Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα “Διαφορετικός με Διαμαντίδη”

“Διαφορετικός με Διαμαντίδη”

obradovic

obradovic

Ο προπονητής της Φενέρμπαχτσε, Ζέλικο Ομπράντοβιτς, εστίασε στις ελλείψεις του Παναθηναϊκού που έδωσαν προβάδισμα στην ομάδα του, καθώς επίσης και στο ότι οι “πράσινοι” είναι τελείως διαφορετική ομάδα με τον Διαμαντίδη στο παρκέ. Παράλληλα, τόνισε ότι οι παίκτες του έπαιξαν πολύ καλά στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ δήλωσε ότι θέλει το καλύτερο δυνατό τελείωμα στην κανονική περίοδο της Ευρωλίγκα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς στη Συνέντευξη Τύπου:
“Ο Παναθηναϊκός έπαιξε σήμερα χωρίς δύο σημαντικούς παίκτες του, όπως είναι ο Μπατίστα και ο Μαυροκεφαλίδης. Επίσης. ο Διαμαντίδης έπαιξε μόλις πέντε λεπτά και ο Παναθηναϊκός είναι διαφορετικός με εκείνον μέσα στο παρκέ. Στο πρώτο ημίχρονο αντιμετωπίσαμε αρκετά προβλήματα, αλλά στο δεύτερο παρουσιαστήκαμε σαφώς καλύτεροι. Είχαμε απάντηση όταν ο αντίπαλός μας έβαλε τέσσερις περιφερειακούς.

Και οι δύο ομάδες έχουμε προκριθεί στο Top 16 της διοργάνωσης. Απομένουν δύο ακόμη παιχνίδια και θα προσπαθήσουμε να τελειώσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την πορεία μας στην κανονική περίοδο”.

Περισσότερα από Χάρης Δεληνικόλας

Παναθηναϊκός – Μακάμπι 95-79 (vid)

Ο Παναθηναϊκός με μπροστάρηδες Σλούκα – Παπαπέτρου έκανε το 1-1. Μπορεί η Μακάμπι να είναι…