Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Λάσο: «Στρέφουμε το βλέμμα μας προς το Τελ Αβίβ»

Λάσο: «Στρέφουμε το βλέμμα μας προς το Τελ Αβίβ»

Λάσο Ρεάλ Μαδρίτης

O Πάμπλο Λάσο στις δηλώσεις του έπειτα από την νίκη της Ρεαλ επί της Μακάμπι ευχαρίστησε τους παίκτες του και  αναφέρθηκε στην πολύ καλή εμφάνιση των παικτών του.

Δείτε αναλυτικά τις δηλώσεις του τεχνικού της ισπανικής ομάδας:

«Αρχικά, συγχαρητήρια στην ομάδα, στα παιδιά, για τη δουλειά που έκαναν. Ήταν ένα πραγματικά καλό παιχνίδι. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μάλλον πολύ τεταμένο, με πολλή ενέργεια, τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά. Αλλά και οι δύο επιθέσεις επέβαλαν τη θέλησή τους πάνω στην αντίπαλη άμυνα. Γι’ αυτό ήταν τόσο υψηλό το σκορ στην πρώτη περίοδο. Κυκλοφορήσαμε σωστά την μπάλα. Αλλά για εμάς, πιστεύω ότι τα μεγαλύτερα θετικά ήταν το δεύτερο και το τρίτο δεκάλεπτο. Αμυντικά ήμασταν αρκετά συμπαγείς. Και ακόμη και με λάθη, περισσότερο επιθετικά παρά αμυντικά, ελέγχαμε τον ρυθμό του αγώνα.

Πήραμε μια μεγάλη νίκη και αυτό σημαίνει πολλά στα πλέι οφ. Γνωρίζουμε ότι έχουμε πολλή δουλειά μπροστά μας και στρέφουμε το βλέμμα μας προς το Τελ Αβίβ. Αλλά φυσικά είμαι πολύ χαρούμενος γιατί έχουμε πλεονέκτημα 2-0».

Κούκοτς: «Ο Γκος άλλαξε το παιχνίδι για τον Ολυμπιακό»

Ο Τόνι Κούκοτς δηλώνει πως ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς είναι ο κορυφαίος όλων. Ο Τόνι Κούκοτς πα…