Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Πρωταθλητής χειμώνα αναδείχθηκε ο Ίκαρος Καλλιθέας αφού επικράτησε με 72-65 στην έδρα των Τραχώνων διατηρώντας το απόλυτο. Με νίκη έκλεισε τον πρώτο γύρο και η Ελευθερία Μοσχάτου επικρατώντας με 73-55 επί του Πόλις στην Καλλιθέα.

Ο Πορφύρας αναδείχθηκε νικητής του ντέρμπι της αγωνιστικής κερδίζοντας την Ευρυάλη με 90-79, ενώ με νίκη συνέχισαν και τα Ταταύλα επικρατώντας με 86-70 επί της Δραπετσώνας.

Σταθερά κοντά στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ παραμένει ο Ερμής Περάματος που επικράτησε με 68-66 επί της Δάφνης στον Άγιο Δημήτριο. 

Βήμα παραμονής έκαναν Ηλεκτρούπολη και Αστέρας Αγίου Δημητρίου, με την πρώτη να κερδίζει με 70-63 την Καλλιθέα, ενώ ο Αστέρας πέρασε με 69-53 από την Νέα Σμύρνη κόντρα στον Ίκαρο.

Α΄ΕΣΚΑΝΑ
13η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :      

ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΕΥΡΥΑΛΗ 90-79
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 66-68
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 65-72
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 70-63
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 55-73
ΤΑΤΑΥΛΑ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 86-70
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 53-69

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 65-72
Διαιτητές : Αναστασίου , Τσαχάκης , Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 10-21, 26-40, 48-55, 65-72
ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ (Χαριτάτος , Φαραώ): Υφαντόπουλος 10(2), Κούτρας 3, Πλατής 16(2) , Γκίκας , Παπαδημητρακόπουλος 10, Καπέτσης 10(2) , Δάνα 5, Ξυνογαλάς 8, Σάννης , Καραχάλιος 3(1) , Πανούσης , Σκαλούμπακας
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος, Κεφαλίδης ): Γεωργιάδης 10(2) , Τσιπίδης 17, Ιωακειμίδης 5(1), Τσιγγενόπουλος 8(1) , Λαμπρόπουλος 3(1) , Μούτσα 20(1) , Παπαφωτίου , Βλασσόπουλος 4, Τσαγγαράκης 2, Περσίδης 3

ΠΟΛΙΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 55-73
Διαιτητές : Πηλοίδης, Τζιμινίδης. Ιωάννου
Δεκάλεπτα : 22-15, 35-30, 45-48, 55-73
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Θάνος,Νίκας): Μπογδανίδης 14(4), Καβελάρης Η., Σέττος 16 (2) ,Λαμπρόπουλος 2, Φιλίππου 10, Αρκουμένης 7 ,Σαράκης, Δήμου, Χατζημιχάλης 4, Καβελάρης Γ. 2
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ( Σίμος, Δολιανίτης) : Μαρκουίζος 9 , Γιαννόπουλος 3(1) , Παυλιάς , Δέλλιος, 4 Ντόσκορης 7 , Γεράνιος 2, Γιαμπάνης 14, Κατσούρης 23(1) , Νικολαίδης 10(2),Καλογιαννης , Κιούσης , Κρεμαστούλης 1

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΠΕΡΑΜΑ 66-68
Διαιτητές : Παπαφωτίου , Κιουλάφας , Αρφαρά
Δεκάλεπτα : 13-19, 27-43, 55-58, 66-68
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός): Γεωργόπουλος 6(2) , Τσίλαγας 10(2) , Γκιουρτζίδης 11(1) , Ιορδάνου 5, Βούτας 10, Τσίκας 1, Παπαδάκης , Κατσαρέας 4, Τσακίρης , Αλεβίζος , Τίλη , Κατσούλης 19(2)
ΓΣ ΠΕΡΑΜΑ ΕΡΜΗΣ (Ρουμπελάκης , Πασαγιάννης): Θωμάς 7, Τασόπουλος 12, Γουρνάς 4, Γρύλλης 8, Ιωάννου 6(1) ,Κατσικάδης , Τράμπαρης 15(3), Μπακογιάννης , Κετέμα , Παρασκευόπουλος 2, Πετράκης 9(3), Δαουτάκος 5(1)

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ.-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 53-69
 Διαιτητές : Καραβίτης , Καλαρέμας , Πρισιμιτζάκης
Δεκάλεπτα : 15-15, 28-38, 35-50, 53-69
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Τσιτσόπουλος, Χότζα): Κολοβέρος 6 , Αρμάος , Πατουλίδης , Μακρυνιώτης , Γιαννακόδημος 13(1) , Μανωλάκος 3(1) , Στεφούδης , Πουλιανός 3, Αντρωνούσος 10(2), Υμερι 6, Χόρτσας 12, Καρούτας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Ρίμπας) : Συριανός 5(1) , Φωστέρης 8(1) , Μουζάκης 8 , Ακρίβος 15(2) , Δούβος , Άμερσον 12, Κουκουβάκης , Νοίδης 4 , Τσιγκάκος , Μαρόπουλος 8(1) Χάϊδος 3, Μπακλαβάς 4

ΤΑΤΑΥΛΑ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ  86-70
Διαιτητές: Χρόνης ,Κηπώσης , Σίμα
Δεκάλεπτα: 23-15, 36-33, 64-52, 86-70
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης – Μαστρογιάννης) : Θεοχάρης 10, Λουλούδης 2, Βελιζιώτης 10 (2), Θαλασσινός 2, Μπίρμπας 2, Καλούδης 21(2), Λάβαρης 12(1), Χασάπης 9, Χουλιάρας 6(2), Μακρυγιάννης 10(1), Μελισσουργός 2
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης-Ιορδάνου): Λύτρας 2, Αρμανίδης 9(1), Σαγρής 7(1), Καρέλας 4, Πεζιρκιανίδης 9, Καμπούρης 6, Καλής 12, Λουτριώτης 18(1), Κυριαζίδης 2, Μωυσίδης 1, Κατσίπης

Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες) :

1.Ίκαρος Καλλιθέας (13-0) 26
———————————————–
2.Ελευθερία Μοσχάτου (10-3) 23
3.Ταταύλα (9-4) 22
4.Πορφύρας (9-4) 22
5.Πέραμα (8-5) 21
———————————————–
6.Ευρυάλη Γλυφάδας (8-5) 21
7.Αστέρας Αγ.Δημητρίου (6-7) 19
8.Ένωση Τραχώνων/Δια (6-7) 19
9.Ηλεκτρούπολη (6-7) 19
———————————————–
10.Δραπετσώνα (5-8) 18
11.Πόλις Καλλιθέας (4-9) 17
12.ΑΕ Καλλιθέας (3-10) 16
13.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (3-10) 16
———————————————–
14.Ίκαρος Νέας Σμύρνης (1-12) 14

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (24/02)

Τρία παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα με τις αναμέτρησης της Εθνική…