Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική – 3ος Όμιλος: Πρωταθλητής και τυπικά με τρομερή φιέστα ο Ερμής Σχηματαρίου

Β’ Εθνική – 3ος Όμιλος: Πρωταθλητής και τυπικά με τρομερή φιέστα ο Ερμής Σχηματαρίου

Ερμής

Σε μια λαμπρή τελετή ο Ερμής Σχηματαρίου συνδύασε τη νίκη επί των Τιτάνων Παλαμά με στέψη πρωταθλητή. Τη φιέστα των πρωταθλητών παρουσίασε ο δημοσιογράφος του ebasket, Αναστάσης Κατσαβός.

3ος Όμιλος (26η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Αίολος Τρικάλων-Ίκαροι Τρικάλων 77-72

Αναγέννηση Καρδίτσας-Πρωτέας Γρεβενών 63-56

΄Έσπερος ΓΣ Λαμίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 68-63

Ολυμπιακός Βόλου-Μελίκη 76-43

Ιωάννινα ΣΚ-Δόξα Λευκάδας 65-71

Ερμής Σχηματαρίου-Τιτάνες Παλαμά 77-66

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αίολος Τρικάλων-Ίκαροι Τρικάλων 77-72

Διαιτητές: Κατωτικίδης – Τσιρισιμάνης – Αγραφιώτης
Δεκάλεπτα: 26-13, 45-36, 62-51, 77-72.
Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Μόσιαλος 12 (1), Παππάς 10 (1), Ζώρζος, Κολότσιος 6 (1), Τσιγγενόπουλος 6, Μοσχόπουλος, Ιωάννου 6, Θέος 22 (2), Δέσπος 15.
Ίκαροι Τρικάλων(Γιασσάρης): Τσιαβές 13, Παπαχρήστος 11, Κατσαρές 9 (2), Κάδρας 8, Μπουργανός 5 (1), Τριανταφύλλου 19 (2), Αμβράζης 6.

Ιωάννινα ΣΚ-Δόξα Λευκάδας 65-71
Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντόγκας, Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 18-20, 37-43, 55-61, 65-71
Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Τσατάλας 18(1), Ξιούρας 18(3), Σπηλιόπουλος 11(3), Πάντσιος 9, Κωνσταντινίδης 4, Γκλίναβος 3(1), Μπαρτζώκας 2, Σφουγγάρης, Καραμπίνης
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Τζακόπουλος 4, Κατωπόδης 3(1), Αργυρός 3(1), Βαγενάς 10(1), Κουρτίδης 22(2), Κεραμάρης 9(3), Καραγιαννίδης 16, Κοντούδης 4, Λαζάρου

Έσπερος Λαμίας- Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων 68-63
Διαιτητές: Γερακίνης, Μαράμης, Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 12-16, 30-35, 54-45, 68-63
Έσπερος (Σοφογιαννης Ι,Τσουκαλαδελης Ν.): Ρούζιος 4(1), Λάππας 17(3), Τσεσμετζίδης 1, Ευθυμίου, Φύκας 7(1), Πάππος 11(2), Μπακολιάς, Τεπετίδης 18(6), Νέστορας 4, Παπαργυρόπουλος 6, Μαγγελάκης, Αργύρης
Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων (Μητρόπουλος ): Νικόπουλος 12(3), Γκέτακης 8(2), Ιωαννιδης 3(1), Μάντζιος 24, Ψαλτου 16

Ερμής Σχηματαρίου-Τιτάνες Παλαμά 77-66

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος-Τσάλας.
Δεκάλεπτα: 26-14, 41-38, 60-49, 77-66.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 3 (1), Καρακατσάνης 2, Δουρούκης, Ζαρμακούπης 24 (3), Χατζηγιαννάκης 5 (1), Καλημέρης 8, Βεσκούκης 11 (1), Καρακωνσταντάκης 5 (1), Χάλιος, Δημητριάδης 14 (1), Μπακέας 5 (1), Ζορμπάνος.
Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 3 (1), Μάνος 9 (1), Σφακιανός 5 (1), Ξένος, Φιλιάκης 3 (1), Μανδαλάκης 25 (1), Αρχοντούλης 6, Βλάχος, Κρεμμύδας 2, Τσούμας Σ. 13 (1)

Ολυμπιακός Βόλου-Μελίκη 77-43
Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Τσιακλής, Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 20-11, 47-22, 67-26, 77-43.
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Νίκολης 4, Γκοντόπουλος 10 (2), Μουρατίδης 17 (2), Αναγνωστόπουλος, 6 (2) Καραμήτσος 6, Ίλτσογλου 8 (2), Σταθούρος 5 (1), Παρασκευάς 8, Γουάμπα 13.
Μελίκη (Θ. Τοπούζης): Μόρας 11, Μωυσίδης, Τζιοβάρας 8 (2), Κυριάκου 8 (2), Στοΐτσης 5 (1), Ντόβας, Εσέρπογλου 2, Ρογγότης, Πεϊμανίδης 9 (3), Αμανατίδης, Αλευρίδης, Γατόπουλος.

Αναγέννηση Καρδίτσας – Πρωτέας Γρεβενών 63-56
Διαιτητές: Παζώλης-Δολγύρας-Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 17-13, 31-25, 48-36, 63-56
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Τουφεξής, Ψυχογυιός 5(1), Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 9, Αρκούδας 4, Παπαστολόπουλος 2, Παπακώστας, Οικονόμου 2, Αργύρης 13(3), Αντωνίου 11(3), Καλλιάρας 15
Πρωτέας Γρεβενών: Τζιουβάρας 2, Γρίψιος 9, Κλωνάρας 16, Παλάσκας, Παπαδόπουλος, Σιπητάνος 8(2), Κωνσταντίνου 12(3), Μπόζιαρης 5(1), Μαλιούρας 2, Κυρατζής 2

Βαθμολογία (τελική)

1.Ερμής Σχηματαρίου 45 21-3
2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 44 20-4
3.Έσπερος Λαμίας 40 16-8
4.Δόξα Λευκάδας 40 16-8
5.Ίκαροι Τρικάλων 40 16-8
6.ΑΓΣ Ιωαννίνων 38 14-10
7.Νίκη Βόλου 35 11-13
8.Πρωτέας Γρεβενών 33 9-15
9.Αναγέννηση Καρδίτσας 33 9-15
10.Ολυμπιακός Βόλου 33 9-15
11.ΣΚ Ιωάννινα 31 7-17
12.Τιτάνες Παλαμά 31 7-17
13.ΓΑΣ Μελίκης 26 2-22

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Ράλλης: «Μάλλον δεν έπρεπε να κερδίσουμε σήμερα…»

Ο ΟΦΗ δεν τα κατάφερε απέναντι στον Πρωτέα Βούλας παρότι κατάφερε να επιστρέψει από το -18…