Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Ρεάλ Μαδρίτης – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 97-81

Ρεάλ Μαδρίτης – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 97-81

facundo campazzo real madrid cska

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της αγωνιστικής, καθώς επικράτησε εντός έδρας της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 97-81. Η ισπανική ομάδα πραγματοποίησε εξαιρετική επιθετικά εμφάνιση και έχοντας πέντε διψήφιους παίκτες έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Η “Βασίλισσα” ξεκίνησε εξαιρετικά την αναμέτρηση και προηγήθηκε με 11-3, αλλά η ΤΣΣΚΑ γρήγορα ισορρόπησε το ματς και ισοφάρισε σε 11-11. Το πρώτο δεκάλεπτο συνέχισε να είναι ντέρμπι, με τους Ισπανούς, όμως, να έχουν τα ηνία του σκορ (23-19). Στη δεύτερο περίοδο, οι άμυνες των δύο ομάδων πήγαν περίπατο, καθώς σημειώθηκαν συνολικά 58 πόντους και το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με το σκορ 52-48 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Πάμπλο Λάσο είχε τον πλήρη έλεγχο στο ματς και κατάφερε να αυξήσει τη διαφορά της (75-64). Στην τελευταία περίοδο, δεν άλλαξε κάτι. Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ κι έτσι η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε μία πολύ σημαντική νίκη με 97-81.

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 52-48, 75-64, 97-81

Η «κόκκινη» παρακάμερα από τη Stark Arena (vid)

Η παρακάμερα του Ολυμπιακού κατέγραψε όσα έγιναν στο Βελιγράδι. Ο Ολυμπιακός πήγε στο Βελι…