Κεντρική Διεθνή Δύσκολα την Πάρμα με σούπερ Τόμας η Ζενίτ

Δύσκολα την Πάρμα με σούπερ Τόμας η Ζενίτ

thomas zenit scaled

Καθόλου εύκολο έργο δεν είχε στην αναμέτρηση κόντρα στην Πάρμα Περμ η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, ωστόσο κατάφερε να φτάσει στην νίκη με το τελικό  89-84. Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ είχε μεν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, μπήκε μεν στην τέταρτη περίοδο με αέρα 15 πόντων, ωστόσο στο φινάλε λίγο έλειψε να κινδυνέψει.

Απόλυτος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Γουίλ Τόμας, ο οποίος είχε 24 πόντους σε 26 λεπτά με 6/7 δίποντα και 12/12 βολές, μάζεψε 11 ριμπάουντ, μοίρασε δύο ασίστ και έκανε ένα κλέψιμο, συγκεντρώνοντας 34 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης. Άξιος συμπαραστάτης του ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι ο Κέβιν Πάνγκος, ο οποίος σταμάτησε στους 21 πόντους με 6/8 τρίποντα και 3/3 βολές.

Κορυφαίος της Πάρμα Περμ ήταν ο Άντας Γιουσκεβίτσιους με 22 πόντους (7/10 δίποντα, 1/2 τρίποντα και 5/7 βολές), ενώ άλλους 22 είχε ο Εϊγκίρντας Ζουκάουσκας (2/2 δίποντα, 5/6 τρίποντα και 3/4 βολές).

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 45-38, 70-55, 89-84