Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Ομίλου

To απόλυτο έκανε ο Μίλωνας στον δεύτερο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης επικράτησε του Παπαδού Γέρας με 79-41 και παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική αήττητη. Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του και ο Ίκαρος Καλλιθέας, που κέρδισε με 77-71 τον Τελεθριακό.

Τα αποτελέσματα:

Παπαδός Γέρας – Μίλων 41-79
Τελεθριακός – Ίκαρος Καλλιθέας 71-77
ΦΟ Βροντάδου – Πορφύρας 79-82
Πικέρμι – Δάφνη 70-79
Κορωπί – Βούρειος ΑΟΛ (3/12)

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟΦ Πορφύρας 79-82

Δεκάλεπτα 21-26, 37-41, 59-58, 79-82

Διαιτητές: Αργυρούδης, Τζαγκατζής

Βροντάδο (Αμέντας, Εσκίδης): Κιρκινέζης, Μπαγιώκας 6(2), Λαμπρινούδης, Λέγατος 7(1), Σφηκάκης 2, Αγγελίδης 9, Χατζηλάμπρου 5(1), Παπαγεωργίου 23(4), Τσίγκας 6, Διαμαντόπουλος, Καγιαμανίδης 17(3), Ντιφαντής 4.

Πορφύρας (Λειβάδης): Γεωργούλης19(3), Μπάρας 8(2), Γουρδουμιχαλάκης 2, Χατζόγλου 4, Σιδέρης, Τριανταφυλλίδης 8(1), Κυριακόπουλος 15(4), Κωνσταντίνου, Καλατσούλιας 3(1), Πουρνάρας 9, Συμεωνίδης 4, Παπαδόπουλος 10(2).

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 71-77

Δεκάλεπτα: 15-15, 42-39, 55-64, 71-77

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος, Χρόνης

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Παπανδρέου, Πανταζής 9, Θεοδώρου, Γκρινιάρης 15(2), Τσιτούμης, Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 29(5), Τσιριμώκος 12(4), Γκιζόγιαννης Σωκρ., Κιαπέκος 6, Κουβλής Κ., Κουβλής Σ..

Ίκαροι (Νικολαΐδης, Ρουμάνι): Παπαδιονυσίου 17(3), Σπανάκος, Λαμπρόπουλος 12(4), Πέττας 18(3), Φιλίππου 2, Αγγελή 3(1), Μαλτέσιος 9, Τσαγκαράκης 16(2), Κουκουλάς, Πρωτούλης, Νικολαΐδης, Τσιμπιράκης.

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΝΣ Μίλων 41-79             

Δεκάλεπτα: 16-20, 30-35, 33-61, 41-79

Διαιτητές: Γεράνιος, Καψιώχας

Παπάδος (Καραμβάλης): Τζουραμάνης, Κομνηνός 3, Καμινέλλης 6(1), Αρχιμανδρίτης 8, Ζεστός 4, Μηλούσης 9(2), Κιουρτζίδης 8, Αφεντούλης 3.

Μίλων (Καραγιάννης): Πετρίδης 3(1), Ανέστης 8, Θεοδωρίτσης 9(1), Λογοδότης 2, Μοτσενίγος 21(5), Παπαπέτρος 11(3), Δημάκος 3, Χριστόπουλος 10(3), Κουκουνιάς 10, Μπένος 2.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Δάφνης 10 (5-0)

2. ΑΟΝΣ Μίλων 10 (5-0)

3. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 9 (4-1)

4. Βούρειος ΑΟΛ 8 (4-0)

5. Τελεθριακός ΑΣ 6 (1-4)

6. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 6 (1-4)

7. ΑΕ Πικερμίου 6 (1-4)

8. ΑΟΦ Πορφύρας 5 (1-3)

9. ΦΟ Βροντάδου 5 (0-5)

10. ΓΣ Κορωπίου 4 (1-2)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας

ΑΟΦ Πορφύρας-Τελεθριακός ΑΣ

ΦΟ Βροντάδου-ΓΣ Κορωπίου

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΕ Πικερμίου

ΑΟ Δάφνης-Βούρειος ΑΟΛ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

ΕΟΚ: Τηλεοπτικό το Καρδίτσα – Ψυχικό, αλλαγές σε αγώνες

Αρκετές είναι οι αλλαγές που θα γίνουν στα εθνικά πρωταθλήματα όπως ανακοίνωσε η ΕΟΚ. Αρχι…