Κεντρική Γυναίκες Κύπελλο Γυναικών: Αποτελέσματα Α’ Φάσης, 2η Αγωνιστική

Κύπελλο Γυναικών: Αποτελέσματα Α’ Φάσης, 2η Αγωνιστική

Με τη διεξαγωγή της 2ης Αγωνιστικής της Α’ Φάσης συνεχίστηκε σήμερα το Κύπελλο Γυναικών:

1ος Ομιλος

Ηλιούπολη-Αγ. Παρασκευή 70-66
Αθηναϊκός-Φοίνικας Πειραιά 64-73
Άρις Καλαμάτας-Πρωτέας Βούλας 55-88

Ηλιούπολη-Αγ. Παρασκευή 70-66
Διαιτητές: Τεφτίκης Στ.-Κούλης Χαρ.
Δεκάλεπτα: 18-23, 38-31, 51-48, 70-66
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης): Δαμουλάκη 9(1), Νάτσκου 2, Θεοδώρου 2, Πρίφτη 17, Νικολαϊδου, Μπουντούρη19(2), Κορρέ 11(1), Τριανταφύλλου 4, Διαμαντοπούλου 6(1), Αλεξία.
Αγία Παρασκευή (Τασσιόπουλος): Κάσδαγλη, Στούπα 20(1), Κοντογιάννη 11, Ακρίβου 14, Ευαγγελάτου 11(3), Γκάνια, Ζαχαράκη 1, Σακουλάκη 9(1).

Αθηναϊκός-Φοίνικας Πειραιά 64-73
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 18-26, 29-40, 48-53, 64-73
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Κάραλη 15(1), Σκαρλή, Τσιμπίδη 8(2), Κουτσιρίμπα 2, Γερόντη 2, Τσέμη 2, Καλομιτσίνη 24(2), Πετράκη 6, Τραγουστή 4, Μπέκιου 1.
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης): Μαγγίνα 13, Οικονόμου, Ευμορφοπούλου 12(1), Βράκα 14, Στεφάτου 8, Καψοκόλη 14, Οικονομοπούλου, Ιωαννίδου 12.

Αρις Καλαμάτας – Πρωτέας Βούλας 55-88
Διαιτητές: Μαρινάκης-Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 14-34, 27-60, 40-71, 55-88
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου 7(2), Κουτέλα 15, Παρθένη 8, Αντωνοπούλου, Αρβανίτη, Γκατζώλη 2, Λαγού 4, Χονδρουδάκη 2, Σούτα 3, Κουτράκου, Γιαννοπούλου 3(1), Παπαδημητρίου 11(1).
Πρωτέας Βούλας (Μίχα): Χατζηβασιλείου 5, Ξενιτοπούλου 9, Σιμιτσιδέλλη, Κουζούκα, Γκουζέλου 2, Σακελλαρίου 5, Γρηγοροπούλου 10, Χατζηγιακουμή 18(5), Αναστασοπούλου Μ. 10, Αναστασοπούλου Χ. 15(1), Οικονομάκη 11, Φρέρη 3(1).

2ος Ομιλος

Πάνθηρες Καβάλας -Νίκη Βόλου 44-35
Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-Ηρακλής 66-64
Πανόραμα-Άρης 56-81

Πάνθηρες Καβάλας-Νίκη Βόλου 44-35
Διαιτητές: Κωνής-Κωνσταντινέλλης
Δεκάλεπτα: 18-13, 29-17, 39-27, 44-35
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Κουρτίδου 1, Ζέικο, Γιαχολλάρι 8(2), Γαϊτάνη 16(2), Γιαντσιώρη 6, Δημητρακούδη, Κουβαλακίδου 4, Αρσένογλου, Μαραγκού 9.
Νίκη Βόλου(Γαλανάκης): Κωστούλα 5(1), Παρασχάκη 2, Αγαγιώτη 2, Αλεξίου 4, Κοπάνου 7, Αρτεμισίου 4, Κατσιοπούλου, Τότση Α. 3(1), Δεληγιάννη 8.

Ολύμπια Λάρισας-Ηρακλής 66-64
Διαιτητές: Μπουγλος Π.-Μπουγλος Ιωάν.
Δεκάλεπτα: 18-11, 40-29, 52-45, 66-64
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 12, Κλεισιάρη, Καλακώνα Μ., Καρτσαμάρη 10(1), Λιάσκου 3, Μιχαηλίδου 5(1), Πατούνη 11(3), Κουτσουνούρη 18(1).
Ηρακλής (Ατακτίδης): Ταντουρόφσκα 15(3), Πετρίδου 4, Σουλτάνη 18(1), Γιαννουσίου 4, Ουζούνη 3(1), Παπαροϊδάμη 5(1), Παπά, Δεληγιάννη 11(2), Τζίκου 4.

ΑΣ Πανόραμα-Άρης 56-81
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 16-27, 29-49, 41-67, 56-81
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 2, Νάκη, Ριτζαλέου 2, Καλογρίδου 12, Νικολαϊδου, Καννέλογλου 2, Σιακαβάρα 2, Κοκκίνου 7, Δαιμονάκου 11, Βασλαματζή 9, Γενναίου 4, Ψαρέλη-Νικολή 5(1).
Άρης (Συρόπουλος): Στεργάκη 5, Κυρπιζλίδου 9, Νάστου 8(1), Μαρίνη 17(1), Εφραιμίδου 2, Τσαμπούρη 12(3), Παπαϊωάννου 2, Βλάχου 4, Δροσούνη 7, Κουλιού Δ., Κασαπίδη, Καρακούλα 15.

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική (Κυριακή 4/10)

1ος Ομιλος
ΓΣ Ηλιούπολής – Φοίνικας Πειραιά

2ος Ομιλος
Ολύμπια Λάρισας – Αρης Θεσσαλονίκης

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Α1 Γυναικών: Η Κούπερ MVP της 1ης Αγωνιστικής

Η Σαμάνθα Κούπερ του ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκε MVP της 1ης Αγωνιστικής, καθώς στο παιχνίδι …