Κεντρική Διεθνή Νίκη με ανατροπή για την Ούνικς του Πρίφτη και του Μάντζαρη

Νίκη με ανατροπή για την Ούνικς του Πρίφτη και του Μάντζαρη

vangelis mantzaris unics kazan photo unics ec19

Την πρώτη της νίκη στο Eurocup πανηγύρισε η Ούνικς Καζάν, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Τσεντεβίτα με 80-67. Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη και του Βαγγέλη Μάντζαρη ήταν πίσω στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά με ένα εκπληκτική τελευταία περίοδο έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη.

Η Τσεντεβίτα ξεκίνησε καλύτερα το ματς και προηγήθηκε με 15-12. Στη δεύτερη περίοδο η Ούνικς Καζάν ανέβασε την απόδοση της κυρίως επιθετικά και προηγήθηκε με 38-35. Στο τρίτο δεκάλεπτο, η Τσεντεβίτα πήρε ξανά τον έλεγχο στο ματς και πήρε πίσω το προβάδισμα της (55-60).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Πρίφτη ήταν φανταστική. Με συνολικό επί μέρους σκορ 25-7 έφερε τούμπα το ματς και πήρε τη νίκη με 80-67. Ο Βαγγέλης Μάντζαρης αγωνίστηκε 14′ και είχε 2 πόντους, 1 ριμπάουντ και 1 λάθος.