Κεντρική Elite League Καρδίτσα: “Οι αποφάσεις των διαιτητών έκριναν το αποτέλεσμα”

Καρδίτσα: “Οι αποφάσεις των διαιτητών έκριναν το αποτέλεσμα”

serafeim theos karditsa

Η Καρδίτσα ηττήθηκε εντός έδρας από τον Τρίτωνα έχοντας πολλά παράπονα από τους διαιτητές. Στην ανάρτηση, που έκανε ο ΑΣΚ μετά το ματς, έγραψε ότι οι αποφάσεις των διαιτητών έκριναν το αποτέλεσμα του αγώνα.

Αναλυτικά:

“Πικρή ήττα για τον Α.Σ.Καρδίτσας KSD που δεν βρήκε τις λύσεις απέναντι στον Τρίτωνα, δεν κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό του και έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Αθήνας να φύγει νικήτρια από το κλειστό της Καρδίτσας με 73-76. Παρά το καλό ξεκίνημα, ο Τρίτων βρήκε ρυθμό και προηγήθηκε με 33-34 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στο τελευταίο δίλεπτο, με τον Τρίτωνα να εμφανίζεται πιο αποφασιστικός και τυχερός στο τέλος.
Αξιοσημείωτη η απόδοση των διαιτητών που εκνεύρισαν τους φιλάθλους για αποφάσεις που έκριναν το αποτέλεσμα”.