Κεντρική Basket League ΑΕΚ Μπαχτσεσεχίρ – ΑΕΚ 65-75

Μπαχτσεσεχίρ – ΑΕΚ 65-75

aΕΚ

Mε κορυφαίους τους Σαντ Ρος και Λάνγκφορντ, η ΑΕΚ επικράτησε της Μπαχτσεσεχίρ με 75-65 κι έκανε το 2/2 στα φιλικά της Πόλης.

Οι Τούρκοι κατάφεραν να πάρουν τα ηνία του αγώνα στα πρώτα λεπτά (13-11, 5’), ωστόσο η ΑΕΚ ανέτρεψε την κατάσταση κι έκλεισε το δεκάλεπτο στο +8 (18-26).

Η διαφορά έφτασε σε διψήφια επίπεδα στο τέλος του ημιχρόνου (31-43), με την ΑΕΚ να είναι πολύ καλή σε επίθεση κι άμυνα.

Οι Τούρκοι πλησίασαν στους 3 πόντους (55-58) στην τρίτη περίοδο, αλλά με κορυφαίους τους Λάνγκφορντ, Ρος και Ρέι, η ΑΕΚ έφτασε σε μία ακόμα νίκη στην Κωνσταντινούπολη.

Τα δεκάλεπτα: 18-26, 31-43, 55-58, 65-75.
ΑΕΚ: Ρέι 10(2 τρ, 7 ασι), Τολιόπουλος 2, Λάνγκφορντ 18(1), Τσαλμπούρης 7, Κακλαμανάκης 4(10ρ), Γκίκας, Μαυροειδής 6, Σαντ Ρος 19(3), Ρογκαβόπουλος 2, Γιαννόπουλος 4, Γιάνκοβιτς 3.

Περισσότερα σε ΑΕΚ

Euroleague: Ο Γιάννης Φούφης στη λίστα για τα play off

Με έναν Έλληνα διαιτητή η λίστα για τα play off της Euroleague. Ο Γιάννης Φούφης είναι ο μ…