Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Αποτελέσματα 20ης αγωνιστικής

Αποτελέσματα 20ης αγωνιστικής

pera-proteas voulas-a eskana

Ο, πρωτοπόρος, Άρης Νικαίας δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα ενάντια στην, ουραγό, Δραπετσώνα την οποία διέλυσε με 75-54 ενώ ο Πρωτέας Βούλας δυσκολεύτηκε πολύ απέναντι στο Πέρα αλλά εν τέλει πανηγύρισε το διπλό με 68-64 στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑΝΑ. Ο Μίλωνας έκαμψε την αντίσταση του Εσπέρου στην παράταση ενώ ροζ φύλλα πήραν ακόμα το Παλαιό Φάληρο, ο Πορφύρας, οι Τράχωνες και ο Ερμής Πειραιά.

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:
Παλαιό Φάληρο – Νέα Πέραμος 74-62
Άλιμος – Πορφύρας 74-83
Έσπερος – Μίλωνας 70-73 (62-62 κ.α)
Άρης Νικαίας – Δραπετσώνα 75-54
Αργυρούπολη – Τράχωνες 60-67
Ερμής Πειραιά – Καλλιθέα 72-58
Πέρα – Πρωτέας Βούλας 64-68

Παλαιό Φάληρο – Νέα Πέραμος 74-62
Διαιτητές: Τσώνος – Σιώκας.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γαζής ): Σωτηρόπουλος 1, Σαββόπουλος , Αλεξανδρόπουλος 6, Γεωργιάδης 2, Τζορμπατζίογλου 28 (1), Αθανασούλας 12, Αναστασόπουλος 2, Παγίδας 4, Μπόθος 2, Τριανταφυλλίδης 15, Τσιφτσής 2 , Ζέρβας.
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ (Μιχελουδάκης, Ράμμος ): Τουμπανιάρης Ι. 2, Κοντόπουλος 19 (4), Μπαλτσαβιάς 2,Καραίσκος 3 (1), Παζαράς 4, Τουμπανιάρης Δ., Παπαγιαννακόπουλος 7, Πανάγος 21 (3), Μουρίκης 1, Κατσαρέλιας 3 (1).

Άλιμος – Πορφύρας 74-83
Διαιτητές: Παυλόπουλος Α. – Τσαχάκης.
ΑΛΙΜΟΣ (Τριανταφύλλου , Τσούλιας): Τσιριγωτάκης 21 (3), Θεοφιλάκος 7 (1), Παπουλίδης 17, Αγραπίδης, Μοδάκης 15 (2), Κανταράκιας 4, Κέκκης 2, Κωνσταντίνου 8.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Παύλος): Χαραλαμπίδης 28 (3), Παλτόγλου 11 (2), Ευαγγελίτσης 14, Καλλής 4, Βαμβακάρης 4, Στουραίτης 3, Καλαμαράς 11 (1), Βούτας , Δελέγκος 8 (2).

Έσπερος – Μίλωνας 70-73 (62-62 κ.α)
Διαιτητές: Μπούκας – Ουσταμπασίδης.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Κωνσταντινίδης, Γραμματικός): Χατζηκίδης 13 (1), Καρελάς 7, Λουκάκης 21, Παντελής 6 (2), Μπαμπούνης 6, Παναγόπουλος 8 (2), Χαρούνι, Ντόσκορης 9 (1) , Γραμματικός.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Τσιτσόπουλος, Ζάννος): Σίννης 13 (2), Κρασσάς 5 (1), Μπίκας 20 (3), Βαρυπάτης 3 , Μούστα 5, Χολέβας 9 (2), Παπαζαφειρόπουλος 2, Παπανικολόπουλος 5, Σουληνάρης 11.

Άρης Νικαίας – Δραπετσώνα 75-54
Διαιτητές: Πολυχρόνης – Γαρίνη.
ΑΡΗΣ ΝΙΚ. (Τσαπάκης , Βιντζηλαίος): Σταυρούλης 1, Φωτόπουλος 15 (2), Σουρλής 15 (3), Κανέλλης 14 (2), Αλτσαντζής 1 , Κόλιας 6, Λαμπρινός, Πυρομάλης, Σκιαθίτης 14 (4), Πολυχρονόπουλος 4, Αναστόπουλος 5.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς): Βαρλάς 8 (2), Δρακόπουλος 8 (1), Οικονόμου 13, Σαράντης 10 (2), Ρούσσης, Πεζιρκιανίδης 5, Κόλιας 2, Τσουκάτος 5, Μαρκουίζος 2, Βουλγαράκης 1.

Αργυρούπολη – Τράχωνες 60-67
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ. – Αργυρούδης .
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (Δημητρίου , Χαρεράς ): Κουνενής , Παπαδόπουλος 6 (2), Παπαδημητράκης , Καλογερόπουλος 9, Παρασκευόπουλος 5 (1), Παπαϊωσήφ 13, Χατζηρόδος 2, Μανίκας Κ. 10 (2), Χριστοδουλόπουλος 3 (1), Γκαβασιάδης 12.
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Χαριτάτος, Φαραώ): Ραζής Μιχ. 10 (2), Πλατής 9 , Γκιουρτζίδης 2, Γρηγοράκος 10 (1), Ζερβός 8 , Καδδάς 16, Ξυνογαλάς 8, Ραζής Β. , Καπέτσης 3 (1).

Ερμής Πειραιά – Καλλιθέα 72-58
Διαιτητές: Μαγγωνάκης – Αναστασίου.
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Σορώτος , Καλιώρας): Λοϊζίδης 10 (2), Γουρδομιχάλης 2, Ασημακόπουλος 18, Σκαμνάκης 9, Ξύδας 10 (2), Βλαχάκης 6 (2), Μοναχός, Καψής, Καράμπελας, Παπαπέτρος 4, Νούτσης 8, Μαρούγκας 5 (1).
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Σίμος , Λούντζης): Τσιπίδης 11, Αριστοτέλους 8 (1), Μαραγκόπουλος 21, Λαζαρίδης 7 (1), Καρτερολιώτης 3 (1), Νοίδης, Ζούρντα, Χιώνης 8, Τόσκα, Τριανταφυλλόπουλος, Κατζηλιέρης.

Πέρα – Πρωτέας Βούλας 64-68
Διαιτητές : Σώμος – Ζακεστίδης.
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας, Παξινός): Βαρδάλος 8 (2), Βελισσαράκος 2, Καλούδης 15 (2), Μητρόπουλος, Μπίρμπας 3 (1), Λαγιόπουλος 4, Παπαθανασόπουλος 2, Αλεξανδράκης 14 (4), Αναγνώστου 7, Τάγαρης 9.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης , Ποδαράς): Καπώνης 4, Κονδύλης 8 (2), Γεώργαρος 16 (1), Σίμος 2, Κοκαλιάς ,Παπαργυρόπουλος 13, Βαρδαβάς 9, Κόβατς , Γάργαλης 5 , Πεφάνης 4, Αθηνιώτης 7, Θώδης.

Η βαθμολογία (σε 20 αγώνες): Άρης Νικαίας 38, Πρωτέας Βούλας 38, Μίλωνας 32, Τράχωνες 32, Ερμής Πειραιά 31, Πέρα 30, Έσπερος 30, Π. Φάληρο 29, Πορφύρας 28, Άλιμος 28, Νέα Πέραμος 27, Καλλιθέα 27, Αργυρούπολη 26, Δραπετσώνα 24.

Επόμενη αγωνιστική (21η, 09/03): Νέα Πέραμος – Άλιμος, Πορφύρας – Έσπερος, Μίλωνας – Άρης Νικαίας, Τράχωνες – Δραπετσώνα, Καλλιθέα – Π. Φάληρο, Πρωτέας Βούλας – Ερμής Περαιά, Αργυρούπολη – Πέρα.

Πηγή: sportsofficers.blogspot.gr

Περισσότερα σχετικά άρθρα
  • Mamba Forever

    “ΡΕ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΚΟΜΠΙ”… Αυτό είναι το πρώτο μήνυμα που διαβάζω, ανοίγοντας το κινητό με…
  • Double Impact (vid, pics)

    Εάν κάτι έγινε διακριτό μέσα από τη φετινή free agency (πέραν της δραστικής αλλαγής “…
  • Όταν έγινε “πεντάστερος” (vid)

      Σήμερα συμπληρώνονται 10 χρόνια από την προσθήκη ακόμα ενός αστεριού, του πέμπτου, …
Περισσότερα από Νίκος Χροναίος
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Ίκαρος Νέας Σμύρνης: Κράτησε εννιά παίκτες [pic]

Ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης αποφάσισε να κρατήσει αναλλοίωτο σε μεγάλο βαθμό το ρόστερ του από τ…