Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Βόρειου Ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Βόρειου Ομίλου

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι του 1ου Βόρειου Ομίλου. Η Νίκη Βόλου δεν αντιμετώπισε πρόβλημα κόντρα στον ΑΓΣΙ και πήρε τη νίκη με 91-67, ενώ ο Αίολος Τρικάλων κέρδισε με 94-84 τον Ολυμπιακό Βόλου.

Το πρόγραμμα
Αίολος Τρ. – Ολυμπιακός Βόλου 94-84
Φαίακας Κερκ. – Τιτάνες Παλαμά (αναβλήθηκε)
Αναγέννηση Καρδ. – Αριδαία 82-80
Αετοί Βέρ. – Ίκαροι Τρ. 48-72
Αριστοτέλης Φλ. – Μελίκη
Νίκη Βόλου – ΑΓΣ Ιωαννίνων 91-67
ρεπό: ΣΚ Ιωάννινα

Τα φύλλα αγώνα

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΓΣΙ 91-67
Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 34-19, 13-20, 22-11
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος – Καράγιωργος): Βερτζαγιας 4, Καραγεώργος 12(4), Σιμάκης 6, Ακούνια-Ροχας 4, Κουτίνας 22(1), Τσωλης 18(1) – 19ρ, Τάσσος 12, Σταυροθεόδωρος 6, Σαριμπαλίδης 5(1), Δελεντζές 2.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 15, Σαχπατζίδης 9(2), Καλογεράτος 19(2), Σβώλης 1, Παπανικολάου, Μάκης 4, Παπαδόπουλος 16 – 16ρ, Φίλιος, Τερζόπουλος 3, Χρήστου.

ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 48-72
Τα δεκάλεπτα: 20-23, 26-50, 44-62, 48-72
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ. –Αγραφιώτης Β.
Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης 2, Ανατσασιάδης, Σιδηρόπουλος 1, Γκανάς, Γκεκόπουλος 8, Γιαννουζάκος 10(2), Γαβριηλίδης, Μαραπίδης 13(3), Σταυρουλάκης 6(1), Κουσιαντάς 2, Αλευρίδης 4, Ιωσιφίδης 2.
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας, Βλάχος 13(3), Κολότσιος 11(3), Κρεμμύδας 3(1), Κατσαρές 9(1), Τζορμπατζάκης, Ραμμίδης, Γκιουλέκας 14(2), Γεωργόπουλος 4, Μέξης 10, Μπάρδας, Μακρής 8(1).

ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 94-84
Τα δεκάλεπτα: 24-20, 52-37, 76-63, 94-84
Διαιτητές: Φακίτσας-Ξέρας
Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 9(2), Πανάρας 30(2), Πρεμέτης 4, Αργύρης 11(2), Χατζής 2, Σούλκο 2, Τσιούλκας 11(1), Κολότσιος 6(2), Τριανταφύλλου, Σπηλιόπουλος 3, Κατσαδούρος 4, Τσότσος 12.
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπεκρής 2, Μπούρας 2, Ιλτσόγλου 11(1), Καραμήτσος, Μπογδάνος 26(2), Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης Φ., Μπουσκολίτης Β. 16(1), Σκαμάγκας 7(1), Ευτυχίδης 6, Μούμογλου 12, Χροναίος 2.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 82-80
Τα δεκάλεπτα: 20-16, 34-32, 58-54, 82-80
Διαιτητές: Πράττος, Κωνσταντινέλλης
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 2, Πεσλής, Ντούρλιας, Μπιρνάρας, Πανταζής 5, Γεωργαντζάς 4(1), Δίκαρος 20(1), Κοβάτσεβ 5(1), Αργύρης 11(2), Αντωνίου 11, Καλλιάρας 21(1), Νότος 3(1).
ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 9(1), Βασίλογλου, Πάντης, Πονόπουλος 5(1), Παπαβράαμ , Κανονίδης, Αβραμίδης 6(1), Γεωργάκης 26(4), Μακρόπουλος 20(2), Παουλεάνου 4(1), Στρέγκος 10.

ΑΡΟΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ-ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 82-75
Τα δεκάλεπτα: 16-14, 36-34, 55-53, 82-75
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Βασιλόπουλος
Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 18(2), Τσιάμης 12(2), Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος 21(3), Γκουτζιομήτρος 21, Οικονόμου, Σαββίδης 5, Μπέλλης 2, Παπούλιας 1, Ντρίζα Α., Βασιλείου 2, Ντρίζα Φ.
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 19(2), Μαυρίδης 13(1), Στοϊτσης 19(2), Πεϊμανίδης, Ρογγότης 5, Καποδίστριας, Παπαδόπουλος, Σαζαμπίδης 1, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 2, Λέφας, Ημερίδης 16(1).

Η βαθμολογία (σε 10 ματς): 
1. Νίκη Βόλου 19 9-1
2 Αίολος Τρικάλων 18 9-0
3. ΣΚ Ιωάννινα 15 6-3
4. Ικαροι Τρικάλων 14 5-4
5. ΓΑΣ Μελίκης 14 5-4
6. Αετοί Βέροιας 14 5-4
7. Αναγέννηση Καρδίτσας 14 5-4
8. Τιτάνες Παλαμά 13 4-5*
9. Ολυμπιακός Βόλου 13 4-5
10. Αριστοτέλης Φλώρινας 13 2-7
11. ΑΓΣ Ιωάννινων 12 3-6
12. ΦΟ Αριδέας 10 1-8
13 Φαίακας Κέρκυρας 8 0-8*

Επόμενη αγωνιστική (11η, 5/1):
Ολυμπιακός Βόλου-Φαίακας
Τιτάνες Παλαμά-ΣΚ Ιωαννίνων
ΦΟ Αριδαίας-Αίολος Τρικάλων
Ίκαροι Τρικάλων -Αναγέννηση Καρδίτσας
Μελίκης-Αετοί Βέροιας
ΑΓΣΙ-Αριστοτέλης Φλώρινας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Σαν να μην έγιναν ποτέ!

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε επίσημα αυτό που γνώριζαν όλοι εδώ κι αρκετούς μήνες. Τα πρωταθλήματα της…