Στέφθηκε πρωταθλήτρια και τυπικά πλέον στον 1ο Όμιλο της Β’ Εθνικής η ομάδα του Παπάγου
1ος Όμιλος (26η αγωνιστική)
Αποτελέσματα
Σάββατο 7 Μαϊου
ΝΕΟ Ληξουρίου-Φανάρια Νάξου 97-102
Κυριακή 8 Μαϊου
Εθνικός-Πανελευσινιακός 78-73
Έσπερος Καλλιθέας-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 103-89
Ένωση Ιλίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ
Πεντέλη-Παπάγου 77-94
Αργοναύτης Τρ.-Αχαγιά 82 54-58
Οι αγώνες αναλυτικά
Εθνικός-Πανελευσινιακός 78-73
Διαιτητές: Σκαλτσής-Τεφτίκης-Κούλης Χ.
Έσπερος ΑΕ Ν. Κηφισιάς 103-89
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Δελαγραμμάτικας-Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα : 25-20, 51-44, 73-69, 103-89
ΠΟΚ Έσπερος (Ταυρόπουλος-Καραδήμας) : Κολιός 3, Αγγελόπουλος 21(3), Οικονόμου 15, Αδαμόπουλος 14, Γκαγκαλούδης 24(4), Ορφανουδάκης, Τόντουα, Τσολάκης, Ολύμπιος, Καπρής 13, Χαρούνι 11, Τσακίρης 2
ΑΕ Νέας Κηφισιάς (Λαδικός-Λαγοπόδης) : Ιωάννου 15(1), Μοσχοβίτης 7(1), Μακρυγιάννης 6(2), Στεργίου 4, Πετροδημόπουλος 8(2), Χατζηνικόλας 14, Κουκάκης 20, Μιχαλάκης 6, Κασούρης, Γιακουμής, Καρακώστας 9(1)
Ένωση Ιλίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 62-97
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Χριστοδουλάκης-Λεβεντάκος
Δεκάλεπτα: 13-25, 31-48, 47-75, 62-97
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Σπυρόπουλος 8, Γεροκώστας 7, Φουντάς 13 (2), Μπαρμπαρής 2, Δαρμής 6 (1), Μπέλλας 3 (1), Γκουντόπουλος 2, Δουρουντούς 5, Τσιούμπρης 7, Πανουσόπουλος 5, Κοσμίδης 4, Παπανδρέου
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (Καρατζάς): Καραμίντζος 9 (1), Γιαννόπουλος 6 (2), Δικαιόπουλος 2, Στεργιάκης 22 (2), Αφαλίδης 4, Ζήρος 6 (2), Λίτσος 9 (1), Κοντός 11 (1), Μπίγγος 5 (1), Καραχάλιος 15, Καραλευθέρης 4, Γεωργοπαπαδάκος 4
Πεντέλη-Παπάγου 77-94
Διαιτητές: Μπούκας-Κοτσίρης-Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 14-29, 38-41, 77-94
Πεντέλη (Κιτσούλης): Μεσσίνι 23 (3), Νάσσης 29 (2), Ευαγγέλου 6 (2), Μυτσικός 2, Παπαθεοδώρου 2, Θεοχάρης, Λεοντίδης 3 (1), Μαργαρίτης, Νικολάου 2, Αντωνάκης, τουρτουρόπουλος 8, Γάσπαρης 2
Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης 10 (2), Τρίχας 16 (5), Κόης 17 (5), Καρούζος, Μαράκης 7 (1), Σολωμός, Υφαντής 7, Κασαπίδης, Οικονόμου 5, Παυλίδης 3 (1), Κώτσης 15, Καπόπουλος 14
Βαθμολογία
(τελική)
1.Παπάγου (21-3) 45
——————————–
2.ΦΕΑ (19-5) 44
3.Έσπερος Καλλιθέας (16-8) 40
4.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (15-9) 39
5.Πανελευσινιακός (12-12) 6
6.ΝΕΟΛ (11-13) 35
7.Εθνικός Πειραιά (11-13) 35
8.Νέα Κηφισιά (11-13) 35
9.Ένωση Ιλίου (11-13) 35
10.Αχαγιά 82 (10-14) 34
———————————
11.Αργοναύτης Ραφήνας (10-14) 34
12.ΚΑΟ Κορίνθου (7-17) 31
13.Πεντέλη (2-21) 25