Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Βιλερμπάν – Άλμπα Βερολίνου 93-81

Βιλερμπάν – Άλμπα Βερολίνου 93-81

edwin jackson ldlc asvel villeurbanne armani milano

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στην Ευρωλίγκα η Βιλερμπάν, καθώς επικράτησε της Άλμπα Βερολίνου με 93-81. Η γαλλική ομάδα πραγματοποίησε μία φανταστική τρίτη περίοδο και κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα κόντρα στους Γερμανούς.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο και καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πάρει τα ηνία του σκορ (18-18). Στη δεύτερη περίοδο, η εικόνα δεν άλλαξε. Βιλερμπάν και Άλμπα Βερολίνου συνέχισαν να πηγαίνουν χεράκι χεράκι με τους Γερμανούς να έχει ένα μικρό προβάδισμα 2 πόντων (36-38).

Στην τρίτη περίοδο κρίθηκε επί της ουσίας το παιχνίδι, καθώς η Βιλερμπάν έκανε πάρτι. Η γαλλική ομάδα με ένα εκπληκτικό επί μέρους σκορ 31-14 ξέφυγε στο σκορ και έβαλε τις βάσεις για να πάρει τη νίκη (67-52). Στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι και οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 93-81.

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 34-36, 67-52, 93-81

Κούκοτς: «Ο Γκος άλλαξε το παιχνίδι για τον Ολυμπιακό»

Ο Τόνι Κούκοτς δηλώνει πως ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς είναι ο κορυφαίος όλων. Ο Τόνι Κούκοτς πα…