Κεντρική Ελλάδα ΕΟΚ Οι αλλαγές λόγω εκλογών

Οι αλλαγές λόγω εκλογών

basketa12

Η διεξαγωγή των εκλογών την Κυριακή 25 Ιανουρίου επηρεάζει την αγωνιστική δράση στις Εθνικές κατηγορίες, με εξαίρεση την Α2, η οποία διεξάγεται το Σάββατο 24/1. Το πρόγραμμα των αγώνων για τα πρωταθλήματα της Β’ Εθνικής, της Γ’ Εθνικής καθώς και της Α1 και Α2 Γυναικών τροποποιήθηκε, καθώς ανήμερα των εκλογών δεν γίνεται να διεξαχθούν αναμετρήσεις.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α2 Εθνική Κατηγορία Ανδρών (13η αγωνιστική)
Το πρόγραμμα μένει ως έχει και δεν αλλάζει. Οι αγώνες θα διεξαχθούν 24 Ιανουαρίου.

Β’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών (Όμιλος Νότου, 14η αγωνιστική)

23/01/2015 17.00 Φάρος Κερατσινίου – Ιωνικός Νικαίας
24/01/2015 17.00 Αμύντας – Περιστέρι
24/01/2015 17.00 Χολαργός – Αγία Παρασκευή
24/01/2015 17.00 Κύμη – Παπάγου
24/01/2015 16.00 Δούκας – Ηράκλειο
28/01/2015 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – Πανερυθραϊκός
28/01/2015 17.30 Μαρούσι – Φιλαθλητικός

Όμιλος Βορρά, 14η αγωνιστική

21/01/2015 17.00 Αίας Ευόσμου – Προμηθέας
24/01/2015 17.00 Κομοτηνή – ΧΑΝΘ
24/01/2015 17.00 Αργοναύτης – Άργος Ορεστικό
24/01/2015 17.00 Πευκοχώρι – Πιερικός
24/01/2015 17.00 Μαχητές Δόξας Πεύκων – Φοίνικας Λάρισας
24/01/2015 18.00 Ανατόλια – Τιτάνες Παλαμά
24/01/2015 17.00 Στρατώνι – Ασπίδα Ξάνθης

Γ’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών (1ος Νότου, 14η αγωνιστική)

24/01/2015 17.00 Μανδραϊκός – Έσπερος ΑΟΠΑ
24/01/2015 17.30 Ένωση Ιλίου – Ακάδημος
24/01/2015 19.00 Νίκη Αμαρουσίου – Απόλλωνας Αρχ. Κορίνθου
24/01/2015 Ζάκυνθος – Πέραμα
24/01/2015 Χαλάνδρι – Κρανίδι
24/01/2015 Πεντέλη – Προμηθέας Χαλανδρίου
28/01/2015 17.00 Νήαρ Ηστ – Κεραυνός Αιγίου

2ος Νότου, 14η αγωνιστική

23/01/2015 19.30 Πόλις Καλλιθέας – Ιωνικός ΝΦ
23/01/2015 20.30 Εργοτέλης – Ηρόδοτος
23/01/2015 17.00 Πεύκη – Διαγόρας Δρυοπιδέων
24/01/2015 14.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Άγιοι Θεόδωροι
24/01/2015 17.00 Κάδμος – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
24/01/2015 19.00 Αιγάλεω – Σπόρτιγκ
24/01/2015 20.00 Ακαδημία Ρεθύμνου – Κορωπί

10ς Βορρά, 14η αγωνιστική

24/01/2015 18.00 Καρδίτσα – Μελίκη
24/01/2015 17.00 ΑΕΛ – Βόνιτσα
24/01/2015 17.00 Αίολος Αστακού – Σιάτιστα
24/01/2015 17.00 Αγρίνιο – Διόσκουροι Κοζάνης
24/01/2015 18.00 Ηρακλης Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών
24/01/2015 18.00 Νίκη Βόλου – Μεταμόρφωση Βόλου
24/01/2015 20.30 Πανεδεσσαϊκός – Καστοριά

2ος Βορρά, 14η αγωνιστική

24/01/2015 15.00 ΚΑΟΣ – Ελευθερούπολη
24/01/2015 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού – Μαντουλίδης
24/01/2015 18.00 Ζέφυρος – ΠΚ Νεάπολης
24/01/2015 19.00 Τιτάνες Δράμας – Ιωνικός Ιωνίας
28/01/2015 19.00 Ίκαροι Σερρών – Μακεδονικός
28/01/2015 19.00 Πολύγυρος – Ευκαρπία

Α1 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (14η αγωνιστική)

24/01/2015 13.00 Αθηναϊκός – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
24/01/2015 14.30 Ελληνικό – Παναθλητικός
24/01/2015 16.00 Παναθηναϊκός – Πρωτέας Βούλας
24/01/2015 10.30 Ιπποκράτης Κω – Ολυμπιακός Βόλου
24/01/2015 13.00 ΠΑΟΚ – Τερψιθέα

Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (13η Αγωνιστική)

Όμιλος Νότου

24/01/2015 12.15 Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Αρκάδι
24/01/2015 14.30 Ίκαρος Καλλιθέας – Μελίσσια
24/01/2015 19.00 Πανιώνιος – Π. Φάληρο
24/01/2015 20.30 Σπόρτιγκ – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
27/01/2015 18.00 Ηρόδοτος – Άρης Πετρούπολης

Όμιλος Βορρά

21/01/2015 21.30 Απόλλωνας Καλαμαρίας – Ναύαρχος Β.
24/01/2015 13.00 Ασπίς – ΠΑΣ Γιάννινα
24/01/2015 14.30 Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας
24/01/2015 15.00 Σέρρες – ΑΕ Πυλαίας
24/01/2015 15.00 Ολύμπια Λάρισας – Νίκη Λευκάδας
29/01/2015 20.45 Άρης – Σταυρούπολη

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Αρμάος
Περισσότερα σε ΕΟΚ

Δειτε επισης

STOP του Βασιλακόπουλου στη διακοπή που αποφάσισε ο ΕΣΑΚΕ

Αποφασίστηκε (όχι πως είναι έκπληξη) η διακοπή του πρωταθλήματος. Βεβαίως, για να συμβεί α…