Κεντρική Ελλάδα Κύπελλο Όλο το πρόγραμμα του Κυπέλλου Γυναικών

Όλο το πρόγραμμα του Κυπέλλου Γυναικών

Γνωστά έγιναν τα ζευγάρια της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος Γυναικών. Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης πραγματοποίησε την κλήρωση σήμερα, στο ξενοδοχείο Divani Caravel, και η κληρωτίδα έβγαλε τα παρακάτω ζευγάρια:

Ά Φάση 1η αγωνιστική:

1ος όμιλος Κυριακή 15/09

  • ΕΦΑΟΖ – Αετός Καλλιθέας
  • Αιγέας Χίου – Πρωτέας Βούλας
  • Φοίνικας Πειραιά – Αγία Παρασκευή
  • Άργους Οι Δαναοί – Αθηναϊκός
  • Πανιώνιος – ΓΑΣ Ευνικός
  • Ηλιούπολη – Έσπερος ΑΟΠΑ

2ος όμιλος Κυριακή 15/09

  • Ολύμπια Λάρισας – Πανσερραϊκός
  • Ηρακλής – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
  • ΜΕΝΤ – Ασπίς 2001 Ξάνθης
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Άρης
  • Πανόραμα – Παναθλητικός ΑΕΣ
  • Πιερικός Αρχέλαος – ΑΕ Πυλαίας

Α΄Φάση 2ης αγωνιστική 22/09:

1ος όμιλος

  • Άργους οι Δαναοί – Αθηναϊκός by στην 3η αγωνιστική
  • Ηλιούπολη – Έσπερος ΑΟΠΑ by στην 3η αγωνιστική
  • Ζωρράφου/Αετός Καλλιθέας – Αιγέας Χίου/Πρωτέας Βούλας
  • Φοίνικας Πειραιά/Αγία Παρασκευή – Πανιώνιος/ΓΑΣ Ευνικός

2ος όμιλος

  • Νο13. Πιερικός Αρχέλαος – ΑΕ Πυλαίας by στην 3η αγωνιστική
  • Νο14. ΜΕΝΤ/ Ασπίς Ξάνθης by στην 3η αγωνιστική
  • Νο15. Ολύμπια Λάρισας/Πανσερραϊκός – Πανόραμα/Παναθηθλητικός
  • Νο16. Απόλλων Καλαμαριάς/Άρης – Ηρακλής/Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Α΄Φάση 3η αγωνιστική 29/09:

1ος όμιλος

  • Νο17. Νικητής ζευγαριού 13 – Ηλιούπολη/Έσπερος ΑΟΠΑ
  • Νο18. Νικητής ζευγαριού 14 – Άργους οι Δαναοί/Αθηναϊκός

2ος όμιλος 

  • Νο19. ΜΕΝΤ/Ασπίς Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος/ΑΕ Πυλαίας
  • Νο20. Νικητής ζευγαριού 15 – Νικητής ζευγαριού 16

Β΄Φάση 1η αγωνιστική 06/10:

  • Νο21. Νικητής αγώνα 17 – Νικητής αγώνα 19
  • Νο22. Νίκη Λευκάδας – Παναθηναϊκός
  • Νο23. Ολυμπιακός – Σπόρτιγκ
  • Νο24. Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Δάφνη Αγίου Δημητρίου
  • Νο25. ΠΑΟΚ – Ελευθερία Μοσχάτου
  • Νο26. Νικητής αγώνα 20 – Μελίσσια
  • Νο27. Εσπερίδες Καλλιθέας – ΠΑΣ Γιάννινα
  • Νο28. Νικητής αγώνα 18 – Χανιά

Προημιτελικά 29/12:

  • Νικητής Νο 27 – Νικητής Νο 21
  • Νικητής Νο28 – Νικητής Νο 25
  • Νικητής Νο 26 – Νικητής Νο 22
  • Νικητής Νο 24 – Νικητής Νο 23
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Κύπελλο

Δειτε επισης

Κύπελλο: Τηλεοπτική κάλυψη αγώνα

Ο αγώνας ΓΑΣ Κομοτηνή – ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά (18/9) για το Κύπελλο Ελλάδος Ανδρών θα μεταδοθε…