Κεντρική Διεθνή Eurocup: Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα

Eurocup: Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα

Με την σπουδαία νίκη του Προμηθέα επί της Βίρτους Μπολόνια να στιγματίζει την σημερινή μέρα, πραγματοποιήθηκε η τέταρτη αγωνιστική του Γιούροκαπ. Για τον ίδιο όμιλο η Μακάμπι Ρισόν λύγισε στην αντίσταση της Ανδόρας χάνοντας με σκορ 86-67. 

Παράλληλα, το αήττητο στην διοργάνωση διατήρησε για τον δεύτερο όμιλο η Παρτίζαν, η οποία επικράτησε κόντρα στην Λοκομοτίβ Κούμπαν με 80-71, ενώ αύριο αγωνίζεται η έτερη αήττητη της διοργάνωσης Ουνικάχα Μάλαγα.

Τέλος, την εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η Βενέτσια  του Μάικ Μπράμος, έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον ομογενή γκαρντ, ο οποίος με τους 20 πόντους με 4/8 τρίποντα του οδήγησε την ομάδα του στην νίκη με  93-85 επί της Λιμόζ. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και η βαθμολογία:

Α’ Όμιλος

22/10

Προμηθέας Π.-Βίρτους Μπολόνια 78-69

Μακάμπι Ρισόν-ΜόραΜπανκ Ανδόρρα 67-86

23/10

19.45 Μονακό-Ράτιοφαρμ Ουλμ

Βαθμολογία: 1.Προμηθέας 3-1, 2. Βίρτους Μπολόνια 3-1, 3. ΜόραΜπανκ Ανδόρρα 2-2, 4. Μονακό 2-1, 5. Μακάμπι Ρισόν 1-3, 6. Ράτιοφαρμ Ουλμ 0-3

Β’ Όμιλος

22/10

Παρτιζάν-Λοκομοτίβ Κούμπαν 80-71

Βενέτσια-Λιμόζ 93-85

23/10

20.00 Τόφας-Ρίτας Βίλνιους

Βαθμολογία: 1.Παρτιζάν 4-0, 2. Λοκομοτίβ Κούμπαν 2-2, 3. Βενέτσια 2-2, 4. Λιμόζ 1-3, 5. Τόφας 1-2, 6. Ρίτας Βίλνιους 1-2

Γ’ Όμιλος

23/10

19.30 Ούνιξ Καζάν-Χοβεντούτ Μπανταλόνα

21.30 Μπρέσια-Νταρουσάφακα

21.30 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Ναντέρ

Βαθμολογία: 1. Νταρουσάφακα 2-1, 2. Μπανταλόνα 2-1, 3. Ούνιξ Καζάν 2-1, 4. Μπρέσια 2-1, 5. Ναντέρ 1-2, 6. Τσεντεβίτα Ολίμπια 0-3

Δ’ Όμιλος

23/10

19.30 Γαλατάσαραϊ-Μπουντούτσνοστ

20.30 Τρέντο-Γκντίνια

21.30 Όλντενμπουργκ-Ουνικάχα Μάλαγα

Βαθμολογία: 1.Ουνικάχα Μάλαγα 3-0, 2. Γαλατάσαραϊ 2-1, 3. Τρέντο 2-1, 4. Γκντίνια 2-1, 5. Μπουντούτσνοστ 0-3, 6. Όλντενμπουργκ 0-3

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Διεθνή

Δειτε επισης

ΑΕΚ-Ράστα Βέχτα 75-79

Την δεύτερη της ήττα στο BCL γνώρισε η ΑΕΚ χάνοντας με σκορ 75-79 από την Ράστα Βέχτα στο …