Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός Σίμτσακ: «Η εικόνα ήταν προσβολή προς την ομάδα που παίζουμε»

Σίμτσακ: «Η εικόνα ήταν προσβολή προς την ομάδα που παίζουμε»

panathinaikos jpg

Ο Παναθηναϊκός παραλίγο να πέσει στην παγίδα της σεζόν, αφού κατάφερε να κερδίσει στο τέλος τη Λάρισα με 90-86, με τον Βασίλη Σίμτσακ να στέκεται στην πολύ κακή εικόνα των «πρασίνων» κόντρα στους Θεσσαλούς.

Στην πολύ κακή εικόνα του Παναθηναϊκού στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε ο Βασίλης Σίμτσακ σε δηλώσεις του αμέσως μετά το ματς κόντρα στη Λάρισα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στην ΕΡΤ:

«Η εικόνα μας στο πρώτο ημίχρονο ήταν απαράδεκτη. Μηδέν ενέργεια, λάθη στην επίθεση. Ήταν κάτι που ήταν προσβολή προς την ομάδα που παίζουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πιο συγκεντρωμένοι και από την άμυνα βγάλαμε ενέργεια και φτάσαμε στη νίκη με σημαντικά σουτ.

Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία. Πρέπει να σκύψουμε το κεφάλι και να δουλέψουμε γιατί η πραγματική εικόνα είναι αυτή που βγαίνει στο παρκέ. Ήταν ένα καλό μάθημα για εμάς το σημερινό, ένα ηλεκτροσόκ και ελπίζω να μας κάνει καλό».