Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ A’ EΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της πέμπτης αγωνιστικής

A’ EΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της πέμπτης αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν ο Ίκαρος Καλλιθέας και Ελευθερία Μοσχάτου τις υποχρεώσεις τους στην Α’ ΕΣΚΑΝΑ επικρατώντας ο πρώτος επί του Περάματος με  96-62 και η δεύτερη με 71-57 επί της Δραπετσώνας.

Παράλληλα, δύσκολο διπλό πήραν τα Ταταύλα περνώντας από την έδρα του Πορφύρα με 55-53, ενώ η Δάφνη Αγίου Δημητρίου κέρδισε εντός έδρας την Ηλεκτρούπολη με 69-63, με την Ευρυάλη να κερδίζει  τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης με 87-73.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α΄ΕΣΚΑΝΑ

5η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα :  

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 69-63
ΕΥΡΥΑΛΗ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 87-73
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 96-62
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 65-57
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 71-57
ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ 53-55
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   70-59

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 65-57
Διαιτητές : Κονταράτος , Ασλανίδης , Σίμα
Δεκάλεπτα : 17-14, 21-29, 42-39, 65-57
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας , Κωνσταντώνης): Παπάζογλου 3, Σμυρνής 11(2) , Πάσμα 12(1) , Λάμπρου , Ιμαριάγκμπε 12, Δανατζής , Παπαζαφειρόπουλος 10(2) , Κολιούλης , Τσιμπούκης 15(1) , Μαυρομανωλάκης , Καραγιάννης 2
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης , Ρίμπας): Συριανός 4(1) , Φωστέρης 15(4), Ζαχαρόπουλος 8(1) , Φωσσές 6, Δούβος 5, ¨Αμερσον , Κουκουβάκης, Άκρίβος 3(1) , Γιαννακόπουλος , Μαρόπουλος 6, Χάϊδος 9(1) , Μπακλαβάς 1

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 69-63
Διαιτητές: Αναστασίου , Γερουλάνος , Μαίμου
Δεκάλεπτα : 16-12, 34-22, 57-43, 69-63
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός): Γεωργόπουλος 10(3), Τσίλαγας 13(1) , Κατσαρέας 2, Ιορδάνου 10, Σωτηρόπουλος 4, Βούτας 17(2) , Παπαδάκης, Τσιούτσιας 2, Σολούκος , Τσακίρης 4, Αλεβίζος 2, Κατσούλης 5
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος): Φειδάς , Καράλης 8, Γεωργούλης 12(2), Τσεπαπαδάκης 9(1) , Μούκας 3(1) , Κουζίνογλου , Κυριακόπουλος 13(1) , Μπολουδάκης , Φυτσιλής , Κώης , Σιμόπουλος, Κούκοιυρας 18(1)

ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΤΑΤΑΥΛΑ 53-55
Διαιτητές: Πηλοίδης Α., Πηλοίδης Φ.,Μπερέτσος
Δεκάλεπτα: 17-13, 36-29, 48, 44, 53-55
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης Γ.): Οικονόμου 2, Θεολογίτης 14(3), Γιαννόπουλος, Παπαδάκης 2, Παπαργυρόπουλος 11(1), Φωτόπουλος  5, Λεκάκης 2, Κωνσταντίνου 9(1), Λιάδης 4, Συμεωνίδης 4
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης – Μαστρογιάννης): Θεοχάρης 9, Λουλούδης 5(1), Βελιζιώτης, Θαλασσινός 2, Μπίρμπας 5, Κόκκινος 15, Καλούδης 6(2), Λάβαρης 2, Χασάπης 2, Χουλιάρας 9, Μακρυγιάννης

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΠΕΡΑΜΑ 96-62
Διαιτητές : Τσαχάκης , Αυγερινός Ι., Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 20-19, 53-33, 79-44, 96-62
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος , Κεφαλίδης) : Γεωργιάδης 11(2) , Τσιμπίδης 8 , Ιωακειμίδης 11(1) , Τσιγγενόπουλος 9, Λαμπρόπουλος 13(1), Μούτσα 8(1), Παπαφωτίου2 , Βλασσόπουλος 21(3) , Μιχαλακάκος 3(1) , Βαμβακούσης , Μπάμπε , Περσίδης 10(2)
ΠΕΡAΜΑ (Ιμπραημάκης, Πασαγιάννης) : Θωμάς 2, Τασσόπουλος 15, Βουρνάς 2, Γρύλλης 24(3) , Ιωάννου 3(1) , Ντακούλιας 6(1), Δαουτάκος , Τράμπαρης 1 , Κατσικάδης , Κετέμα 3(1) , Δελής , Πετράκης 6(2).

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. -ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 71-57
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Κηπώσης, Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα :  15-19 , 30-36 , 46-46 , 71-57
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 11{12 ριμπ}, Κολοφώτης 1, Σιδηρόπουλος 3(1), Δέλλιος 8(1), Μπουρσούκης, Γεράνιος, Γιαμπάνης 16(2), Κατσούρης 21(4), Νικολαϊδης 3, Ζενέλι 2, Κιούσης 6 .
Δ.Α.Σ.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  (Καλλιπολίτης, Παππάς ): Λύτρας, Αρμανίδης 3(1), Σαγρής 17(1), Καρελάς 2, Καρλάφτης 12(2), Πεζιρκιανίδης 1, Καμπούρης 2, Καλής 5, Λουτριώτης 2, Τσελέκος 13(2).

ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 70-59
Διαιτητές : Παπαφωτίου, Γεράνιος , Νάκος
Δεκάλεπτα : 17-15, 39-32, 56-46, 70-59
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Χαριτάτος, Φαραώ): Υφαντόπουλος 10(2), Σκαλούμπακας , Πλατής 6, Σάννης , Παπαδημητρακόπουλος 14, Καπέτσης 18(4), Καδδάς 4, Γκίκας 3(1) , Ρούσσος 4, Κούτρας 4, Δάνας 4, Καραχάλιος 3(1)
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Θάνος , Νίκας) : Καραμπέκης 9, Καβελάρης Μ., Σέττος 8(2) , Σαράκης , Λαμπρόπουλος 11(3), Φιλίππου 5(1) ,  Κασπαριάν 4, Αρκουμάνης 10(2) , Καβελάρης Ι. 2, Χατζημιχάλης , Ζολώτας 6, Δήμου 4

Η Βαθμολογία (σε 5 αγώνες) :

1.Ίκαρος Καλλιθέας (5-0) 10
2.Ελευθερία Μοσχάτου (5-0) 10
3.Ταταύλα (3-2) 8
4.Πορφύρας (3-2) 8
5.Δραπετσώνα (3-2) 8
6.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (3-2) 8
7.Ευρυάλη Γλυφάδας (3-2) 8
8.Πέραμα (2-3) 7
9.Ένωση Τραχώνων/Δια (2-3) 7
10.Ηλεκτρούπολη (2-3) 7
11.ΑΕ Καλλιθέας (2-3) 7
12.Αστέρας Αγ.Δημητρίου (1-4) 6
13.Πόλις Καλλιθέας (1-4) 6
14.Ίκαρος Νέας Σμύρνης (0-5) 5

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Ασταμάτητος είναι ο Ίκαρος Καλλιθέας, που έκανε το 9 στα 9 στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚ…