Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

Το τρένο του Ικάρου Καλλιθέας δεν σταμάτησε ούτε στο Βυζαντινό, μιας και η μοναδική αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑΝΑ επικράτησε με 63-55 επί των μαχητικών Ταταύλα.

Παράλληλα,μεγάλη νίκη πήρε η Ηλεκτρούπολη επικρατώντας με 51-44 επί του Πορφύρα, ενώ σπουδαίο διπλό πήρε η Δραπετσώνα στο Μπραχάμι ξεπερνώντας το εμπόδιο του Αστέρα Αγίου Δημητρίου με 76-72.

Σε τροχιά πλέι οφ παραμένει η Ευράλη η οποία επικράτησε επί του Πόλις στην Καλλιθέα με 87-81, ενώ σημαντική νίκη στην προσπάθεια της για παραμονή στην κατηγορία πήρε η ΑΕ Καλλιθέας βυθίζοντας κι άλλο τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης μετά την εκτός έδρας νίκη της με 68-48. 

Με νίκη συνέχισαν και οι Τράχωνες οι οποίοι επικράτησαν με 91-80 επί της Δάφνης Αγίου Δημητρίου στον Άλιμο διατηρώντας τις ελπίδες τους για είσοδο στα πλέι οφ.

Α΄ΕΣΚΑΝΑ
16η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΣ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 51-44
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 81-87
ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 55-63
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 48-68
ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 72-76
ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ-ΑΕ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 91-80

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.  – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 72-76
Διαιτητές : Αναστασίου , Αυγερινός , Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 12-19,  32-39, 49-56, 72-76
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ. (Κάσσης, Ρίμπας) : Συριανός 9(3), Φωστέρης 5(1) , Μουζάκης 10, Φωσσές 6, Δούβος 6 , Ακρίβος 12(2) , Κουκουβάκης 10(2), Νοίδης , Γιαννακόπουλος , Μαρόπουλος 12, Χαϊδος 2, Τσιγκάκος
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς): Σαγρής , Αρμανίδης 21(4), Λύτρας 6(1) , Καρλάφτης , Καλλής 13, Πεζιρκιανίδης 6 , Καμπούρης 4, Μωυσίδης , Λουτριώτης 16(3), Τσελέκος 6(1), Καρελλάς 4, Κατσίπης

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. 81-87
Διαιτητές : Νικολοπούλου , Τζίμης , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 20-23, 35-44, 62-65, 81-87
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Θάνος , Νίκας): Μπογδανίδης, Καβελλάρης Ηλ. 2 , Σέττος 49(7) , Δήμου , Λαμπρόπουλος 3(1) , Αρκουμάνης 20(1) , Σαράκης , Χατζημιχάλης 1, Καβελλάρης Ιωαν. 6
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. (Σιγλέτος , Κακαβάς):  Τσακναρίδης 2, Μπατής 2, Ψυχογιός 11(3) , Εμμανουηλίδης 19(2) , Αγγελίδης 4, Μαλτέζος 16 , Βαθρακοκοίλης 19(2), Γεωργουσόπουλος 7(1) , Παπαδόπουλος 4, Φίλιππας 3(1)

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 48-68
Διαιτητές : Καραβίτης Πλατέλα , Πέππας Δ.
Δεκάλεπτα : 08-21, 20-36, 36-55, 48-68
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος , Χότζα): Πατουλίδης, Κολοβέρος 2, Χόρτσας 8(1) , Αρμάος , Καρούτας , Μακρυνιώτης , Γιαννακόδημος 15 , Μανωλάκος , Αντωνούσος 5(1) , Πουλιανός , Ντεφούδης 8, Υμέρι 10
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Κωνσταντώνης): Παπάζογλου 7 , Σμυρνής 3(1) , Καραγιώργης 10, Ιμαριάγκμπε 10 , Λάμπρου 6 , Παπακωνσταντίνου , Παπαζαφειρόπουλος 3, Κολιούλης 2, Τσιμπούκης 12(1), Μαυρομανωλάκης 3(1) , Καραγιάννης 12(1)

ΤΑΤΑΥΛΑ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 55-63
Διαιτητές : Τσαχάκης , Ασλανίδης, Κιουλάφας
Δεκάλεπτα : 17-22, 35-33, 47-48, 55-63
ΤΑΤΑΥΛΑ (Μαστρογιάννης-Τριανταφύλλης) : Βελιζιώτης, Μπίρμπας 8, Κόκκινος 19(1), Καλούδης 3(1), Λάβαρης 6(1), Χουλιάρας 5(1), Μακρυγιάννης, Μελισσουργός 6, Θεοχάρης 8, Θαλασσινός
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘ. (Παύλος-Κεφαλίδης): Γεωργιάδης 16(3), Τσιπίδης 4, Ιωακειμίδης 5(1), Τσιγγενόπουλος 3, Λαμπρόπουλος 8, Μούτσα 4, Παπαφωτίου-Ευαγγελόπουλος, Βλασσόπουλος 14, Τζαγκαράκης 1, Περσίδης 8(1).

ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 91-80
Διαιτητές : Κηπώσης , Μπερέτσος, Βαίτσης
Δεκάλεπτα : 22-19, 49-35, 68-58, 91-80
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Χαριτάτος , Φαραώ) :Διαμαντόπουλος 8(1) , Κούτρας , Πλατής 20(1) , Γκίκας 9(2) , Παπαδημητρακόπουλος 12, Καπέτσης 14(2) , Δάνας 20(1) , Πανούσης , Ρούσσος 6, Καραχάλιος 2, Σάννης , Σκαλούμπακας
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μεϊμάρογλου , Αλεξανδρόπουλος): Γεωργόπουλος 14(4) , Τσίλαγας 20(2) , Γκιουρτσίδης , Ιορδάνου 12, Κατσούλης 15(2) , Μπούτας 8 , Τσίκας , Κατσαρέας 5, Τσακίρης 6(2)

Η επόμενη αγωνιστική:

20.30 ΚΛ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑΣ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ

20.00 ΚΛ ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ-ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ

20.15 ΚΛ ΕΣΠΕΡΟΥ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ

20.00 ΚΛ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ-ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ

20.30 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Α ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

20.00 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΕΟΜΗΤ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ-ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

21.45 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ

Περισσότερα σε λίγο…

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Εθνική Ελλάδας: Τα “παράθυρα” της FIBA διεύρυναν την δεξαμενή παικτών

Όταν ανακοίνωσε η FIBA ότι θα επαναφέρει τους προκριματικούς αγώνες για την συμμετοχή των …