Κεντρική Γυναίκες Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική): Τα αποτελέσματα

Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική): Τα αποτελέσματα

Αστέρας - Άρης, τα αποτελέσματα

Ξεκίνησε η Α2 των Γυναικών.

Με παιχνίδια στους τρεις από τους τέσσερις ομίλους, έκανε πρεμιέρα σήμερα Κυριακή (16/10) το πρωτάθλημα της Α’ γυναικών. Στη μάχη ρίχτηκαν ο 1ος, 3ος και 4ος, ενώ το πρωτάθλημα για τον 2ο θα ξεκινήσει την επόμενη Κυριακή (23/10).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος:
Ατρόμητος – Δαναοί Άργους 46-60
Αμύντας – Άρις Καλαμάτας 86-54
ΠκΑΟ Άμιλλα – Πανιώνιος 60-51
Πορφύρας – Αθηναϊκός 46-59

Ατρόμητος Πειραιά -Α.Ο. Αργους οι Δαναοί 46-60
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος – Κατσέλη.
Τα δεκάλεπτα: 18-20, 28-34, 37-46, 46-60.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Χρυσοβελιδης): Καλογήρου 8, Καραπατάκη , Καλογεροπούλου 6,Θεοδοσουλακη 5 (1), Μάλαμα 7 (1), Ιφτη, Καζούρη, Σδρενια 5 (1), Μπαρμπαλιά 8, Πριόνα 8 (2), Παπαποστόλου, Γιαννικάκη.
ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ (Βερβαινιωτης): Μπενέκη, Αλμπέρτου, Δανούση 11 (1), Μπαλλά 6, Ζαρόκωστα 5, Στρατή, Μάγκλαρη Ι. 3 (1), Χρυσοστομίδου 5 (1), Μπακάλη 2, Στογιάνοβιτς, Καραπάνου, Χελιώτη 28.

Αμύντας – Άρις Καλαμάτας 86-54
Διαιτητές: Αποστολόπουλος – Παπαδόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 23-17, 49-33, 67-43, 86-54.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη – Παπαναστασίου): Χατζηνικολή 10 (2), Κλέιτσα 12, Μαργώνη 2, Κοντογιάννη 6 (1), Κρικέτου 2, Σταυριανάκη 4, Παπαρδέλα 13 (2), Ντάνου 13 (3), Μαζαράκη 6, Αθανασούλια 8 (2), Βαρβιτσιώτη 8, Πλυτά 2.
ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Καραμάνου, Ευτυχιάκου 15 (2), Μπάκου 5, Κουτέλα 13, Γιαννοπούλου, Μανθάτη, Κυριακοπούλου, Χονδρουδάκη, Ποντίκη 2, Μπούζα 19 (2), Παπαδοπούλου.

ΠκΑΟ Άμιλλα – Πανιώνιος 60-51
Διαιτητές: Παπαδόπουλος – Μπον.
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 33-20, 50-33, 60-51.
ΑΜΙΛΛΑ (Γουναρά): Αυγέρη, Τζουγκράκη 16 (4), Θεοδώρου17, Καραχάλιου10, Νίξινα 6, Λυκούδη 3 (1), Μάντη, Χαρούνι 2, Αμίτσι, Παπακώστα, Μούκα 6, Παππά.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Παπαζαφειρόπουλος): Κριτσηδήμα 6 (2), Πλώτα 14, Μαχλά, Παντοπούλου, Καμπισιούλη, Μυστικού, Μαγγίνα 19, Γιανακούλλια 2, Ανδρόνικου, Παπάζογλου 4, Κρητικοπούλου, Γραμματικού 6.

Πορφύρας – Αθηναϊκός 46-59
Διαιτητές: Πετράκης – Ιωάννου.
Τα δεκάλεπτα: 22-15, 30-29, 38-45, 46-59.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Οικονομόπουλος): Βόπη 4, Μπαλαμπάνη 15 (4), Κοκκίνη 2, Μεγαλούδη, Μπουκουβάλα, Ρουμπελάκη 7 (1), Μπάτσκα, Παρθένη 2, Μαργαρίτη, Κοντραφούρη 10, Τσιλιμπάρη 6.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Θεοδωρόπουλος): Κουτσιρίμπα 10, Ρετζεπέρη 4, Κοιλιά, Κεχαγιά 10 (1), Καλαφάτη, Τσίκα 13 (4), Γοργογιάννη 1, Μάνου 5 (1), Στεφανίδου 14, Σιγάλα 2.

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)
1. Αμύντας 2
2. Δαναοί Άργους 2
3. Αθηναϊκός 2
4. Άμιλλα 2
5. Πανιώνιος 1
6. Πορφύρας 1
7. Ατρόμητος Πειραιά 1
8. Άρις Καλαμάτας 1
– Προμηθέας Πάτρας 0

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 23/10):
Δαναοί Άργους – Πορφύρας
Αθηναϊκός – Αμύντας
Άρις Καλαμάτας – Πανιώνιος
Άμιλλα – Προμηθέας Πάτρας
Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά

3ος Όμιλος:
Αστέρας – Άρης Θ. 34-94
Ολύμπια Λάρ. – Αναγέννηση Ν.Ρ. 69-49
Ιωάννινα ΣΚ – Απόλλων Καλ. 62-50
ΧΑΝΘ – Απόλλων Πτολεμαϊδας 45-44

Αστέρας Καβάλας-Άρης 34-94
Διαιτητές: Ντούρας – Μπαράκου.
Τα δεκάλεπτα: 4-23, 16-44, 28-70, 34-94.
ΣΑΚ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Αιβαζίδης- Δημητριάδης): Γενημαχαλέλη 3, Φραγκάκη 2, Ψυλλάκη, Καραγεωργίου, Ιωακειμίδου, Τσίλι 5 (1), Ντούλα 1, Γαιτάνη 18 (3), Ζορμπαλά 3, Αντριέφσκα, Παπανικολάου, Δάλλα 2.
ΑΣ ΆΡΗΣ (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 7 (1), Κυρπιζλίδου 5, Τζημορώτα 10 (2), Τσιαρσιώτη 6 (2), Τσαμπούρη 2, Κουμαντσιώτου 4, Παπαϊωάννου 6, Μιχαηλίδου 20(4), Δροσούνη 7 (1), Βλάχου 6, Ιγγλέζου 2, Νάστου 19 (4).

Ολύμπια Λάρισας – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 69-49
Διαιτητές: Αβραμίδου – Γεωργουσόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 15-19, 28-27, 46-35, 69-49.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Κυρίου 12 (1), Τζεμπελίκου, Σολωμού 6, Χριστοφοράκη 8 (2), Καρτσμάρη 15 (3), Λιάσκου, Μιχαηλίδου 7 (1), Τίγκα 4, Κουτσουνούρη 17 (2), Σταυρόπουλου, Κοντίνη, Κούτε.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μαυρίδης): Τζαλοπούλου 3, Τσιρίνη 5 (1), Γράψα 4( 1), Θώμογλου, Σοφιανάκου 3, Κουλακιώτη 6, Καραγιαννίδου, Καζαντζή 11 (1), Τσίγκου 8, Παπαδάκη 6, Γκόγκου 3, Αφιάνα.

ΣΚ Ιωάννινα – Απόλλων Καλαμαριάς 62-50
Διαιτητές: Σταμπουλής – Γκαρτζονίκας.
Τα δεκάλεπτα: 14-14, 29-28, 52-36, 62-50.
ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Αυγερινός): Ξανθοπούλου 17 (3), Ντόκου 10 (3), Μάντζιου Ε. 9, Τσαχτσίρα, Φαγογένη 4, Δημητριάδη 6, Παπαδιά, Δημοπούλου 2, Παπαδοπούλου 21 (1), Μάντζιου Α. 2, Πανούτσου, Γιωτίτσα.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κασικτσόγλου): Μαραβέγια 2, Δημητροπούλου 8, Καραχρήστου 2, Σένκα, Μοδέα 5, Μιχαηλίδου 11 (1), Ασλανίδου, Γιαντσακλίδου 22 (1), Οικονομίδου.

ΧΑΝΘ – Απόλλων Πτολεμαΐδας 45-44
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ. – Καραβάς.
Τα δεκάλεπτα: 10-7, 19-18, 31-31, 45-44.
ΧΑΝΘ (Σερέτης – Καλογεράτος): Μπουσβάρου 4, Δραγκόλα, Γαβριηλίδου, Δασκαλοπούλου, Τσαπόγα 14, Δημητριάδου 2, Πετρίδου 7, Αναγνώστου, Γκρίτζαλη, Σταμπή 18 (6).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου, Κοτζαϊτση 12 (1), Διπλαρη 4, Κουκή, Πισιάνη, Καρακατσάνη, Αθανασιάδου, Μάντσου 6, Βλαδίκα 10 (1), Δερμιτζάκη 2, Γκανάτσιου 8, Γεωργοπούλου 2.

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)
1. Άρης 2
2. Ολύμπια Λάρισας 2
3. ΣΚ Ιωάννινα 2
4. ΧΑΝΘ 2
5. Απόλλων Πτολεμαϊδας 1
6. Απόλλων Καλαμαριάς 1
7. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 1
8. Αστέρας Καβάλας 1
– Λασσάνης Κοζάνης 0

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 23/10):
Απόλλων Πτολεμαΐδας – ΣΚ Ιωάννινα
Απόλλων Καλαμαριάς – Αστέρας Καβάλας
Άρης – Ολύμπια Λάρισας
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Λασσάνης Κοζάνης
Ρεπό: ΧΑΝΘ

4ος Όμιλος:
Πανσερραϊκός – Ασπίς 2001 62-37
ΑΓΕ Πιερίας – Ηρακλής 48-105
Πανόραμα – Πάνθηρες 67-60
Πυλαία-Πιερικός Αρχέλαος 66-72
Ρεπό: ΠΚ Νεάπολης

Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 62-37
Διαιτητές: Κλεπουσνιώτου – Μιχέλη Ευ.
Τα δεκάλεπτα: 17-5, 28-17, 42-22, 62-37.
ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 4, Μαραγκού 5 (1), Μπακιρτζίδου 8, Τζιαμπάζη 13 (3), Χωλοπούλου Μ. 6, Μαμούδη 2, Θανοπούλου 4, Σπάιτς 20 (4), Γκατζιώλη, Βαρούτη, Γκέγκα, Γκαλιου.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Τονικίδου, Καραλίδου Σ.10, Μπουτσούκη 10 (2), Χατζηαντωνίου 1, Μοϊσένκου 6, Βασιλειάδου 2, Αντωνόγλου 1, Πετρίδου 5, Συμεωνίδη 2, Καραλίδου Β. , Τασελαρίδου, Χαλκίδου.

ΑΓΕ Πιερίας – Ηρακλής 48-105
Διαιτητές: Αναστασιάδης – Νικολαΐδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-22, 29-51, 38-81, 48-105.
ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ (Χρυσανθόπουλος): Στεφανίδου 12 (4), Τσενεκίδου, Μπεκιάρη, Νικολαΐδου, Κουρτέση, Ζήκα, Τόσκα, Τσιαλαμάνη 17 (1), Δόβα 10 (1), Γιαλίδου 7 (1), Θεοδωρίδου, Καραχαρίση 2.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Γιάνναρος-Κολοκυθάς): Τσουμπερλή 19, Πάπα 3 (1), Γιαννούδη 13, Παπαροϊδάμη 20, Κατσαρέα 15 (1), Σουλιώτη 2, Πατούνη 4, Ουζούνη 4, Λογδανίδου 23, Σωτηρέλη 2.

ΑΣ Πανόραμα – Πάνθηρες Καβάλας 67-60
Διαιτητές: Καντερές-Δώνης
Τα δεκάλεπτα: 11-20, 30-33, 54-45, 67-60
ΑΣ ΠΝΟΡΑΜΑ  (Καμπίτση-Καραμανώλης): Πάππα, Κουλαρτσά, Τσαλή 17 (2), Κολογρίδου 9 (1), Δάδαλη, Νικολαϊδου, Κανέλλογλου, Αυτζή 17 (1), Ζουμπούλη 9, Βατσιτσίδου 12(3), Βασλαματζή 3 (1).
ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Αστεριάδης-Λογοθέτης): Μαμαλίγκατζη 5, Μουταφίδου, Τσάντα 4, Κανελλοπούλου 1, Γιαχολάρι 3 (1), Παναγιωτίδου 8 (1), Τριανταφύλλου 22, Απούλτση, Λυκάκη 2, Περουσέφσκα 15.

ΑΕ Πυλαίας – Πιερικός Αρχέλαος 66-72
Διαιτητές: Καρυπίδης  -Ντόντης
Τα δεκάλεπτα: 14-16, 30-34, 47-46, 66-72
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Σπανίδου 3 (1), Στεφανάκη 2, Μαργέτη, Κωστανάκη 16 (1), Στυλιανού, Διαμαντοπούλου 9, Μαγδαλιανίδου 2, Κουράτορα 6, Καραμπατζάκη 28.
Πιερικός Αρχέλαος (Φώτας): Τελίδου 33 (1), Μάντη 4, Ζαμάνη 2, Καρανικόλα 2, Λάππα 5, Παγκαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 17, Κιολέογλου 7 (1).

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα):
1. Ηρακλής 2
2. Πανσερραϊκός 2
3. ΑΣ Πανόραμα 2
4. Πιερικός Αρχέλαος 2
5. ΑΕ Πυλαίας 1
6. Πάνθηρες Καβάλας 1
7. Ασπίδα Ξάνθης 1
8. ΑΓΕ Πιερίας 1
– ΠΚ Νεάπολης 0

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 23/10):
Ασπίδα Ξάνθης – ΑΣ Πανόραμα
Πάνθηρες Καβάλας – ΑΕ Πυλαίας
Πιερικός Αρχέλαος – ΑΓΕ Πιερίας
Ηρακλής – ΠΚ Νεάπολης

Περισσότερα σε λίγο…

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Άνθεα Κούρου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Απόψε, σήμερα και χθες, όλες οι πόρτες ειν’ κλειστές…

«Απόψε, σήμερα και χθες, όλες οι πόρτες ειν’ κλειστές κι εγώ είμαι απ’ όξω. Και μες το θάμ…