Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β΄ΕΣΚΑΝΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική η Ακαδημία Ελευσίνας, καθώς επικράτησε και της ΕΑ Νίκαιας με 83-69 και διατηρήθηκε μόνη πρώτη.

Τα αποτελέσματα:

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 64-61
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 66-77
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 83-69
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ– ΓΛΥΦΑΔΑ 69-59
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 77-56
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 73-79
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 60-48

Τα φύλλα αγώνα :

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ 77-56
Διαιτητές : Χρόνης , Αυγουστόγλου , Ερμίδης
Δεκάλεπτα : 15-20 42-30 59-45 77-56
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Παππάς, Βλουτής ): Αποστολάκης 11(1), Συμεωνίδης , Πετρόπουλος 5, Κουτρόπουλος 3(1), Παναγόπουλος , Σκουμής 4, Αγραπίδης 2, Τσαγγαράκης 17, Αλεξανδρόπουλος 15(5), Φλέγγας 19 , Πρίντεζης 1
ΑΕΣΕΛ (Νικολαίδης , Τσιρονιάν): Κολοκούρης, Χαλκίτης, Λεκατσάς 3, Καρασούλος 2, Μαγγωνάκης 18 (3), Στεργίου 19(1), Τομαρόπουλος, Καραϊσκάκης 3(1), Μουσέτης, Μουζακιώτης 6(1), Παππάς 3, Κατσικάκης 2

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ –ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 73-79
Διαιτητές : Κιουλάφας , Αρφαρά , Νάκος
Δεκάλεπτα : 16-22, 38-38, 64-66, 73-79
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος, Μαγγιώρος): Δούκας , Μπουτόπουλος 5, Βελισσαράκος, Λαδάς 5(1), Κοροπούλης 11(3), Πλατσικούδης 8, Τόμπρος, Καρτζόγλου 3, Χαραλαμπίδης 10(1), Γραμματικός 4, Σπυρίδωνος 21, Τσικούρας 6(2)
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος, Καρανίκας): ,Ρόκας 15(3), Ασημόπουλος, Σαμπλί 8, Καπέτσης, Μοδάκης 9, Καρράς 2, Σαμαράς 5(1) Λιούλης 13(1) Ποντικίδης Μ. , Ποντικίδης Π. , Μπαλάφας 27(7), Παπασπύρος

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. –ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 69-59
Διαιτητές : Τσαχάκης , Μέλης , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα :23-16, 36-30, 52-48, 69-59
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης, Μονδερά ): Κύριος 2 Μπιτζής Δ. 11, Κατσαγάνης 7, Δεβεζόγλου 10(1) Δημητρακούλης 10 Κόγκας 11(3)Λέσι 10(2) Ππαγεωργίου 9(1) Λάτσης 9(1), Πολύχρονος
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Τάγκαλος) : Μαγγανάς , Μαυροειδάκος 3(1), Μυλωνάς 6 , ΜΝαραγκόπουλος 11, Χάλαρης 16()3) , Χαλκιάς , Σερελέας 5(1) , Μυλωνάκης 16, Χρήστου , Βουρδέλης 2, Πεταλάς

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 64-61
Διαιτητές : Δελλαγραμάτικας, Τζιμινίδης , Καψαρίδης
Δεκάλεπτα : 14-15 , 24-33, 48-52, 64-61
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Καλαντζής , Βουρλιάς): Δελλής 6, Κοντίνος 10(2), Νικολάκης , Μωϋσίδης 11(2), Μούστα 12(1), Παπαδάκης 16(2), Μαρκόπουλος , Μπέλλας , Μενιουδάκης 9 , Καλαντζής
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος , Χρήστου): Μπουλαντζάς 4 , Τζιώτης 6(1) , Μπακάλης 6 , Κοθράς 10, Δογρανλής 13(1) , Συρίγος 17 , Γιαννακόπουλος 2, Αντεριώτης 7, Χατζόβουλος 6, Τζίτζης

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ –ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 83-69
Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Γεωργόπουλος, Βαΐτσης
Δεκάλεπτα: 18-21, 46-33, 67-50, 83-69
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης): Ηλιάδης 16(2) , Κολοβός, Καραΐσκος 4(1), Αβραμίδης Ι. 10 , Βαμβακίδης , Κοντούλης 9, Αβραμίδης Δ.17(1) , Χεργκελετζής 9(1), Παπαδημητρίου 5, Αχείμαστος 13 , Λιάσκος
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης): Πέττας 13(1), Ντώνη 2, Αβανίδης 24(3), Βαρλάς 12(2), Καρασούλας 4, Ιωαννίδης 2, Καπατσούλιας 3(1) ,Τσουκαλάς 9(1)

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 60-48
Διαιτητές : Κονταράτος , Στραγαλινός, Σκάρας
Δεκάλεπτα : 10-11, 25-19, 42-37, 60-48
AONA (Πέρρος , Παπαδημητρίου) : Pαζής 4, Mπριασούλης 9(1), Aγγλόπουλος 8(1), Λουπάσης , Kιόρρι 7(2), Kουτσολιάκος 8, Ψάλτου , Λούγαρης 7, Πηλιούνης 17
ΠEIPAIKOΣ (Ποτόσογλου N., Ποτόσογλου Μ. ) : Φωτεινάκης 14(2), Pαλλάκης 2, Ποπόνας 2, Γαλετάκης 19(2), Mπεζαντάκος 3, Tσαούρδας , Γεωργίου 6, Tαπάσκος , Στάθης 2

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 66-77
Διαιτητές : Κηπώσης , Πρισιμιτζάκης , Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα : 22-14, 36-37, 49-58, 66-77
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας, Κουκιάς): Στεφανής 14(3), Στουραίτης 6, Αντυπάτης 13(1), Τσεμπελής 3(1), Κωνσταντόπουλος 17 Κοντός, Παπαδάκης 9(1), Ραγκούσης 4
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης Τιτάκης): Πρινέας 5, Μπέλλος 2, Τριανταφύλλου 5(1), Γιαννακής 3(1) , Παναγόπουλος 11(2), Παγίδας 11, Μαυροειδάκος 2, Γιανδήμας 9(2) ,Σταθάκος , Κατράνης 14, Μαραγκίδης 15(5).

Η Βαθμολογία (σε 19 αγώνες) :

1.Ακαδημία Ελευσίνας (15-4) 34
——————————————–
2.Ερμής Αργυρούπολης (14-5) 33
3.Ένωση Νέας Περάμου (13-6) 32
4.ΑΟΝΑ (13-6) 32
5.Φοίνικας Πειραιά (12-7) 31
——————————————–
6.Γλυφάδα (12-7) 31
7.ΕΑ Νικαίας (11-8) 30
8.Προοδευτική (8-11) 27
9.Πήγασος Κορυδαλλού (8-11) 27
——————————————–
10.Σούρμενα/Ελληνικό (8-11) 27
11.Φιλία Περάματος (8-11) 27
12.Τερψιθέα (7-12) 26
13.Παννεαπολικός (3-16) 22
——————————————–
14.Πειραϊκός (1-18) 20

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Παννεαπολικός: Κράτησε Μαραγκίδη – Κατράνη

Τη φανέλα του Παννεαπολικού θα φορούν και τη νέα χρονιά οι Αναστάσης Μαραγκίδης και Ορφέας…