Κεντρική Διεθνή Άνετη και ωραία πριν τον Ολυμπιακό η Άλμπα

Άνετη και ωραία πριν τον Ολυμπιακό η Άλμπα

alba skyliners

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε στην πρεμιέρα της στην γερμανική λίγκα η Άλμπα Βερολίνου επικρατώντας αρκετά εύκολα με 79-66 επί των Φράνκπορτ Σκαϊλάινερς. Η ομάδα του Αϊτο Ρενέσες ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση και έβαλε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο τις βάσεις για την νίκη με ένα επιμέρους σκορ 22-9.

Η μεγαλύτερη διαφορά στο παιχνίδι ήρθε λίγο πριν το φινάλε της τρίτης περιόδου όταν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 30 πόντους,  για να χαλαρώσουν στο τέταρτο δεκάλεπτο και να έρθει το τελικό 76-66. Πρωταγωνιστές των νικητών ήταν οι Σίκμα (14π.), Γκρέιντζερ (13π., 6ασ.), Λάμερ (12π., 7ρ.) και Τίεμαν (11π.).

Η Άλμπα Βερολίνου είναι ο επόμενος αντίπαλος του Ολυμπιακού  την προσεχή Πέμπτη (12/11)  στο ΣΕΦ, για την όγδοη αγωνιστική της Ευρωλίγκας.