Κεντρική Basket League Ολυμπιακός Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας 77-82 (pics)

Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας 77-82 (pics)

oly2

Μετά τις ήττες από την Αρμάνι Μιλάνο και την Ούνικς, o Ολυμπιακός ηττήθηκε και από τον Ερυθρό Αστέρα του Μίλαν Τόμιτς με 77-82 σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Φάληρο.

Οι Σέρβοι είχαν το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη.

Ο Γκιστ αντιμετώπισε και πάλι τον Ολυμπιακό, ενώ ο Στράτος Περπέρογλου συγκρούστηκε με την πρώην του ομάδα.

Την πρώτη του εμφάνιση με τα ερυθρόλευκα του Πειραιά έκανε ο Μιντάουγκας Κουζμίνσκας, ενώ λεπτά συμμετοχής πήραν ακόμη οι Γιώργος Πρίντεζης και Κώστας Παπανικολάου.

Ο Παναγιώτης Αγγελόπουλος παρακολούθησε από κοντά τη φιλική ήττα της ομάδας του Ντέιβιντ Μπλατ.

Τα Δεκάλεπτα: 16-22, 36-41, 56-62, 77-82.