Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους στο πρωτάθλημα Αγία Παρασκευή και Πεύκη. Η μεν πρωτοπόρος δεν είχε πρόβλημα στο Μαρκόπουλο επικρατώντας με 90-67 επί του ΟΚΑΜ, ενώ άνετη ήταν και η επικράτηση της Πεύκης κόντρα στην Νίκη Αμαρουσίου (85-66).

Σπουδαία νίκη για το Πικέρμι που διέλυσε την Δάφνη με 80-55 φτάνοντας την στην βαθμολογία, ενώ νέα νίκη για τον Πολυνίκη που επικράτησε με 58-46 της Νέας Ιωνίας.

Τέλος ζωντανές στην διεκδίκηση μιας θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ είναι η Κηφισιά και το Γαλάτσι, αφού αμφότερες συνέχισαν με νίκες. Από την μια το Γαλάτσι δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στον Απόλλων Σμύρνης (79-50), ενώ η Κηφισιά πήρε δύσκολο διπλό στην Ηλιούπολη επικρατώντας με 62-59. 

Α΄ΕΣΚΑ
11η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 85-66
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 59-62
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 68-64
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 80-55
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. – ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 58-46
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 67-90
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 79-50

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 85
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 66
Τα δεκάλεπτα: 25-16, 46-25, 69-45, 85-66
Διαιτητές: ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΤΣΗΣ, ΚΟΥΛΗΣ Κ.
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ (ΔΕΣΠΟΤΑΚΗΣ-ΜΕΡΤΙΝΙΑΝ): ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ 10, ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 12 (3), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 14 (2), ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑΣ 9 (1), ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΥΦΑΝΤΗΣ 2, ΔΡΙΚΟΓΙΑΣ 17 (2), ΚΑΦΑΝΤΑΡΗΣ, ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΩΤΗΣ, ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ 9 (1), ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΡΡΕΣ 8.
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ): ΖΕΡΒΑΣ 6, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 5, ΜΑΥΡΙΑΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΥΠΡΙΤΖΟΓΛΟΥ 19, ΤΣΕΚΕΝΗΣ Ι. 19 (4), ΦΡΙΜΑΣ 2, ΤΣΕΚΕΝΗΣ Α. 2, ΒΙΣΝΙΕΒΣΚΙ-ΧΙΤΣ 11, ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ 2.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 59
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 62
Τα δεκάλεπτα: 13-16, 26-28, 40-42,  59-62
Διαιτητές: ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (ΣΑΒΒΑΤΗΣ-ΜΑΓΟΥΛΑΣ): ΣΠΑΝΟΣ 19 (3), ΠΕΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 4, ΒΑΒΟΥΛΑΣ 2, ΤΣΑΓΚΑΡΟΥΛΗΣ 2, ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 12 (1), ΔΑΜΙΓΟΣ 12 (1), ΚΩΣΤΑΣ, ΓΚΙΖΕΛΗΣ, ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ 6 (1), ΓΡΙΛΛΙΑΣ, ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ 2.
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (ΜΠΙΛΑΛΗΣ-ΓΙΑΝΑΚΑΚΗΣ): ΤΡΙΠΟΔΑΚΗΣ 17 (3), ΖΙΩΓΑΣ 8 (2), ΛΑΟΥΡΔΕΚΗΣ 10, ΜΠΙΛΑΛΗΣ, ΜΠΑΖΙΝΗΣ, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 4, ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ 2, ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ 9 (2), ΤΣΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 6, ΠΟΛΥΖΟΣ, ΤΣΟΥΜΑΛΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ 6.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 68
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 64
Τα δεκάλεπτα: 18-9, 35-30, 53-51, 62-62, (παρ.) 68-64
Διαιτητές: ΡΑΧΙΩΤΗΣ, ΣΚΑΛΤΣΗΣ, ΤΟΥΣΗΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (ΤΟΥΡΛΗΣ-ΚΑΡΑΜΠΑΣ): ΣΚΕΝΤΖΟΣ, ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ 6 (2), ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ 5, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 17, ΡΟΥΜΠΕΑΣ 2, ΚΑΤΣΑΪΤΗΣ 3, ΤΣΑΝΤΗΛΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΣΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ 13 (1), ΜΟΥΓΙΟΣ 21, ΣΦΗΚΑΚΗΣ 1.
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (ΜΗΛΙΩΡΙΤΣΑΣ-ΦΑΣΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ): ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 21 (2), ΛΑΓΟΣ 4, ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 17 (2), ΤΣΙΤΟΣ, ΧΑΣΑΠΗΣ 1, ΠΕΤΡΑΣ, ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ 3, ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ 9, ΧΑΝΙΩΤΗΣ 8 (2), ΜΑΝΩΛΑΤΟΣ 1, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 67
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 90
Τα δεκάλεπτα: 13-20, 29-50, 53-70, 67-90
Διαιτητές: ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ, ΖΩΡΗΣ
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (ΧΑΣΙΩΤΗΣ-ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΑΛΟΥΔΑΣ 2, ΤΣΙΡΟΣ 8 (2), ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 5, ΑΤΖΑΜΟΓΛΟΥ 9 (1), ΠΑΝΤΑΖΗΣ 3 (1), ΚΥΡΙΑΖΗΣ 6 (2), ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ 19 (1), ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 14 (3), ΒΛΑΧΟΣ, ΧΑΤΖΗΣ 1, ΠΛΕΣΤΗΣ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ.
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (ΧΑΤΖΗΠΑΝΗΓΥΡΗΣ-ΡΑΔΗΣ): ΓΑΡΔΕΛΗΣ 1, ΑΡΧΟΣ 10 (2), ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΣΙΛΙΤΖΗΡΗΣ 6, ΑΓΟΡΗΣ 29 (9), ΣΒΟΡΩΝΟΣ 8 (1), ΖΕΡΒΟΣ 6 (1), ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ 3 (1), ΜΙΧΑΛΗΣ 2, ΤΣΙΡΙΜΠΑΣΗΣ, ΠΑΠΑΣ 21 (3).

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 80
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 55
Τα δεκάλεπτα: 16-16, 37-30, 60-42, 80-55
Διαιτητές: ΠΟΝΤΑΣ, ΜΠΟΥΚΑΣ, ΤΗΓΑΝΗΣ
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ (ΠΟΥΛΙΔΗΣ): ΓΕΩΡΓΟΥΤΣΟΣ 17 (2), ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ 3 (1), ΜΑΡΚΟΜΙΧΑΛΗΣ, ΜΕΛΑΣ 11 (3), ΚΡΗΤΙΚΟΣ 20 (1), ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ 12, ΤΑΦΙΛΗ, ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 2, ΚΑΔΗΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΣΗΜΑΙΟΠΟΥΛΟΣ 6 (2), ΓΡΑΨΑΣ.
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ (ΛΙΟΓΑΣ-ΤΣΙΚΙΝΑΣ): ΦΛΩΡΟΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΤΖΑΤΖΑΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ 2, ΚΑΡΥΣΤΙΝΟΣ 3, ΦΩΤΙΟΥ, ΜΑΤΖΟΥΡΟΣ 14 (1), ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΠΑΣΣΑΣ 2, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 21, ΜΑΝΣΑΡΑΙ 6, ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ 7.

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 58
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 46
Τα δεκάλεπτα: 12-11, 24-24, 42-32, 58-46
Διαιτητές: ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. (ΣΤΡΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΟΛΙΤΗΣ): ΠΑΤΑΤΑΣ 9 (3), ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΜΟΡΦΟΣ ΑΘ., ΛΙΒΑΝΟΣ 2, ΜΟΡΦΟΣ Β. 2, ΜΠΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΣ 10, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 11, ΘΕΟΔΩΡΙΤΣΗΣ 16 (1), ΒΑΚΑΛΗΣ, ΛΟΪΖΟΣ 6, ΚΑΠΠΗΣ 2.
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ (ΠΑΤΡΙΝΟΣ-ΜΠΑΚΑΣ): ΦΑΝΑΡΙΩΤΗΣ 2, ΤΣΑΚΙΡΗΣ 11 (2), ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ 10, ΣΤΑΜΑΤΗΣ 5 (1), ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΔΗΣ, ΜΑΥΡΙΔΗΣ 4, ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΙΟΣ, ΣΙΩΜΟΣ 12, ΜΠΕΗΣ, ΒΑΡΝΑΒΑΣ 2, ΖΗΣΗΣ.

Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες) :

1.Αγία Παρασκευή (10-1) 21
——————————
2.Πεύκη (9-2) 20
3.Πολυνίκης Αγ.Βαρβάρας (7-4) 18
4.Πικέρμι (7-4) 18
5.Δάφνη (7-4) 18
——————————
6.ΓΣ Κηφισιάς (7-4) 18
7.Νίκη Αμαρουσίου (6-5) 17
8.Γαλάτσι (6-5) 17
9.Νέα Ιωνία (4-7) 15
10.Απόλλων Σμύρνης (4-7) 15
11.ΟΚΑΜ (3-8) 14
12.Άγιοι Ανάργυροι (3-8) 14
——————————
13.Νήαρ Ήστ (2-9) 13
14.Ηλιούπολη (2-9) 13

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Γι’ αυτό είπε ΝΑΙ στον Ολυμπιακό και ΟΧΙ στον ΠΑΟ η Σταμολάμπρου

Το πρότζεκ του Ολυμπιακού στο μπάσκετ Γυναικών, σε συνδυασμό με τα «θέλω» της Ελληνίδας γκ…