Κεντρική NBA Ατλάντα Χοκς – Νιου Γιορκ Νικς 113-96: Έκαναν το 3-1 τα «γεράκια»
NBA

Ατλάντα Χοκς – Νιου Γιορκ Νικς 113-96: Έκαναν το 3-1 τα «γεράκια»

hawks knicks jpg

Οι Ατλάντα Χοκς υπερασπίστηκαν και σήμερα την έδρα τους στην σειρά με τους Νικς επικρατώντας με 113-96 και πλέον απέχουν μια νίκη μακριά από την πρόκριση στα ημιτελικά της ανατολικής περιφέρειας του ΝΒΑ. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο σε όλο το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και με επιμέρους σκορ 35-22 κατάφεραν να μπουν στο τέταρτο δεκάλεπτο με διαφορά ασφαλείας φτάνοντας στην νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Τρε Γιανγκ, ο οποίος σταμάτησε στους 27 πόντους, έχοντας παράλληλα και 9 τελικές πάσες. Πολύ καλός και ο Κόλινς, ο οποίος μέτρησε 22 πόντους και 8 ριμπάουντ, με τον Γκαλινάρι να έχει άλλους 21 πόντους.

Για τους Νικς κορυφαίος ήταν ο Τζούλιους Ραντλ, ο οποίος εκτός από τους 23 πόντους του, είχε ακόμα και 9 ριμπάουντ αλλά και 7 τελικές πάσες. Στους 21 έμεινε ο Αρ Τζέι Μπάρετ, ενώ 18 πόντους και 6 ασίστ είχε ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-26, 53-49, 88-71, 113-96