Κεντρική Basket League Προμηθέας Πατρών ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Προμηθέας Πάτρας 77-57

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Προμηθέας Πάτρας 77-57

giorgos bogris promitheas patras

Ο Προμηθέας Πάτρας κοντραρίστηκε με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στη Ρωσία και γνώρισε την ήττα με 77-57. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη ήταν ανώτερη σε όλο το ματς και κατάφερε να πάρει εύκολα τη νίκη. Η ομάδα του Μάκη Γιατρά προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστική, αλλά επιθετικά ήταν αρκετά άστοχη και δεν κατάφερε να δυσκολέψει πολύ τους Ρώσους. Η ΤΣΣΚΑ θα κοντραριστεί στον τελικό του Gomelsky Cup τον Ολυμπιακό, που νωρίτερα κέρδισε την Ούνικς Καζάν.

Ο Προμηθέας στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστικός στο πρώτο πεντάλεπτο, αλλά στη συνέχεια η ΤΣΣΚΑ πήρε τον έλεγχο του ματς και προηγήθηκε με 29-17. Η δεύτερη περίοδο ήταν αρκετά ισορροπημένη και η διαφορά έμεινε σε σταθερά επίπεδα (41-28). Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη επικράτησε με 77-57.

Τα δεκάλεπτα: 29-17, 41-28, 61-42, 77-57