Κεντρική Ηρακλής Παναθηναϊκός – Ηρακλής 81-69

Παναθηναϊκός – Ηρακλής 81-69

aaron white panathinaikos iraklis

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στον Ηρακλή, αλλά κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη με 81-69. Ο Γηραιός για 30 λεπτά ήταν εξαιρετικός, αλλά οι πράσινοι έκαναν την αντεπίθεση τους στην τελευταία περίοδο και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά στο ματς και στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει διψήφια διαφορά (23-12). Στη δεύτερη περίοδο ο Ηρακλής ισορρόπησε το ματς και κατάφερε να ρίξει τη διαφορά στους πέντε πόντους (36-31). Η ομάδα του Βαγγέλη Ζιάγκου ήταν ακόμη καλύτερη στο τρίτο δεκάλεπτο και έφερε τούμπα το ματς (57-58).

Η ομάδα του Γιώργου Βόβορα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο πήρε τη νίκη με 81-69.