Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Ρεάλ Μαδρίτης-Χίμκι Μόσχας 104-76

Ρεάλ Μαδρίτης-Χίμκι Μόσχας 104-76

real

Επιβλητική εμφάνιση και άνετη νίκη πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης κόντρα στην Χίμκι με σκορ 104-76, φτάνοντας τις 6 στην φετινή Ευρωλίγκα. Με αυτή τη νίκη το ρεκόρ της βασίλισσας έγινε 6-3 και είναι πλέον ισόβαθμη με τους Ρώσους.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ με την Ρεάλ να έχει σε πολύ καλή κατάσταση τον Ράντολφ που είχε 3/3 τρίποντα και την Χίμκι να απαντά με τον Σβεντ που είχε 9 πόντους, για το 31-25.

Στην δεύτερη περίοδο η βασίλισσα ήταν καταιγιστική στην επίθεση πετυχαίνοντας 20 πόντους σε 5 λεπτά για να πάρουν διαφορά 17 πόντων (51-34), με το ημίχρονο να λήγει στο 65-42 δίνοντας προβάδισμα νίκης στους Ισπανούς.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι εξακολούθησαν να είναι πολύ καλοί επιθετικά, και με ένα επιμέρους 27-14 μετέτρεψαν το παιχνίδι σε διαδικαστικού χαρακτήρα για να έρθει το τελικό 104-76.

Τα δεκάλεπτα: 31-25, 65-42, 92-56, 104-76

Χουγκάζ: «Όλοι μαζί για ένα ιστορικό αποτέλεσμα»

Μήνυμα προς τον κόσμο έστειλε ο Νίκος Χουγκάζ. Ο διεθνής φόργουορντ του Περιστερίου, Νίκος…