Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Απίστευτα πράγματα στο «Σινάν Ερντέμ»! H Εφές έχει ρίξει 27αρα στην ΤΣΣΚΑ στο ημίχρονο

Απίστευτα πράγματα γίνονται στην αναμέτρηση της Εφές με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο «Σιναν Ερντέμ», με την ομάδα του Αταμάν να έχει διαλύσει τους Ρώσους που ζουν έναν πραγματικό εφιάλτη. Συγκεκριμένα, η Τούρκοι πραγματοποιούν φανταστική εμφάνιση και στην άμυνα και στην επίθεση έχοντας χτίσει μια απίστευτη διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 30 πόντους.

Από την πρώτη περίοδο φάνηκε ότι το παιχνίδι μόνο ντέρμπι δεν πρόκειται να είναι, αφού η ομάδα του Ιτούδη κατάφερε στο τελευταίο λεπτό να περάσει τους 10 πόντους (13), την ώρα που η ομάδα του Αταμάν είχε βάλει 31.

Στην δεύτερη περίοδο δεν άλλαξε τίποτα με τον εφιάλτη των Ρώσων να συνεχίζεται με την διαφορά να φτάνει τους 30 πόντους στο 15΄ (47-17), για να κλείσει το ημίχρονο στους 17 πόντους 55-28. Ένα ακόμα παιχνίδι που επιβεβαιώνει ότι η φετινή Ευρωλίγκα είναι τελείως απρόβλεπτη και απρόσμενη.