Κεντρική Γυναίκες A2 Εθνική Γυναικών:Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

A2 Εθνική Γυναικών:Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Για την 4η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Δαναοί Αργους-Αθηναϊκός 42-70
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Αιγαίας Χίου 74-40

Εύνικος-Πανιώνιος

Φοίνικα Πειραιά-Αετός Καλλιθέας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πρωτέας Βούλας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αγία Παρασκευή-Αιγέας Χίου 74-40

Διαιτητες: Μαρουδιάς-Χαϊνά

Δεκάλεπτα: 24-10, 35-17, 53-26, 74-40

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Γκουζίνη): Στουπά 19(3), Σιγιώργη 14, Κοντογιάννη 5(1), Γρίσπου 9(1), Ευαγγελάτου 5(1), Πετυχάκη 9, Κριμιτζά, Κόρμπου 4, Μπεζαίτη 5(1).

ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία, Δάνδουλα 3(1), Κοματσιούλη 3, Παπαδοπούλου 4(1), Τόσκα 16(2), Καρούση 6, Μπαμπικέρ 6, Κρουσουλούδη, Γιασεμή 2.

Δαναοί Άργους – Αθηναϊκος 42-70
Διαιτητές: Μάρκου, Κωστής

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 19-43, 33-61, 42-70

Δαναοί Άργους (Σκορδής): Μπενέκη 10 (1), Ζαροκωστα 2, Γιαννακόπουλου, Αλμπέρτου, Μπαρτούτση 3, Αρβανίτη 10, Σουλτάνη, Καπετάνιου, Χατζηκωνσταντίνου, Παπαμάρκου 6, Μάρα 8 (1).

Αθηναϊκός ( Βουλκίδη Μ.) Μήτσα 2, Βουλκίδη Κ., Κλείτσα 9 (1), Καμμένου 22 (6) Καριοφυλλη, Καλημέρη 2 (10 ριμπάουντ), Χελιώτη 7 (10 ασίστ), Οικονομάκη 22 (16 ριμπάουντ), Τσιμπίδη.

2ος Ομιλος

Τα αποτελέσματα

Άρης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 60-45

ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής 52-66

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος 94-54
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας 46-67

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ 57-52

Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 50-49

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος 94-54
Διαιτητές: Φωτιάδης-Γιαννούλης Αναστ.

Δεκάλεπτα: 28-11, 43-26, 67-36, 94-54

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 19, Σταμπή 8, Γιαννοπούλου 13, Μπαξεβάνου 6, Τράντα 14, Σταματάκη 8, Γράψα 9(1), Βαντσιούρη 8(1), Μπατή 1, Σιδηροπούλου 8, Αντωνίου Ι.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Κιολέογλου 14(4), Μάντζου 9(2), Ντριστέλλα 5, Γκοτζαμάνη 8, Μπαγκλαρίδου 5, Καρατάσιου 3, Αρτεμισίου 10(1), Ζαρμανέλα, Παπαζιώγα.

Αρης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 60-45
Διαιτητές: Κομνηνόπουλος-Δημακόπουλος

Δεκάλεπτα: 10-11, 27-21, 55-31, 60-45

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Στεργάκη, Μαρίνη 16(2), Παπαϊωάννου 4, Τσαμπούρη 8(2), Νταουντάκη 4, Ευσταθίου, Σλούκα 14(2), Βεντούρα 2, Νάστου 9(1), Κασαπίδη 3, Κυρπιζλίδου, Δροσούνη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Κωστανάκη 8(2), Σουλιώτη 2, Τσαλή 3, Καλογρίδου 4, Καλομιτσίνη, Κανέλλογλου 5, Βατσιτσίδου 4, Παπαδάκη 6, Κουλουμπή 4, Κοκκίνου 7, Γκόγκου.

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ 57-52
Διαιτητές: Λάλλα-Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 19-19, 23-36, 37-44, 57-52

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 6(2), Θωμαϊδου 4(1), Καραλίδου Σ. 9, Μαμαλίγκατζη 12(3), Καραλή, Αντώνογλου 8(1), Σουλιώτη 7, Βαρελτζή 10, Χαλκίδου, Καρακώστα 1, Φραγκιουδάκη.

ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Μουμτζή 15(3), Θώμογλου 2, Κουλακιώτη 18(1), Γιαννουσίου 5, Μπουντούκα 6, Νικολή, Αβρονιδάκη, Γενναίου 6.

Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας 46-67
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπουγλος Ιωάν.

Δεκάλεπτα: 9-16, 21-34, 30-51, 46-67

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Τσιούρβα, Μικρούλη, Καρτσαμάρη 7(1), Μοδέα 2, Καλλίδη 7, Τέλιου, Λιάσκου 14(1), Μιχαηλίδου 8(1), Πατούνη 2, Κλεισιάρη 6(2), Μπαζούκη, Μαργαρίτη.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 5(1), Αντωνιάδου 9(1), Γράψα 2, Λάλου 4, Τζιαμπάζη 9(3), Πετρίδου 12(2), Παπαρδέλα 11(1), Πουλάκη, Δεληγιάννη 15, Καράτορα.

Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 50-49
Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Δημουλάς

Δεκάλεπτα: 14-18, 31-35, 41-39, 50-49

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρακασίδου): Οικονόμου 4, Σιφναίου 12(2), Παλάνη 6, Φλώρου 3, Ιγγλέζου 5(1), Καλαντίδου 10, Διαμαντοπούλου 4, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 4, Μαϊδάτση, Ζηππίδου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 9(1), Γαϊτάνη 14(3), Τσάντα 3(1), Μπακιρτζίδου 9, Χωλοπούλου Μ., Θανοπούλου 3(1), Πελτέκη 7(1), Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου 2, Γκέκα, Δαμιανάκου, Βάννα.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 7
2. Αρης 7
3. ΑΕ Πυλαίας 7
4. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 7
5. Πιερικός Αρχέλαος 7
6. Ηρακλής 6
7. Πανσερραϊκός 6
8. Απόλλων Καλαμαριάς 6
9. Ασπίδα Ξάνθης 5
10. Ολύμπια Λάρισας 5
11. ΜΕΝΤ 4
12. ΑΣ Πανόραμα 4
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11)

ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας

ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Πανόραμα

Ηρακλής-Αρης

Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

A1 Γυναικών: Οι διαιτητές της 11ης αγωνιστικής

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 11ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, είναι: Κυριακή 18 Απρ…