Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου Ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου Ομίλου

Στην κορυφή του 2ου Βόρειου Ομίλου συνεχίζουν ο Λεύκιππος Ξάνθης και οι Ίκαροι Σερρών. Η ομάδα της Ξάνθης δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στην Ασπίδα Ξάνθης και πήρε τη νίκη με 87-64, ενώ από την πλευρά τους οι Ίκαροι πέρασαν από την έδρα της Ελπίδας Αμπελοκήπων (60-69).

Αποτελέσματα

Σάββατο 30/11

Πανσερραϊκός-Κένταυρος Καλικράτειας 75-51

Κυριακή 1/12

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης 64-87

Απόλλων Καλαμαριάς-Μαντουλίδης 80-69

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ικαροι Σερρών 60-69

Ζέφυρος-Μέγας Αλέξανδρος 62-64

Μακεδονικός-ΜΕΝΤ 83-62

Ρεπό: ΔΕΚΑ

Φύλλα αγώνα

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ικαροι Σερρών 60-69

Δεκάλεπτα: 14-16, 33-30, 50-45, 60-69

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ., Μπούγλος

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Πασούδης 6(2), Φωτόπουλος 6, Μπόζιτς 9(1), Σαμαράς 5(1), Μύθιλλος 10(2), Δημάκης 4(1), Μαρκόπουλος 3(1), Ξηρόπουλος 3, Σπουργίτης 11, Συμεών.

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 17(5), Σιδερίδης 2, Καμπέρης, Δαλαγκόζης 15(2), Κουτσοκώστας 6, Γκούτζιας 9(1), Κεμανετζής 2, Παρχαρίδης 3(1), Μπίλιος, Κακιούζης 15(1).

Μακεδονικός-ΜΕΝΤ 83-62

Δεκάλεπτα: 20-15, 42-33, 71-46, 83-62

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τζεκάκης

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 3, Τσαούσης 4, Καραθανάσης 5(1), Παλιαχάνης 5(1), Καραμπέκης 7, Κομμάτας 2, Φλιάτης 7(1), Δασκαλόπουλος, Λυχριδάς 2, Τσιόγκας 18, Αζίζης 21(3), Πρωτούλης 9(1).

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Φόρογλου, Καμπίτσης 2, Παπαπασχάλης 10(2), Ζυγούρης, Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 4, Γκύζης , Μιχαηλίδης 13(2), Μπέλλος 2, Γκαντίδης 6, Πασχαλίδης 18, Σιόλογκας 8(1), Ντεμιρσά.

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης 64-87

Δεκάλεπτα: 19-29, 33-49, 48-69, 64-87

Διαιτητές: Δαμάδης, Ζαχαριάδης

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης 3, Παπαδάκης 18, Δώδος 6, Τερζάκης, Τιτόπουλος, Μπόζης 6, Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 5(1), Μανδαλάκης 20(1), Μπουραζάνης 4, Κάλφας, Καναράς 2.

Λεύκιππος Ξάνθης (Ρετζέπης): Ιορδάνογλου 2, Στεργίου 1, Ιωαννίδης, Ζαμπάκης, Σταμπουλής 8(1), Βοϊβατόπουλος 22, Νικολόπουλος 18(5), Μακαρατζής 2, Γρούδος 9(1), Παλλάκης 8, Χρήστου 17(2), Παϊτάρης.

Απόλλων Καλαμαριάς-Μαντουλίδης 80-69

Δεκάλεπτα: 15-22, 19-17, 25-12, 80-69

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Δικταπανίδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 17(2), Σκέμπης 5(1), Γεροστάθης, Βαρδαβάς, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 20(3), Καρασίμος 8(1), Κεραμάρης 16(4), Μακρής 1, Κόκκιος 8(1), Γιαννακός 5(1), Τσίγκας.

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Τάκης 5, Φόρογλου 20(2), Λαγός 5(1), Κεραμάρης 11, Ρίτσερ, Σαρασίδης, Καναγκίνης, Μαλανδρής 4(1), Ντίαθ, Παπαϊωάννου, Καπουράνης, Σίμογλου 25(2).

Ζέφυρος-Μέγας Αλέξανδρος 60-62

Δεκάλεπτα: 15-14, 39-30, 51-45, 60-62

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Ηλιόπουλος

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης 2, Αποστόλου 16(1), Ματενίδης 11, Γιαννάκης 5, Παγωνίδης, Σύμεων, Μπάμπος, Μόρας 4, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 4, Σαρρής 5(1), Καραγιαννάκης 15(1).

Μέγας Αλέξανδρος (Γαλλής): Σουλτάνης 7(1), Γκολέμας 3, Μαδεμλής 6, Γιαχανατζής 9(1), Ορφανίδης 5(1), Κωστακίδης 18(2), Μέλλιος 4, Παπαρισούλης, Σακαλάκης 2, Πισιώτης 7, Χατζηβούρκογλου, Τσιαουσίδης 3.

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 12

2. Ικαροι Σερρών 12

3. Μακεδονικός 11

4. Πανσερραϊκός 11

5. ΜΕΝΤ 10

6. Μέγας Αλέξανδρος 10

7. Ελπίδα Αμπελοκήπων 10

8. Κένταυρος Καλικράτειας 10

9. ΔΕΚΑ 9

10. Ασπίδα Ξάνθης 9

11. Απόλλων Καλαμαριάς 8

12. Ζέφυρος 7

13. Μαντουλίδης 7

*ΔΕΚΑ, Λεύκιππος Ξάνθης, Μέγας Αλέξανδρος, ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 8/12)

ΔΕΚΑ-Ασπίδα Ξάνθης

Κένταυρος Καλικράτειας-Απόλλων Καλαμαριάς

Πανσερραϊκός-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Λεύκιππος Ξάνθης-Ζέφυρος

ΜΕΝΤ-Ικαροι Σερρών

Μέγας Αλέξανδρος-Μακεδονικός

Ρεπό: Μαντουλίδης

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Οι διαιτητές της 8ης αγωνιστικής της Γ΄Εθνικής

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 8ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, είναι…