Κεντρική NBA Ρεκόρ καριέρας ο Giannis (vid)

Ρεκόρ καριέρας ο Giannis (vid)

antetokounmpo1

antetokounmpo

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει ρεκόρ καριέρας στο ΝΒΑ, οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν των Μέμφις Γκρίζλις με 93-92 και τους υποχρέωσαν στην πρώτη τους ήττα στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Ο νεαρός Έλληνας γκαρντ/φόργουορντ ήταν εκπληκτικός, μετρώντας 18 πόντους (6/10 δίπ., 0/1 τριπ., 6/7 βολές), 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ και ένα κόψιμο σε 30 λεπτά παρουσίας του στο παρκέ και οδήγησε τα “ελάφια” στη νίκη. Όσον αφορά  τον Κώστα Κουφό, δεν μπόρεσε για ακόμα μία φορά να κάνει αισθητή την παρουσία του, έχοντας 2 πόντους, 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 10 λεπτά.

Την πρώτη τους ήττα γνώρισαν και οι Ρόκετς του Κώστα Παπανικολάου, οι οποίοι δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο των Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς (98-87), με τον Έλληνα φόργουορντ να ξεκινάει για πρώτη φορά βασικός και να μετράει 2 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 30 λεπτά.

Με ηγέτη Μπατούμ στα playoffs οι Σίξερς

Ανησυχία για Μπάτλερ στους Χιτ τραυματίστηκε στο ματς με τους Σίξερς. Οι Φιλαδέλφεια Σίξερ…