Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Τσαν: «Περνάμε μία έντονη περίοδο, πλέον κοιτάμε τον Ολυμπιακό»

Τσαν: «Περνάμε μία έντονη περίοδο, πλέον κοιτάμε τον Ολυμπιακό»

Ερντέμ Τσαν Εφές

Το μυαλό της Εφές είναι στραμμένο στον Ολυμπιακό.

Ο τεχνικός της Εφές, Ερντέμ Τσαν σε δηλώσεις του μετά το παιχνίδι της Εφές κόντρα στην Μπαχτσεσεχίρ, αναφέρθηκε στην ερχόμενη αναμέτρηση ης ομάδας του για την 5η αγωνιστική της Euroleague (26/10, 22:00).

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο τεχνικός της Εφές:

«Δεν είμαστε ικανοποιημένοι με την απόδοσή μας, πρέπει να είμαστε πολύ καλύτεροι. Φυσικά, δεν είναι εύκολο μετά από συνεχόμενους αγώνες σε διπλή εβδομάδα. Αυτό είναι ένα ψυχικό παιχνίδι. Ο αντίπαλός μας είχε επίσης ελλείψεις, έχουμε και τραυματισμούς. αλλά αυτό δεν μπορεί να είναι η δικαιολογία μας.

Στο παιχνίδι, στο δεύτερο και στο τέταρτο δεκάλεπτο παίξαμε πολύ καλή άμυνα. Αυτό οφείλεται στην άμυνά μας, κερδίσαμε πόντους παίζοντας έξυπνα στην επίθεση και μοιράζοντας την μπάλα. Ο τρόπος που ανοίξαμε το ματς στο πρώτο δεκάλεπτο και το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ άσχημα.

Φενέρμπαχτσε – Μονακό 62-65

Επιβίωσε στην Πόλη η Μονακό. Η ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς πέρασε διά πυρός και σιδήρου απ…