Κεντρική Basket League Αγώνες ΠΑΟΚ-Ήφαιστος 94-74

ΠΑΟΚ-Ήφαιστος 94-74

paok ifaistos limnou live 1

Την δεύτερη νίκη του στην φετινή basket league πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ επικρατώντας με σκορ 94-74 επί του Ηφαίστου με τους φιλοξενούμενους να δέχονται την τρίτη ήττα τους στο πρωτάθλημα.

Αρκετά κλειστό ήταν το παιχνίδι στην εκκίνηση του με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να σκοράρουν πίσω από τα 6,75 (0/3) και τον Ήφαιστο να προηγείται με 1 (8-9). Στην συνέχεια οι παίκτες του ΠΑΟΚ βρήκαν λύσεις επιθετικά με τους Μπεστ και Λιούις να σκοράρουν 7 και 6 πόντους αντίστοιχα για να δώσουν προβάδισμα 8 πόντων στο δεκάλεπτο 25-17.

Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και με τον Εγκεκέζε να παίρνει μπρος στο σκοράρισμα ανέβασαν την διαφορά στους 10 στο 17′ για το 40-30, με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες στο 48-38.

Με την ίδια συγκέντρωση ξεκίνησαν την επανάληψη οι γηπεδούχοι ανεβάζοντας γρήγορα την διαφορά στους 16 για το 56-40 αναγκάζοντας τον Σωτήρη Μανωλόπουλο να καλέσει τάιμ άουτ. Στην συνέχεια οι παίκτες του ΠΑΟΚ συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και με όπλο την ευστοχία τους στο μακρινό σουτ ανέβασαν και άλλο την διαφορά για το 75-54 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τέταρτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι χωρίς όμως να μπορέσουν να κάνουν την ανατροπή με τον ΠΑΟΚ να κερδίζει τελικά το παιχνίδι με 94-74.

Τα δεκάλεπτα: 25-17, 48-38, 75-54, 94-74

Προβλήματα για την ΑΕΚ: Οι παίκτες δεν έκαναν προπονήσεις τις τελευταίες μέρες

Νέα προβλήματα για την ΑΕΚ, καθώς οι παίκτες του Ηλία Ζούρου δεν έκαναν ομαδικές προπονήσε…