Κεντρική Ηρακλής Χάνλαν από άλλο…πλανήτη και φιλική νίκη για Ηρακλή!

Χάνλαν από άλλο…πλανήτη και φιλική νίκη για Ηρακλή!

iraklis 1 e1568309623825

Με νίκη συνδυάστηκε η πρώτη εμφάνιση του Ηρακλή μπροστά στο κοινό του, αφού επικράτησε με 81-73 επί της Λουκόιλ Λέφσκι. Απίστευτη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Όλιβερ Χάνλαν, ο οποίος είχε 38 πόντους με 8 τρίποντα και ήταν απολαυστικός.

Ο γηραιός αν και μπήκε αρκετά μουδιασμένος στην αναμέτρηση γρήγορα ανέβασε ρυθμό κλείνοντας το δεκάλεπτο προηγούμενος με τρεις (18-15).

Οι κυανόλευκοι συνέχιζαν να ανεβάζουν ρυθμό και το ημίχρονο τον βρήκε να προηγείται με  44-34. Στην επανάληψη η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη συνέχισε δυναμικά, με την τρίτη περίοδο να τελειώνει στο 63-48, ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο χαλάρωσε για να έρθει το τελικό 81-73.

Εκτός από την μαγική εμφάνιση του Χάνλαν που προαναφέραμε, πολύ καλή ήταν και η παρουσία του Οκερέαφορ που είχε 15 πόντους αλλά και του Ντέιβις που είχε 14.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καστρίτης): Μανωλόπουλος 5, Οκερέαφορ 15(1), Σούλερ, Ντέιβις 14(2), Φίλλιος 1, Κακαρούδης 2, Καλαϊτζίδης, Γεωργαλάς 2, Χάνλαν 38(8), Νώτης, Γκάρετ 2, Πετανίδης 2

ΛΟΥΚΟΙΛ ΛΕΦΣΚΙ (Papazov): Τόσκοφ, Κοστόφ 21(3), Σμιθ 15, Μίντσεφ 16(1), Βελίκοφ 4(1), Λέφκοφ, Ζαχαρίεφ 7, Πέτκοφ 10(1)

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 44-34, 63-48, 81-73

Περισσότερα σε Ηρακλής

ΕΣΑΚΕ: Αλλαγή στο Λαύριο – Καρδίτσα

Ο ΕΣΑΚΕ ανακοίνωσε την αλλαγή της ημέρας του αγώνα ανάμεσα στο Λαύριο με την Καρδίτσα. Ο Ε…