Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ παρέμεινε το Κουκάκι, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Θεμιστοκλή με 90-64. Οι φιλοξενούμενοι δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα και πήραν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα. Στον 2ο όμιλο το Σπόρτιγκ συνεχίζει την αήττητη του πορεία, καθώς ούτε ο ΟΦΗ Ηρακλείου κατάφερε να το σταματήσει (73-80).

Β΄ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
13η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 75-69
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 58-64
ΑΟ ΚΑΡΕΑ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 63-61
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ – ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 83-74
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ – ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 65-56
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. – ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 64-90
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ – ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 60-88

Τα φύλλα αγώνα :

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 75
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 69
Τα δεκάλεπτα: 16-23, 36-35, 50-53, 75-69
Διαιτητές: ΚΟΥΛΗΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ (ΜΑΚΡΗΣ): ΒΛΑΣΕΡΟΣ 7, ΤΣΕΡΣΑΚ 3 (1), ΒΙΔΑΚΗΣ 18 (3), ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 3, ΜΑΥΡΟΕΙΔΑΚΟΣ 2, ΧΥΤΑΣ 2, ΚΟΥΝΑΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ 2, ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ 5 (1), ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ 24 (4), ΠΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 8 (3).
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ (ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ-ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΚΗΣ): ΚΟΥΡΚΟΥΤΣΑΚΗΣ 13 (4), ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΡΟΥΝΤΖΟΣ 5, ΔΕΛΗΣ 25 (1), ΣΙΚΟΥΙΓΚ, ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ, ΠΕΤΡΟΥ 5 (1), ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΜΑΛΤΕΖΟΣ, ΣΤΡΙΓΑΣ 4, ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 13 (1).

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 64
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 90
Τα δεκάλεπτα: 19-31, 35-60, 54-76. 64-90
Διαιτητές: ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΣΕΛΗΝΑΣ
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. (ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ): ΑΡΤΣΑΝΟΣ 6 (2), ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 5 (1), ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ-ΟΝΤΟΕΜΕΛΑΜ 9, ΜΑΝΟ, ΚΟΤΣΟΥΒΑΣ 9 (1), ΚΑΥΚΗΣ 9, ΚΑΡΤΣΟΥΝΗΣ, ΣΠΑΝΙΔΗΣ 6, ΣΩΤΗΡΙΟΥ 2, ΠΛΟΥΜΗΣ 13, ΝΙΚΟΛΑΗΣ, ΓΟΝΙΔΑΚΗΣ 5 (1).
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ (ΜΠΡΟΥΣΑΛΗΣ-ΜΑΝΙΑΤΗΣ): ΓΚΑΤΖΟ 21 (3), ΚΑΜΠΕΡΗΣ 9 (1), ΣΙΔΕΡΗΣ 8 (2), ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 24 (6), ΔΟΛΙΑΝΙΤΗΣ 3 (1), ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ 6 (2), ΚΟΣΜΑΣ, ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ 4, ΜΟΣΧΟΝΑΣ 12, ΚΗΡΥΚΟΣ 1, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 58
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ 64
Τα δεκάλεπτα: 16-16, 32-33, 45-43, 58-64
Διαιτητές: ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΟΠΑΚΑΣ): ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ, ΚΥΠΡΙΤΙΔΗΣ 9 (3), ΤΟΛΙΟΣ 12, ΛΥΣΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ 7 (2), ΚΙΟΥΚΗΣ 9, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 13, ΒΟΥΡΤΣΑΣ 6 (1), ΚΑΡΑΜΟΥΤΑΣ, ΚΑΚΟΥΡΙΩΤΗΣ 2, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΙΖΑΛΗΣ, ΒΕΜΟΣ.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ (ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΟΣ-ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ): ΜΕΛΛΟΣ-ΚΟΡΝΑΡΟΣ 10), ΠΙΝΗΣ 6 (1), ΖΕΧΕΡΛΗΣ 11 (1), ΠΑΖΑΡΑΣ, ΜΗΝΤΖΑΡΙΔΗΣ 7 (1), ΤΣΑΝΑΚΑΣ 8, ΖΕΓΚΙΝΟΓΛΟΥ 10, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 6, ΚΟΚΑΛΙΑΣ 4, ΚΑΤΣΕΝΟΣ 2, ΔΡΟΣΟΣ, ΚΥΡΑΛΕΟΣ.

Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

1.Κουκάκι (11-2) 24
2.Αθηναϊκός (10-3) 23
3.Εύνικος (10-3) 23
4.Ποσειδών ΝΨ (9-4) 22
5.Φίλιππος Περιστερίου (8-5) 21
6.Αχαρνής (7-6) 20
7.Άμιλλα (7-6) 20
8.Καρέας (6-7) 19
9.Ολυμπιάδα Παπάγου (5-8) 18
10.Ίρις Πετρούπολης (5-8) 18
11.Θεμιστοκλής Αιγάλεω (5-8) 18
12.Ολυμπιάδα Πετρούπολης (5-8) 18
13.Υπεροχή Εξαρχείων (3-10) 16
14.Εστία Φιλίας* (0-13) 10

*Η Εστία Φιλίας έχει – 3

Β΄ΕΣΚΑ (2ος όμιλος)
13η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. – ΤΥΦΩΝ ΑΣ 83-68
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ – ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 77-48
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 73-80
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ – ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 75-62
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ – ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 70-54
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 69-79
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 75-61

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 83
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 68
Τα δεκάλεπτα: 15-14, 33-30, 54-49, 83-68
Διαιτητές: ΣΙΔΕΡΗΣ, ΡΑΠΤΟΓΙΑΝΝΗΣ
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. (ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΟΥΡΛΙΔΑΣ): ΔΗΜΟΥΛΗΣ, ΚΟΚΚΟΡΗΣ 3, ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΤΣΑΜΠΑΝΗΣ-ΚΟΥΖΟΥΛΗΣ 10, ΜΠΑΚΑΛΗΣ 4, ΤΟΥΡΛΙΔΑΣ, ΣΚΑΛΩΜΕΝΟΣ 17 (2), ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ 13 (3), ΙΓΙΑΜΟΥ-ΠΕΡΙΣΑΝΙΔΗΣ 21, ΤΡΑΓΟΣ 9, ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ 6 (1), ΣΠΑΡΤΙΝΟΣ.
ΤΥΦΩΝ ΑΣ (ΓΕΩΡΓΟΓΑΛΑΣ-ΧΑΣΑΠΟΠΟΥΛΟΣ): ΔΗΜΟΛΙΚΑΣ 7 (1), ΣΤΑΣΙΝΟΣ, ΧΡΥΣΑΝΘΙΔΗΣ 10 (1), ΚΡΙΝΟΣ, ΠΕΤΡΙΑΝΙΔΗΣ 7, ΦΩΤΙΑΔΗΣ 2, ΠΡΙΦΤΗΣ 16 (1), ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ 5 (1), ΑΡΓΥΡΙΔΗΣ, ΝΙΦΟΡΑΣ 13 (2), ΠΑΝΕΡΗΣ, ΧΑΝΙΩΤΗΣ 8.

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 77
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 48
Τα δεκάλεπτα: 19-8, 44-17, 60-32, 77-48
Διαιτητές: ΑΓΓΕΛΗΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ (ΤΣΑΦΑΡΑΣ-ΤΣΑΦΑΡΑ): ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 1, ΜΠΙΜΠΑΣ, ΣΥΓΓΟΥΝΑΣ Ε. 9 (2), ΣΥΓΓΟΥΝΑΣ Δ. 15 (1), ΜΑΥΡΟΥΛΕΑΣ 3, ΝΤΑΣΗΣ 5, ΓΕΡΑΜΑΝΗΣ 12 (2), ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 13 (1), ΜΑΡΚΟΥ 7 (1), ΠΡΙΦΤΗΣ 2, ΔΑΓΚΛΗΣ 10, ΚΑΡΑ-ΑΧΜΕΤ.
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ (ΜΠΥΡΩΣΗΣ-ΜΠΙΛΑΛΗΣ): ΑΡΣΕΝΙΔΗΣ, ΦΛΟΥΔΑΣ 3, ΚΑΛΙΑΡΑΣ 1, ΚΑΝΙΑΡΗΣ, ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ 7, ΦΩΤΗΣ 2, ΚΕΡΑΤΣΑΣ 15, ΠΑΝΤΖΙΔΗΣ 6 (2), ΚΑΡΤΑΝΟΣ 10, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΑΡΕΛΑΣ 2.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 73
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 80
Τα δεκάλεπτα: 28-16, 42-32, 58-54, 73-80
Διαιτητές: ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ, ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΤΑΣΙΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΗΣ): ΜΑΛΑΜΗΣ Τ., ΜΑΛΑΜΗΣ Γ., ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ 7 (1), ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ 4 (1), ΒΕΡΒΙΤΑΣ 2, ΞΕΝΟΠΟΥΛΟΣ 14 (1), ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ 5 (1), ΚΑΛΟΥΔΑΣ 6 (2), ΚΟΥΡΗΣ 29 (2), ΚΟΥΔΑΣ 2, ΣΟΥΜΠΟΥΛΗΣ.
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (ΨΥΧΟΓΙΟΠΟΥΛΟΣ-ΦΟΥΣΚΑΚΗΣ): ΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 12 (3), ΠΛΕΣΣΙΩΤΗΣ, ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ 3 (1), ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ, ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 10, ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ 2, ΝΙΚΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΙΛΟΥΣΗΣ 26 (2), ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΣ 20 (2), ΑΡΓΥΡΙΔΗΣ 7, ΑΔΑΜΑΝΟΣ.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 75
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 62
Τα δεκάλεπτα: 18-14, 35-34, 55-48, 75-62
Διαιτητές: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ-ΚΑΤΣΙΩΤΗΣ): ΝΙΝΟΣ 2, ΖΑΓΑΛΙΚΗΣ, ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 3 (1), ΜΠΙΛΗΣ 2, ΚΑΡΥΑΤΗΣ 19 (5), ΠΟΥΡΟΣ 14 (3), ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 7, ΚΩΤΣΙΑΣ, ΤΣΕΡΩΝΗΣ 22 (2), ΣΙΔΕΡΗΣ 4, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 2.
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (ΚΟΥΚΛΑΚΗΣ-ΜΠΑΖΙΑΝΑΣ): ΛΟΥΪΖΟΣ, ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ 16 (2), ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ 2, ΒΟΥΡΤΖΟΥΜΗΣ, ΜΩΡΑΪΤΗΣ 11, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 5 (1), ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ 16 (2), ΡΟΪΔΗΣ, ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 7, ΚΟΥΤΡΑΣ 2, ΒΛΑΒΙΑΝΟΣ, ΛΑΔΙΚΟΣ 3 (1).

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 69
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 79
Τα δεκάλεπτα: 21-20, 34-43, 54-55, 69-79
Διαιτητές: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ-ΓΡΑΒΑΛΟΣ): ΣΕΡΕΠΙΣΟΣ 3 (1), ΒΕΝΙΤΟΥΡΑΚΗΣ 8 (1), ΚΑΡΤΣΩΝΑΚΗΣ 8 (2), ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ, ΣΤΑΥΡΟΣ 19, ΒΕΝΤΟΥΡΗΣ 10 (3), ΖΗΚΑΣ 3, ΦΑΣΟΥΡΑΣ, ΤΑΣΟΥΛΑΣ 16, ΓΛΥΚΟΣ 2, ΚΑΤΣΟΧΕΙΡΑΚΗΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ.
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 (ΚΛΗΜΗΣ-ΖΑΜΠΕΤΑΣ): ΤΖΟΛΗΣ 7 (1), ΡΑΔΙΤΣΑΣ 32 (5), ΤΣΕΒΡΕΝΙΔΗΣ 2, ΜΑΜΟΥΝΗΣ 11 (3), ΔΟΥΤΣΙΝΗΣ 7, ΡΟΥΣΚΑΣ, ΧΙΝΗΣ 5 (1), ΣΚΟΥΡΟΣ, ΘΕΟΔΟΣΗΣ-ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ, ΓΙΓΟΥΡΤΑΚΗΣ, ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ 15.

ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 75
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 61
Τα δεκάλεπτα: 19-26, 36-37, 58-46, 75-61
Διαιτητές: ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ (ΔΕΣΠΟΤΑΚΗΣ-ΜΠΕΛΕΓΡΗΣ): ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 15 (1), ΜΑΝΙΑΣ, ΧΑΛΚΙΑΣ 14 (3), ΣΕΛΙΤΑ 4, ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 26 (3), ΜΠΟΥΑ 2, ΝΤΑΣΗΣ, ΠΕΡΓΟΥΛΗΣ 3, ΒΑΜΒΑΚΑΣ, ΜΠΑΤΙΣΤΑΚΗΣ 11, ΤΕΠΕΝΚΙΟΖΗΣ.
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ (ΚΑΤΣΑΜΠΕΚΗΣ-ΤΕΓΟΠΟΥΛΟΣ): ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ 3, ΓΑΪΤΑΝΑΚΗΣ 20 (4), ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ 7 (1), ΝΤΑΟΥΝΤ 13 (3), ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΑΚΗΣ 7 (1), ΓΑΣΠΑΡΗΣ, ΣΤΑΦΥΛΑΣ 1, ΠΑΡΜΑΓΚΟΣ 2, ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ, ΣΤΑΥΡΟΥ, ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ 8.

Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

1.Σπόρτιγκ (13-0) 26
2.ΜΕΝ Ιλίου (12-1) 25
3.Μαραθώνας (9-4) 22
4.Άρτεμις Αχαρνών (9-4) 22
5.Αναγέννηση Πετραλώνων (7-6) 20
6.Άρης Πετρούπολης (7-6) 20
7.Τυφώνας (7-6) 20
8.Νέα Μάκρη (6-7) 19
9.Αίολος Ταύρος (6-7) 19
10.Κουκουβάουνες (5-8) 18
11.ΟΦΗ Ηρακλείου (5-8) 18
12.Θρακομακεδόνες (3-10) 16
13.Γλυκά Νερά (2-11) 15
14.ΕΦΟΑ Σπ.Λούης* (0-13) 10

*Ο ΕΦΟΑ έχει -3 βαθμούς

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…