Κεντρική Α1 Ηρακλής Περιστέρι – Ηρακλής 91-88

Περιστέρι – Ηρακλής 91-88

Το Περιστέρι επικράτησε του Ηρακλή με 91-88, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι της Τρίτης στο «Ανδρέας Παπανδρέου».

Η αναμέτρηση αποτέλεσε ένα πολύ καλό για τις δύο ομάδες, οι οποίες ήταν κοντά στο σκορ καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Ο Ηρακλής βρέθηκε να προηγείται στο σκορ 4 πόντους (68-72) στο τέταρτο δεκάλεπτο, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν τη νίκη.

Οι Θεσσαλονικείς είχαν την ευκαιρία να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση, αλλά το  τρίποντο του Μουρ στην εκπνοή για την ισοφάριση δεν βρήκε στόχο.

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 43-37, 63-65, 91-88.

Περιστέρι (Παπανικολόπουλος): Άρλετζ 14 (2 τριπ.), Γκάντι 17 (1 τριπ.), Σκορδίλης 3, Πέτεγουει 6 (2 τριπ.), Βησσαρίου, Παπαδημητρίου, Μαυροκεφαλίδης 6, Σαλούστρος 6, Τόλα, Αθηναίου 14 (2 τριπ.), Καράμπελας, Βασιλόπουλος 3 (1 τριπ.), Ευσταθιάδης, Τζόουνς 10, Γκρέϊ 12 (1 τριπ.)

Ηρακλής (Ζιάγκος): Τσίλντρες 14 (3 τριπ.), Σαγκς 13 (1 τριπ.), Σχίζας, Καββαδάς 10, Γεωργαλάς, Τσαϊρέλης 5, Φίλλιος, Μπόουλινγκ 9 (2 τριπ.), Μουρ 6, Βεργίνης, Πετανίδης, Ντάνιελ 14, Χάνλαν 14 (2 τριπ.), Γκιουζέλης 3 (1 τριπ.).