Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός Μακ: «Σοβαρότητα και συγκέντρωση με τον Ηρακλή»

Μακ: «Σοβαρότητα και συγκέντρωση με τον Ηρακλή»

shelvin mack panathinaikos opap athens eb20

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει τον Ηρακλή στο Ιβανώφειο και θέλει τη νίκη, για να κλειδώσει την πρωτιά. Ο Σέλβιν Μακ σε δηλώσεις του πριν την αναμέτρηση σημείωσε ότι χρειάζεται σοβαρότητα και συγκέντρωση στο ματς με τον Γηραιό.

Αναλυτικά όσα έγραψε στο blog του στον ΕΣΑΚΕ:

«Βρισκόμαστε για περίπου μισή εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη για δύο εκτός έδρας αγώνες του ελληνικού πρωταθλήματος.

Η σεζόν στην Euroleague ολοκληρώθηκε για εμάς στη Ρωσία. Εκείνο το ταξίδι ξεκίνησε σκληρά για εμάς καθώς γνωρίσαμε μια βαριά ήττα από την Ζενίτ, αλλά καταφέραμε να πάρουμε μια ώθηση από το ματς με την ΤΣΣΚΑ.

Επιστρέφοντας στην Ελλάδα στο επίκεντρο του στόχου μας είναι η κατάκτηση του ελληνικού πρωταθλήματος και του κυπέλλου. Στο τελευταίο μας παιχνίδι απέναντι στον ΠΑΟΚ παίξαμε 32 υπέροχα λεπτά. Στη συνέχεια όμως δεν ήμασταν το ίδιο συγκεντρωμένοι με αποτέλεσμα να τους δώσουμε την δυνατότητα να μειώσει τη διαφορά.

Συνεχίζουμε να δουλεύουμε ώστε να διατηρήσουμε το ίδιο επίπεδο και στα 40 λεπτά των αγώνων μας. Το ματς με τον Ηρακλή απαιτεί ανάλογη συγκέντρωση και σοβαρότητα».

Περισσότερα σε Παναθηναϊκός

Αταμάν: «Σημαντικό ότι ο Παπαπέτρου έπαιξε με αυτοπεποίθηση»

Αποθέωσε τον Παπαπέτρου ο Αταμάν. Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του Προμηθέα με 93-62 και έκλε…