Κεντρική Γυναίκες Α2 Εθνική Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Α2 Εθνική Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τη διεξαγωγή της 3ης Αγωνιστικής:

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Ηλιούπολη-Πρωτέας Βούλας 77-59
Αιγέας Χίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 62-72
Αθηναϊκός-Εύνικος 78-49
Πανιώνιος-Φοίνικας Πειραιά 59-49
Αετός Καλλιθέας-Αγ. Παρασκευή 50-69

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη-Πρωτέας Βούλας 77-59
Διαιτητές: Καλογεράκης-Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 18-14, 37-34, 54-41, 77-59
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανέελλος): Δασκαλοπούλου 9(1), Γούλα 4, Χατζηλεοντή 39(3), Κορρέ 6, Οικονομίδου 17, Νικολαϊδου 2 Παπαδοπούλου, Νεαρχάκου, Καρανάσιου, Νάτσκου, Τσιλιμπάρη, Δαμουλάκη.
ΠΡΩΤΕΑΣ: Χατζηβασιλείου 10(1), Μανουσέλη, Κητσιου, Θεοδώρου 7(1), Κολλάτου 11(3), Κουζούκα, Χατζηγιακουμή 15(3), Σακελλαρίου 2, Αναστασοπούλου Χ. 2, Παντελή 2, Αναστασοπούλου Μ. 9. Καλογερία.

Αθηναϊκός – Εύνικος 78-49
Διαιτητές: Αναστασόπουλος-Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-24, 37-32, 51-43, 78-49
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παναγόπουλος): Μήτσα, Κλείτσα, Καμμένου 20 (4), Ευμορφοπούλου 5, Κουτσιρίμπα 2, Τριανταφύλλου 2, Καριοφύλη, Καλημέρη 21, Χελιώτη 18,  Τάρλα, Οικονομάκη 9, Τσιμπίδη 1.
ΕΥΝΙΚΟΣ (Αντωνόπουλος): Μετάι, Σκαμαντζουρα, Παπαδόπουλου 2, Μοίρα 8, Θωμαΐδου, Ισκιόγλου 4, Δρακοπούλου, Μάρκου 2, Τσέρου 25 (3), Ραδή, Πετράκη 8.

Αιγέας Χίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 62-72
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Λάμπος
Δεκάλεπτα: 26-22,40-40, 46-62, 62-72
ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής-Γαλάτουλας):Κοτσία, Κρουσουλούδη, Καρατζάνου 3(1), Κοματσιούλη 7(1), Παπαδοπούλου 6, Τόσκα 13, Καρούση 11, Μπαμπικέρ 7, Γιασεμή 11(3), Σπανολιού 1, Άγκο 3(1).
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος-Φατούρος): Κύριου, Μπαλαμπάνη, Μούκα 6(2), Βαμβακά 8, Μάνου, Ζουρνή 16(1), Κεσσέ 11(1), Στεφανίδου 24(5),Κουρουβάνη, Κιουρτζίδου 2, Μυλωνάκη 5.

Πανιώνιος – Φοίνικας Πειραιά 59-49
Διαιτητές: Κουλιάφας, Σπυριδάκης
Δεκάλεπτα: 21-12, 36-16, 47-31, 59-49
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χατζηδάκης): Κάραλη 9(1), Στεργιοπούλου 3(1), Γεριστεργίου 10(2), Ταντουρόφσκα 2, Ρετζεμπέρη 15, Σιγάλα 2, Γιαννακούλια, Αξιοπούλου 9(1), Σουλτάνη 9.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Αράπης, Καραγάνης): Γιγουρτάκη 6, Μαγγίνα 17, Ξεπαπαδέα, Δανδουλάκη Αλ. , Βράκα 13(3), Καψοκόλη 2, Κουταλιανού 9, Οικονομοπούλου, Δανδουλάκη Μ. 2.

Αετός Καλλιθέας- Αγ. Παρασκευή 50-69
Διαιτητές: Ναστούλης, Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα: 18-24 , 24-34, 40-51,  50-69
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: (Σταυρακοπουλος, Μηνάς): Γραμματικού 8, Παπαδοκοκολάκη 9, Μηνά 14(1), Αντωνιάδου 6, Σανταμούρη, Κουτσοδήμου 4,  Ντερμίση 1, Καραγιαννάκη 6(2), Κατσοχειράκη 2, Νάκου, Μωραΐτη,Τζινλή
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Γκουζίνη): Κάσδαγλη 3(1), Στούπα 9, Σιγιώργη 2, Κοντογιάννη 4, Γρίσπου 11, Ευαγγελάτου 6,Παπαντώνη 2, Γκανιά 6(1), Πετυχάκη 6, Κριμίτζα, Μπεζαΐτη 2, Κόρμπου 18.

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Ηλιούπολης 6
2. Αθηναϊκός 6
3. Πανιώνιος 6
4. Πρωτέας Βούλας 5
5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 5
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 4
7. Εύνικος  3
8. Αετός Καλλιθέας 3
9.  Αιγέας Χίου 3
10. Φοίνικας Πειραιά 2
11. Δαναοί Αργους 2
*Δαναοί Αργους, Εύνικος και Φοίνικας Πειραιά έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 3/11)

Δαναοί Αργους-Αθηναϊκός
Εύνικος-Πανιώνιος
Φοίνικας Πειραιά-Αετός Καλλιθέας
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Αιγέας Χίου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πρωτέας Βούλας

Ρεπό: ΓΣ Ηλιούπολης

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας 67-32
Αρης-ΑΣ Πανόραμα 88-57
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Πανσερραϊκός 47-43
ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης 79-50
ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 48-52
Ηρακλής-Παναθλητικός 61-59

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πιερικός Αρχέλαος – Ολύμπια Λάρισας 67-32
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Δημακόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-10, 29-13, 45-22, 67-32
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Καραλή 4, Κογκετσίδου, Κιολέογλου, Ντριστέλλα 3, Γκοτζαμάνη 6 (1), Λάππα 9, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 4, Καρατάσιου 34 (9), Αρτεμισίου 7 (1), Μάντη, Παπαζιώγα.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Τσιούρβα, Καρτσαμάρη, Μπαζούκη, Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 6, Πατούνη 9 (1), Μοδέα, Καλλίδη 8 (1), Τέλιου, Μαργαρίτη 4, Κλεισιάρη 3.

Αρης-ΑΣ Πανόραμα 88-57
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Ντόντης
Δεκάλεπτα: 24-23, 46-36, 67-46, 88-57
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Εφραιμίδου, Μαρίνη 18(2), Παπαϊωάννου 4, Τσαμπούρη 14(2), Νταουντάκη 3, Ευσταθίου, Σλούκα 12(2), Βεντούρα 2, Καζαμία 4, Νάστου 29(4), Κασαπίδη 2, Βλάχου.
ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 21(4), Νικολαϊδου 2, Νάκη 2, Ριτζαλέου 2, Καζαντζή Σ. 8(2), Σιακαβάρα 3(1), Σταματιάδου 13, Δαιμονάκου 6, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου, Δέλλιου.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Πανσερραϊκός 47-43
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπουγλος Ιωάν.
Δεκάλεπτα: 10-16, 26-22, 35-34, 47-43
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μπαλλά 5, Κωστανάκη 3(1), Σουλιώτη 4, Τσαλή 3(1), Καλογρίδου 8(2), Καλομιτσίνη 6(1), Κανέλλογλου, Βατσιτσίδου 4, Παπαδάκη, Κουλουμπή 6, Κοκκίνου 8.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 6(1), Γαϊτάνη 10(1), Τσάντα 7, Μπακιρτζίδου 10, Χωλοπούλου Μ., Θανοπούλου 6(2), Πελτέκη 4, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου, Δαμιανάκου, Βάννα.

ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης 79-50
Διαιτητές: Λυγούρας-Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 24-15, 46-25, 58-37, 79-50
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 6, Αντωνιάδου 18(1), Αρσένογλου 2, Γράψα 13(2), Λάλου 8, Τζιαμπάζη, Πετρίδου 12(3), Παπαρδέλα 5(1), Δεληγιάννη 14, Καρατόρα.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 2, Ευθυμίου, Μεχμέτ-Ουστά, Βαρελτζή 5, Μαμαλίγκατζη 17(1), Φραγκιουδάκη 4(1),  Αντώνογλου 3(1), Πετρίδου 3, Θωμαϊδου 4, Σουλιώτη 4, Καρακώστα 8.

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 48-52
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 13-8, 24-23, 38-42, 48-52
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου, Μουμτζή 1, Θώμογλου 8(1), Φίλιου 2, Φείδα 2, Κουλακιώτη 8, Γιαννουσίου 17, Παπαδοπούλου 3(1), Μπουντούκα 7, Ψαρέλη-Νικολή, Αβρονιδάκη.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρακασίδου): Οικονόμου 13(1), Σιφναίου  3, Παλάνη 3(1), Καλαντίδου 2, Ιγγλέζου 19(4), Διαματοπούλου 6, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 4, Μαϊδάτση, Ζηππίδου.

Ηρακλής-Παναθλητικός 61-59
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-14, 26-32, 42-45, 61-59
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος, Κατωπόδη): Τσουμπερλή 8, Πασχαλίδου, Παπαβασιλείου 1, Γιαννούδη 6, Βασιλειαδου 16, Τζίκου 8, Σακουλάκη 1, Λογδανίδου 11, Πετρίδου, Θωμά 9(3).
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου, Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 22, Γράψα 4, Γιαννοπούλου 7, Τράντα 6, Βαντσιούρη 14(3), Σταμπή, Σταματάκη 4.

Βαθμολογία
1. Πιερικός Αρχέλαος 6
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 6
3. Παναθλητικός 5
4. Αρης 5
5. ΑΕ Πυλαίας 5
6. Πανσερραϊκός 5
7. Ηρακλής 4
8. Απόλλων Καλαμαριάς 4
9. Ολύμπια Λάρισας 4
10. ΜΕΝΤ 3
11. Ασπίδα Ξάνθης 3
12. ΑΣ Πανόραμα  3
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 3/11)

Αρης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής
Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας
Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Μελίσσια: Παρελθόν η Μάλαμα (pic)

Παρελθόν αποτελεί η Μαργαρίτα Μάλαμα από τον πάγκο της γυναικείας ομάδας των Μελισσίων. Η …