερυθρό Αστέρα θα είναι σίγουρα ένα δύσκολο παιχνίδι. Θα πρέπει να παλέψουμε για 40 λεπτά σε μια τρελή ατμόσφαιρα. Πρέπει να περάσουμε, οπότε πάμε για τη νίκη”.