Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Οι αναβολές και η δράση στον Νότο

Γ’ Εθνική: Οι αναβολές και η δράση στον Νότο

Μόνο στους 4 ομίλους από τους έξι της Γ’ Εθνικής θα έχει δράση σήμερα (1/1) για τη τρίτη αγωνιστική κι αυτό γιατί όλες οι αναμετρήσεις του 5ου και 6ου ομίλου αναβλήθηκαν, εξαιτίας ύποπτων κρουσμάτων κορονοϊού. Όσον αφορά τον τέταρτο όμιλο, δεν θα πραγματοποιηθούν όλα τα παιχνίδια.

Τα παιχνίδια για τους ομίλους του Νότου θα διεξαχθούν κανονικά, με εξαίρεση το Γλαύκος – Δίων Κυπαρισσίας.

1ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Αιγίου 14.00 Ήφαιστος Αχιλλέας-Εργοτέλης Σπυρλιδάκης-Βαγγάλης (Πίγκας)

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-ΣΚ Καλαμάτα Παπαδόπουλος Χ.-Μαρτινάκος (Θεοδωρόπουλος)

Τρίπολης 17.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Αίολος Αγυιάς Κουτσοδήμος-Μπαβέλας (Γιαλικάρης)

ΕΑΠ 14.00 ΕΑ Πατρών-Διαγόρας Ρόδου Κηπώσης-Αναστασόπουλος (Θεοδοσόπουλος)

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-ΓΑΕΤ Δίων Ο Κυπαρισσεύς Τούσης-Ανδρεόπουλος (Θεοδοσόπουλος)

Ρεπό: Σφήκα Αμαλιάδας

Βαθμολογία (σε 2 παιχνίδι):

Παναχαϊκή 4 2-0
Αίολος Αγυάς 4 2-0
Καλαμάτα 4 2-0
Εργοτέλης 3 1-1
Σφήκα Αμαλιάδας 3 1-1
Διαγόρας Ρόδου 2 1-0*
Τρίπολη 2 0-2
ΕΑΠ 2 0-2
Γλαύκος 1 0-1*
Δίων Κυπαρισσίας 1 0-1*
Ήφαιστος Αχιλλέας 1 0-1 *

*έχει ένα παιχνίδι λιγότερο

2ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Διώνης 17.00 Πικέρμι-Δάφνη Ραπτογιάννης-Κουλουμπαρίτσης (Αντερριώτης)

Μυτιλήνης 17.00 Παπάδος Γέρας-Έξω Παναγίτσα Δημουλάς-Εφραιμίδης (Τσεκούρας Ιωάν.)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Ο Μίλων Κονταράτος-Γιαννακόπουλος Φ. (Τεφτίκης)

Εσπέρου 12.30 Ίκαροι Καλλιθέας-Τελεθριακός Αντωνίου-Καρανικόλα Ελ. (Γολεγού)

Χίου 16.00 Βούρειος ΑΟΛ-Κορωπί Μαρίγλη-Χουγιάζος (Μάρης)

Ρεπό: ΦΟ Βροντάδου

Βαθμολογία (σε 2 παιχνίδι):

ΑΟΝΣ Μίλων 4 2-0
ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 3 1-1
ΑΟΦ Πορφύρας 3 1-1
ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας 3 1-1
Βούρειος ΑΟΛ 3 1-1
ΑΕ Έξω Παναγίτσας 3 1-1
ΑΟ Δάφνης 3 1-1
ΓΣ Κορωπίου 2 1-0*
Τελεθριακός 2 0-2
ΦΟ Βροντάδου 2 0-2
Πικέρμι 2 1-0*

*έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

3ος Όμιλος –  3η αγωνιστική

Παρασκευή 30 Οκτωβρίου

Μύκονος-Καρλόβασι 104-79

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Νίκη Αμαρουσίου Αδαμόπουλος Κ.-Ζαγούρης (Παππάς)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Δικαίου Κω Χατζημάρκος-Ροδίτης (Ευστρατίου)

Γαλανόπουλος 17.00 Ποσειδών Λουτρακίου-Χαλάνδρι Ελ Ανύ-Λιόνας (Μαυραντζάς)

Ερμιόνης 17.00 Ερμιονίδα-Πέρα Μπακετέα-Ξηροκώστας (Πετρόπουλος)

Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων Καραμπιτσάκος-Χαϊνά (Κουλούρης)

Βαθμολογία (σε 2 παιχνίδι):
ΑΟ Μυκόνου 6 3-0*
ΑΟΚ Χαλάνδρι 4 2-0
ΚΑΠ 4 2-0
ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 4 2-0
ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 3 1-1
ΑΟ Ερμιονίδας 3 1-1
ΑΟ Πεύκης 3 1-1
ΑΕ Δικαίου Κω 3 1-1
ΑΕ Καρλοβάσου 3 0-3 *
ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 2 0-2
ΑΣ Πέρα 2 0-2
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 2 0-2

*έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο

4ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Γόμφοι Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Β. (Καραδήμας)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Αναγέννησις Λαμίας Ευφραιμίδης Στ.-Τοπαλίδης (Γκουντέλιας)

Παλαμά 17.00 ΓΣ Παλαμά Οι Τιτάνες-Αμπελώνας 1986 Σταματόπουλος-Γιαννούλης Στ. (Μανάσης)

Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Σπάρτακος Ιωαννίνων Γιατρόπουλος-Ιορδανίδης (Μηναρετζόπουλος) (ΑΝΑΒΟΛΗ) (18/11)

Καναλακίου 17.00 ΑΕ Καναλακίου Αχέρων-Αναγέννηση Καρδίτσας Λυγούρας-Σταμπουλής (Τσιγγέλης)

Ρεπό: Λέων ΑΣ Μεσολογγίου

Βαθμολογία (σε 2 παιχνίδια):

ΓΣ Γόμφοι   4 2-0
Αναγέννηση Καρδίτσας  3 1-1
ΓΣ Αμπελώνα 3 1-1
ΓΣ Αλμυρού 3 1-1
Σπάρτακος Ιωαννίνων 3 1-1
Αναγέννηση Λαμίας 2 1-0
ΑΓΣ Ιωαννίνων 2 1-0*
Ολυμπιακός Βόλου  2 0-2
Αχέρων Καναλακίου 2 1-0
Ολυμπιακός Βόλου  2 0-2
Αχέρων Καναλακίου 2 1-0
Λέων Μεσολογγίου           2 0-2
Τιτάνες Παλαμά     1 0-1    *
* έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

5ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Ίκαροι Γιαννιτσών Μπήτης-Τσαούση (Παπαγεωργίου Μ.) (ΑΝΑΒΟΛΗ)

Δ. Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-ΦΣΦ Ο Αριστοτέλης Κουκουλεκίδης-Κώννης (Καλότσης)

Αριδαίας 17.00 Αριδαία-ΑΟΚ Βέροιας Σιταρίδης-Δικταπανίδης (Ανδρίτσος)

Τετάρτη 18 Νοεμβρίου

Μίκρας Β 17.00 Ναύαρχος Βότσης-Άργος Ορεστικό Γιαννούλης Αν.-Θεοδωρίδης Γ. (Δέλλας)

Καστοριάς 17.00 Καστοριά-ΔΕΚΑ Κάννης-Διαμαντής (Πλεξίδας)

Βαθμολογία (σε 2 παιχνίδια)
ΦΟ Αριδαίας          4   2-0
Αριστοτέλης Φλώρινας      3 1-1
Αετοί Βέροιας        2   1-0     *
ΑΣ Καστοριάς         2  1-0   *
ΑΟΚ Βέροιας           2  1-0 *
ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης         1  0-1*
Ναύαρχος Βότσης  1  0-1*
Αργος Ορεστικό     1  0-1   *
Ικαροι Γιαννιτσών  1  0-1   *
ΔΕΚΑ         1  0-1  *

*έχουν παιχνίδι λιγότερο

6ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Τετάρτη 11 Νοεμβρίου

Λ. Παπαδόπουλου 19.30 Σταυρούπολης ΕΚ-Ιωνικός Ιωνίας Τζιπάνος Γ.-Ηλιόπουλος (Μήτσιου)

Τετάρτη 18 Νοεμβρίου

Αλ Μπαλτατζής 17.00 Αρίων Ξάνθης-Ανατόλια Σελεβός-Παπαθανασίου Κ. (Σαλικίδης)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς Παπαθανασίου Στ.-Κολοκυθάς (Σαλικίδης)

Κραχτίδη 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Ζέφυρος 02 Παπαδόπουλος Γρ.-Καρυπίδης (Μπακλατζής)

Αμπελοκήπων 18.00 Ελπίς Αμπελοκήπων-Γαλάτιστα Μπούγλος Ιωάν.-Αβραμίδου (Τοζακίδης)

Ρεπό: Βυζαντινός ΑΟ

Bαθμολογία (σε 2 παιχνίδια):

Σταυρούπολη 3   1-1
Ζέφυρος      3  1-1
Αρίων Ξάνθης 2    1-0*
Ιωνικός Ιωνίας 2   1-0*
Ανατόλια 2 1-0*
ΒΑΟ 2          1-0*
Ασπίδα Ξάνθης 2  1-0*
ΑΟ Γαλάτιστας 2   0-2*
Απόλλων Καλαμαριάς 2  0-2
Ελπίδα Αμπελοκήπων 1   0-1*
ΚΑΟ Δράμας 0    *

* έχουν παιχνίδι λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Ολυμπιακός Βόλου: Υπέρ στη μη συνέχιση των πρωταθλημάτων!

Την άποψη ότι δεν πρέπει να υπάρξει ρίσκο με την επανέναρξη των πρωταθλημάτων μπάσκετ και …