Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ ΕΣΚΑ: Η 13η αγωνιστική της Β’ Ανδρών

ΕΣΚΑ: Η 13η αγωνιστική της Β’ Ανδρών

Πανελλήνιο

Τα αποτελέσματα για τη 13η αγωνιστική της ΕΣΚΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΤΥΦΩΝ ΑΣ 78-62
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ- ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 82-36
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ- ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 60-64
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ- ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 68-46
Σ.Κ ΑΝΟΙΞΗΣ- ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΑΝΑΒΟΛΗ

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΤΥΦΩΝ ΑΣ 78-62
Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Καφαντάρης
Δεκάλεπτα: 22-13, 44-23, 63-43, 78-62
Άρης Πετρούπολης ( Αρχιμανδρίτης): Καγκαράκης , Βενιτουράκης 17 (3), Ελευθερίου 4, Κουτσούκης 13 (3), Σταύρος 6, Κώτσιας 9 (1), Ράπτης, Δαρβιρης 2 , Τασούλας 21, Χαϊδεμένος 6, Ντούφας
Τυφών (Γεωργογαλάς, Χαϊτόπουλος): Λουίζος 3 (1), Γεωργίου, Δημολίκας 16 (3), Τσουπάκης 8, Λαμπρόπουλος 9, Λυμπέρης 13 (3), Γεωργογαλάς, Χανιώτης 13 (2)

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ- ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 82-36
Διαιτητές: Γαραντζιώτης, Τσιλιγγίρη
Δεκάλεπτα: 18-6, 39-20, 65-29, 82-36
Χολαργός (Λινοξυλάκης, Ηρακλειάνος):  Τσουβελεκάκης 4, Ραπτίδης 8, Αντωνόπουλος 9 (3), Λιμαντζάκης 13 (1), Λιγνός 8 (2), Κώτσος 14, Δευτερέβος 14, Τούτουζας 2, Συμεωνίδης 6, Τετζεράκης 4
Λαγονήσι (Χρηστίδης, Γκολεμάς): Κελέσης, Τσαφιλος 2, Σημαιόπουλος , Νικολάου 2, Δαγτζής , Καλλιαμπάκος , Τσακναρίδης 2, Πετρακάκης 13, Σαμουρέλας 17

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ- ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 60-64
Διαιτητές: Γρίβα, Ρώτας
Δεκάλεπτα: 17-17, 33-34, 48-52, 60-64
Τούφα (Σπηλιωτόπουλος): Χαμηλός 4, Θεοδωρομανωλάκης, Γκινης, Βακρινός 2, Κουγιανος 17 (3), Κατσουλάρης 8, Γιαννουλαίος 8, Παπαϊωάννου 11 (1), Εμίρης 10 (2), Βαρελάς
Κούρος (Μουριχίδης): Σπυρίδης 6 (1), Παξινός 14 (1), Εμμανουηλίδης 15 (2), Διαμαντης, Αδαμής 2, Σαρημπαλης 11 (3), Τσαμαλής 5, Μαργώνης 5, Σπυρίδης, Ρούκας 6

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ- ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 68-46
Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Δελδήμος
Δεκάλεπτα: 15-19, 29-26, 50-34, 68-46
Ν. Μάκρη (Μπούτζης): Σταμάτης 12 (1), Μπούτζης Α. 8, Αλεξόπουλος Π., Πόγκας 11 (1), Μπούτζης Ι., Αναματερός, Μπούτζης Π. 9 (1), Αλεξόπουλος Χ. 13 (2), Κόρβινγκτον 4, Μεγαγιάννης 11, Μπιτσιούνης
Χαραυγιακός (Αμπατζής): Κώνστας 8, Χαλκίτης 2, Γκινάι, Κωστελέτος Ι. 13, Αργυρίδης 8 (1), Κωστελέτος Γ. 5, Παριανός , Τσοπουρίδης 5 (1), Μουσέτης, Δράκο 3 (1), Αρβανίτης 2

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 65-51
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 64-70
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 64-48
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ- ΑΟ ΚΑΡΕΑ 70-41
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 58-93

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 65-51
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Αλεξόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-7, 32-17, 44-35, 65-51
Θεμιστοκλής (Δαμιανίδης): Μαυρίδης 2, Ιγγλέζος 6 (2), Θάνος 7, Αρτσανος 10 (2), Κουτσουβας 6, Χριστοφάκης 4, Χύτας 2, Ναυπλιώτης, Παπαϊωάννου 11 (1), Πλούμης 9 (1), Γονιδάκης, Κατσοχειράκης 8
Αγ. Στέφανος ( Παπανδρέου, Ψυχογυιός): Αναγνωστόπουλος , Κύρου 4, Μποζ, Ντζούρας 3, Σωτήρος 4, Χαρμπ, Δρακάκης 4, Ψυχογυιός 3 (1), Κωτίδης 4 (1), Μαγκώνης 1, Κακολύρης 11 (3), Παπαντωνάκος 17

ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 64-70
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Χαραμής
Δεκάλεπτα: 15-12, 23-33, 45-52, 64-70
Δόξα Βύρωνος (Τριανταφύλλου): Καζιάνης 17 (2), Μαλτίδης 2, Λιονάκης 2, Μαμαλάκης 8 (1), Ζηνέλης 7 (2), Ζευγώλης 12 (2), Σκορδάς 7 (1), Ελευθεριάδης 5 (1), Μπιτζίλη 2, Ανδριώτης, Ρούτσιας 2
Άμιλλα (Μακρής, Σεϊζης): Δημητρακούλης 8 (1), Αναγνωστόπουλος  8 (1), Λαμπρόπουλος 14 (2), Τσιρόπουλος 11 (3),Μαυροειδάκος 17 (1),Μάλλιος 2 , Σπηλιώτης 7 (1), Παριανόπουλος 3 (1)

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 64-48
Διαιτητές: Ραχιώτης, Λυμπέρης
Δεκάλεπτα: 16-9, 30-23, 53-30, 64-48
Παλατιανή (Μπαρδας, Μέσσας): Κούτρας, Αντωνόπουλος 6 (2), Σκαλωμένος 10, Παναγόπουλος 7 (1), Πετρόπουλος 1, Καρυάτης 9 (1), Παπαγγελάκης 12 (1), Κωτσόπουλος 6, Καρπούζος, Μπέκιος 5, Κατριβάνος 8, Τούντας
Αγ. Ελευθέριος (Βένιος, Πετρέλης): Μπάλας 7 (1), Κορρές 5 (1), Σκούρας, Σκρέμπος 11, Δοσομπόλης 4, Σπυράκος Κ. 7, Σπυράκος Π. 4 (1), Χρυσοσπάθης, Σπανίδης 7 (1), Χατζηιωάννου, Ζαχαριουδάκης 2, Πρέκας 1

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ- ΑΟ ΚΑΡΕΑ 70-41
Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Μακρής
Δεκάλεπτα:  22-10, 40-25, 58-37, 70-41
Λυκόβρυση (Δημητρακέλος, Λαλούδας): Πρίφτι 9, Θωμόπουλος 4, Πάτσιος, Στάθης 11 (2), Δελατόλας 3 (1), Μαντάς Δ., Μπαϊλας  16 (1), Μοσχοβής 3 (1), Μέντζας 2, Τατάκης, Ασημένιος  19, Μαντάς Α. 3 (1)
Καρέας (Σούφλας, Πλούμης): Γκότσης 2, Κοκοτσάκης Α., Καραγκούνης 2, Δημητρόπουλος 5 (1), Κοκοτσάκης Γ., Παπαχρήστος 2, Ταμπάκης 12 (2), Καντέλης 5, Μπότσας 3, Κοκοτσάκης Σ. 4, Ντουμάνης 2, Θεοφανάκης 4

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 58-93
Διαιτητές : Φασόλης, Κυριακόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-31, 37-52, 48-77, 58-93
Εξάρχεια (Ραρης): Γλύκας 4, Στεργιόπουλος, Μπρεγκάσι, Ζαγανίδης 8, Αρβανίτης 3 (1), Μιχαηλίδης 17 (2), Ναξάκης 2, Μυλωνάς 7, Χωριανόπουλος 2, Αγορόπουλος 15
Βριλησσιακός (Μακρυδάκης, Κυράκης): Καραμποϊκης 12 (3), Ντόκος 2, Πανταζής 8 (2), Σπαρταλης 9 (2), Κωνσταντινίδης, Νικόλι 17 (3), Μωραϊτης 8 (1), Τσόπης 4, Σεγγούνας 3 (1), Μακρυδάκης, Κωσταρης 4, Σιλιτζήρης 26 (6)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 70-67 (61-61 ΠΑΡ.)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ- ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 63-46
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ- ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ- ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 59-82

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 70-67 (61-61 ΠΑΡ.)
Διαιτητές: Κοτσίρης, Ραμιώτης
Δεκάλεπτα: 22-20, 33-40, 45-47, 61-61 (καν.δριάρκεια), 70-67 (παρ.)
ΟΦΗ Ηρακλείου (Τάσιος, Παπαγιαννακόπουλος): Καλέντζης, Βούτσας 3 (1), Βουρτζούμης 3 (1), Βερβίτας 10, Ξενόπουλος 9 (1), Παπαδόπουλος 13 (3), Γεωργακόπουλος 8 (2), Νικολαϊδης 10, Καλούδας 5 (1), Μαντζάνας 9 (1), Κρητικός , Μαυράκης
Ολυμπιάδα Πετρούπολης (Αντωνάτος, Φουλαδόπουλος): Χατζηγιαννάκης 6 (2), Μπίλης, Ροδόπουλος 15 (1), Καραγρηγορίου 17 (4), Χρονόπουλος , Κυριαζής , Λέσι 10 (3), Μπατιστάκης 5, Φαρουπος 3 (1), Μπουφίδης 2, Τσάκος 9 (3), Καποθανάσης

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ- ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 63-46
Διαιτητές: Χρηστίδης, Ανανίδου
Δεκάλεπτα: 17-11, 29-27, 47-40, 63-46
Κουκουβάουνες (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Καρακώστας 19 (2), Σκουτέλης 10 (1), Αγγελόπουλος 2, Λεοντόπουλος 4, Παπαθανασίου 9, Ευαγγελιάδης 12, Κούτρας 2, Λαδικός 5 (1)
Ολυμπιάδα Παπάγου (Μελισσάρης, Παπαδόπουλος): Ψαρράς 7 (1), Ευγενίου 2, Καγιαντζάς 4 (1), Κοκοτσάκης 3 (1), Κώτσης 4, Βελισσάρης 10, Γεωργιόπουλος 1, Δαβουλάρης 3, Παπακωνσταντινόπουλος, Ρουκουνάκης 12 (1), Λαϊνας

ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ- ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 59-82
Διαιτητές: Κούλης, Αλεξόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-23, 28-47, 41-69, 59-82
Ζευς Ερυθρού (Δουρδουλάκης, Περάκης): Γεωργακόπουλος 4, Καραδήμας 13 (1), Σπανίδης 2, Γεωργόπουλος, Καραμπάτσος 9, Μαραγκός 2, Κοσκερης 2, Κίτσος 8, Λεγκας, Κουτάντος 9, Ζαβρας 8 (2), Καρράς 2
Πανελλήνιος (Λημναίος, Καπετανάκης): Αθανασόπουλος 12 (1), Κατιάκος 20 (1), Ναντι, Καπινιάρης 11, Κουρτης 14 (3), Ζαχαρος, Λέκκας 6, Παπανίκος, Λάζος 5 (1), Τσακαλάκης 2, Κορρές 12 (2), Αρμπελιάς

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Κιβωτός του Κόσμου: Ζητά αναβολή των αγώνων

Οι εξελίξεις στην Κιβωτό του Κόσμου, επηρεάζουν και τα τμήματα μπάσκετ. Σύμφωνα με τελευτα…