Κεντρική NBA Λέικερς – Θάντερ 104-107: «Λύγισαν» χωρίς τον ΛεΜπρον [vids]
NBA

Λέικερς – Θάντερ 104-107: «Λύγισαν» χωρίς τον ΛεΜπρον [vids]

alexander thunder lakers jpg

Εντυπωσιακά αποτελέσματα και πανέμορφες φάσεις είχε να μας χαρίσει για άλλη μια βραδιά το κορυφαίο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο. Λέικερς – Θάντερ 104-107: «Λύγισαν» χωρίς τον ΛεΜπρον.

Λέικερς – Θάντερ 104-107: «Λύγισαν» χωρίς τον ΛεΜπρον

Στο Λος Άντζελες, οι Λέικερς δεν κατάφεραν να υπερκεράσουν το «εμπόδιο» των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με το «διπλό» στις…αποσκευές τους, έπειτα από τη νίκη με 107-104.  Οι λιμνάνθρωποι δεν μπόρεσαν να καλύψουν το κενό του ΛεΜπρόν Τζέιμς και έδειξαν, για ακόμα μια φορά, πως αντιμετωπίζουν αρκετά προβλήματα φέτος, όπως και στο τέλος της περσινής.

Οι Λέικερς έτσι έπεσαν στο 5-4, με τον Ουέστμπρουκ να αστοχεί σε τρίποντο και να χάνει την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση. Κορυφαίος για τους νικητές, αλλά και του αγώνα εν γένει, ν ο Γκίλτζιους-Αλεξάντερ με 28 πόντους και 6 ασίστ. . Άποντος έμεινε ο Ποκουσέφσκι με 0/4 σουτ.

Λέικερς – Θάντερ 104-107: Απότομη… προσγείωση για τους Χιτ

Οι Σέλτικς έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +18 (33-51), κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση. Τελικά, η ομάδα της Βοστώνης κέρδισε τους Μαϊάμι Χιτ με 95-78.

Στο 4-5 η Βοστώνη. Αρκετά καλή παρουσία από έξι παίκτες. Συγκεκριμένα,  Μπράουν 17, Σρόντερ 14, Νέσμιθ 13, Λάνγκφορντ 12, Τέιτουμ και Χόρφορντ από 10.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα:

Πίστονς-Σίξερς 98-109
Χοκς-Τζαζ 98-116
Σανς-Ρόκετς 123-111

Με ηγέτη Μπατούμ στα playoffs οι Σίξερς

Ανησυχία για Μπάτλερ στους Χιτ τραυματίστηκε στο ματς με τους Σίξερς. Οι Φιλαδέλφεια Σίξερ…