Νέα διακοπή

alexandreio

Νέα διακοπή έχουμε στο ντέρμπι του Άρη με τον ΠΑΟΚ, με το σκορ στο 31-33, 42.1 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Από το 15ο λεπτό περίπου πίσω από τον πάγκο του ΠΑΟΚ επικρατούσε αναστάτωση, με τον κόσμο του Άρη να επιτίθεται τόσο στους ανθρώπους του Δικεφάλου του Βορρά, όσο και στην αστυνομική δύναμη που συνεχώς και αυξανόταν στο συγκεκριμένο σημείο (πίσω από τον ασπρόμαυρο πάγκο).

Μετά τις 2 εύστοχες βολές του Λάνγκφορντ που διαμόρφωσε το 31-33, οπαδοί του Άρη πέταξαν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να αποχωρήσουν από τον αγωνιστικό χώρο μαζί με την ομάδα του ΠΑΟΚ. Λίγη ώρα αργότερα, αποχώρησαν και οι παίκτες του Άρη. Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι διαιτητές ζήτησαν την εκκένωση του γηπέδου για να συνεχιστεί ο αγώνας.

Περισσότερα από Χάρης Δεληνικόλας
Περισσότερα σε Άρης

Καστρίτης: «Στόχος μας να παίξουμε ως Άρης»

Το σύνθημα για τη συνέχεια του Άρη έδωσε ο Γιάννης Καστρίτης. Ο Άρης έκλεισε με νίκη την κ…