Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Την 11 νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε ο Ικαρος Καλλιθέας έχοντας ένα εύκολο βράδυ κόντρα στην Ευράλη κερδίζοντας με 80-61. Με νίκη συνέχισε και η Ελευθερία Μοσχάτου, η οποία αν και δυσκολεύτηκε πήρε το διπλό κόντρα στους Τράχωνες στον Άλιμο με 54-52, ενώ σπουδαίο διπλό πήρε ο Ερμής Περάματος επικρατώντας με 79-75 του Ταταύλα.

Κανένα πρόβλημα δεν είχε ο Πορφύρας κόντρα στην Καλλιθέα επικρατώντας με 70-44, ενώ την έδρα της υπερασπίστηκε η Ηλεκτρούπολη παίρνοντας πολύτιμη νίκη κόντρα στον ΔΑΣ Δραπετσώνας με 76-56. Τέλος την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πήρε ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης, επικρατώντας με 67-66 επί της Δάφνης στον Άγιο Δημήτριο.

Α΄ΕΣΚΑΝΑ
10η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :  

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 70-44
ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 61-80
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 66-67
ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 52-54
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
-ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 76-56
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 64-81
ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ-ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ 75-79

Τα φύλλα αγώνα:

EΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ –ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 61-80
Διαιτητές : Αναστασίου ,Ασλανίδης ,  Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 13-21, 24-36, 36-57, 61-80
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Σιγλέτος, Κακαβάς ) : Τσακναρίδης , Δορκοφίκης 9(1) , Ψυχογιός , Εμμανουηλίδης 15(1) , Αγγελίδης 4, Μαλτέζος 6, Βαθρακοκοίλης 15(3), Γεωργουσόπουλος , Μπούτος 12
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος, Κεφαλίδης) : Γεωργιάδης 8(2) , Τσιπίδης 8, Ιωακειμίδης , Τσιγγενόπουλος 9(1) , Λαμπρόπουλος 11(3), Μούτσα 8(2) , Παπαφωτίου 3, Βλασσόπουλος 15(1), Τζαγγαράκης 7 , Περσίδης 11

ΤΑΤΑΥΛΑ -ΠΕΡΑΜΑ 75-79
Διαιτητές: Κονταράτος, Μπιτέρνας, Αρφαρά
Δεκάλεπτα: 07-10, 33-37, 59-54, 75-79
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φραμάκης-Μαστρογιάννης): Λουλούδης 2, Βελιζιώτης 13(1), Μπίρμπας 6, Κόκκινος 14(1), Καλούδης, Λάβαρης 6(1), Χασάπης, Χουλιάρας, 18(4), Μελισσουργός, Θεοχάρης 4, Θαλλασσινός
ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜ. (Ρουμπελάκης-Πασαγιάννης): Θωμάς 5, Τασόπουλος 24, Μπαμπούνης, Γρύλλης 7, Ιωάννου 4, Ντακούλιας 6, Δαουτάκος 10(2), Τράμπαρης-Δάρδας 17(1), Παρασκευόπουλος 2, Πετράκης 4

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. -ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 66-67
Διαιτητές : Μαυρέλης , Πλατέλα , Καλαρέμας
Δεκάλεπτα : 13-13, 28-28, 45-48, 66-67
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. (Σπανός, Αλεξανδρόπουλος ): Τσίλαγας 14(1) , Γκιουρτζίδης Σ. 3, Ιορδάνου 12, Βούτας 19, Κατσούλης 12(2) , Τσιούτσιας , Κατσαρέας 4, Τσακίρης , Αλεβίζος, Τίλη , Παπαδάκης , Σολούκος 2
ΙΚΑΡΟΣ Ν .ΣΜ. (Τσιτσόπουλος, Χότζα): Κολοβέρος 8, Χόρτσας 8, Αρμάος , Μακρυνιώτης , Γιαννακόδημος 14, Μανωλάκος 1, Πουλιάνος , Μοροχλιάδης , Αντωνούσος 21(1) , Πατουλίδης 4, Υμέρι 11

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ -ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 76-56
Διαιτητές: Χρόνης , Αντωνέλου , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 20-14, 40-31, 51-42, 76-56
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος , Φειδάς): Γεωργούλης 4, Μούκας 9(3), Σιμόπουλος 10, Κουκούρης 15(5) , Καράλης 8, Τσεπαπαδάκης 11, Παπαδημητρίου 4, Κυριακόπουλος 5(1) , Μπολουδάκης 8(1), Φυτσιλής , Κουζινόγλου
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς): Καλής 14, Αρμανίδης 6, Σαγρής 9(1) , Πεζιρκιανίδης 4, Καρελάς 7(1) , Καμπούρης 5(1) , Τσελέκος 4, Λύτρας 4, Λουτριώτης 3

ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 70-44
Διαιτητές : Καραβίτης , Πηλοίδης Φ., Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα : 25-14, 34-26, 54-32, 70-44
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης): Θεολογίτης 2, Γουρδομιχάλης 4, Γιαννόπουλος 11(1), Παπαδάκης 6 , Παπαργυρόπουλος 17(1) , Φωτόπουλος 18(1) , Λεκάκης , Κωνσταντίνου 6, Λιαδής 2, Συμεωνίδης 4
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Κωνσταντώνης) : Παπάζογλου 9, Σμυρνής 6, Καραγιώργης 6, Ιμαριάγκμπε 2, Λάμπρου 3, Κοντός , Δανατζής , Παπαζαφειρόπουλος 4, Κολιούλης 4, Τσιμπούκης 5(1) , Μαυρομανωλάκης 5(1)

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ -ΕΛΕΥΘΡΙΑ ΜΟΣΧ. 52-54
Διαιτητές : Παπαφωτίου, Μπερέτσος, Μαίμου
Δεκάλεπτα : 15-10, 25-18, 38-35, 52-54
ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ (Χαριτάτος, Φαραώ) : Υφαντόπουλος 8(2) , Πλατής 9, Γκίκας 1, Παπαδημητρακόπουλος , Καπέτσης 8(2) , Δάνα 12(1) , Ξυνογαλάς 6, Κούτρας 6, Καραχάλιος 2, Σάννης , Σκαλούμπακας
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Σίμος , Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 16 , Γιαννόπουλος 5(1) , Παυλιάς , Ντόσκορης 7(1) , Γεράνιος 4, Γιαμπάνης 12, Κατσούρης 7(1) , Νικολαίδης , Ζενέλι , Κιούσης 3(1) , Κρεμαστούλης

Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

1. Ίκαρος Καλλιθέας (11-0) 22
2. Ελευθερία Μοσχάτου (9-2) 20
3. Ταταύλα (8-3) 19
4. Πορφύρας (8-3) 19
5. Ευρυάλη Γλυφάδας (7-4) 18
6. Πέραμα (6-5) 17
7. Ένωση Τραχώνων (5-6) 16
8. Δραπετσώνα (4-7) 15
9. Πόλις Καλλιθέας (4-7) 15
10. Αστέρας Αγίου Δημητρίου (4-7) 15
11. Ηλεκτρούπολη (4-7) 15
12. ΑΕ Καλλιθέας (3-8) 14
13. Δάφνη Αγίου Δημητρίου (3-8) 14
14. Ίκαρος Νέας Σμύρνης (1-10) 12

Περισσότερα σε λίγο…

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Στην Ελλάδα ο Φαλ! [pics]

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Ολυμπιακού έφτασε στη χώρα μας. Ο Μουσταφά Φαλ είναι κι επ…