Κεντρική Διεθνή Eurocup: Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα

Eurocup: Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα

Με την σπουδαία νίκη του Προμηθέα επί της Βίρτους Μπολόνια να στιγματίζει την σημερινή μέρα, πραγματοποιήθηκε η τέταρτη αγωνιστική του Γιούροκαπ. Για τον ίδιο όμιλο η Μακάμπι Ρισόν λύγισε στην αντίσταση της Ανδόρας χάνοντας με σκορ 86-67. 

Παράλληλα, το αήττητο στην διοργάνωση διατήρησε για τον δεύτερο όμιλο η Παρτίζαν, η οποία επικράτησε κόντρα στην Λοκομοτίβ Κούμπαν με 80-71, ενώ αύριο αγωνίζεται η έτερη αήττητη της διοργάνωσης Ουνικάχα Μάλαγα.

Τέλος, την εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η Βενέτσια  του Μάικ Μπράμος, έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον ομογενή γκαρντ, ο οποίος με τους 20 πόντους με 4/8 τρίποντα του οδήγησε την ομάδα του στην νίκη με  93-85 επί της Λιμόζ. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και η βαθμολογία:

Α’ Όμιλος

22/10

Προμηθέας Π.-Βίρτους Μπολόνια 78-69

Μακάμπι Ρισόν-ΜόραΜπανκ Ανδόρρα 67-86

23/10

19.45 Μονακό-Ράτιοφαρμ Ουλμ

Βαθμολογία: 1.Προμηθέας 3-1, 2. Βίρτους Μπολόνια 3-1, 3. ΜόραΜπανκ Ανδόρρα 2-2, 4. Μονακό 2-1, 5. Μακάμπι Ρισόν 1-3, 6. Ράτιοφαρμ Ουλμ 0-3

Β’ Όμιλος

22/10

Παρτιζάν-Λοκομοτίβ Κούμπαν 80-71

Βενέτσια-Λιμόζ 93-85

23/10

20.00 Τόφας-Ρίτας Βίλνιους

Βαθμολογία: 1.Παρτιζάν 4-0, 2. Λοκομοτίβ Κούμπαν 2-2, 3. Βενέτσια 2-2, 4. Λιμόζ 1-3, 5. Τόφας 1-2, 6. Ρίτας Βίλνιους 1-2

Γ’ Όμιλος

23/10

19.30 Ούνιξ Καζάν-Χοβεντούτ Μπανταλόνα

21.30 Μπρέσια-Νταρουσάφακα

21.30 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Ναντέρ

Βαθμολογία: 1. Νταρουσάφακα 2-1, 2. Μπανταλόνα 2-1, 3. Ούνιξ Καζάν 2-1, 4. Μπρέσια 2-1, 5. Ναντέρ 1-2, 6. Τσεντεβίτα Ολίμπια 0-3

Δ’ Όμιλος

23/10

19.30 Γαλατάσαραϊ-Μπουντούτσνοστ

20.30 Τρέντο-Γκντίνια

21.30 Όλντενμπουργκ-Ουνικάχα Μάλαγα

Βαθμολογία: 1.Ουνικάχα Μάλαγα 3-0, 2. Γαλατάσαραϊ 2-1, 3. Τρέντο 2-1, 4. Γκντίνια 2-1, 5. Μπουντούτσνοστ 0-3, 6. Όλντενμπουργκ 0-3

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Διεθνή

Δειτε επισης

Ιτούδης μέχρι το 2023

Για ακόμα μία χρονιά ακούστηκαν πολλά, δέχθηκε σκληρή κριτική, ωστόσο και πάλι έδωσε τις α…